11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

ČFL: Jiskra Domažlice - FK Loko Vltavín 2:1 (2:0)

Domažlická Jiskra musela vzhledem k přípravám hrací plochy na Střelnici na ME hráček do 17 let, sehrát zápas 24. kola České fotbalové ligy v azylu a tentokrát využila pohostinnosti celku Sokola Mrákov. Domažličtí, kterým patřila 12. příčka tabulky, když dosud nasbírali 33 bodů, hostila aktuálně 6. tým tabulky, pražský Vltavín, který měl na svém kontě o osm bodů více. Domácí v posledních zápasech příliš herně, ani výsledkově nepřesvědčují a tak byl papírovým favoritem hostující celek, který hraje ve větší pohodě a v posledních dvou kolech vyhrál v Chrudimi a rovněž doma se Zápy shodně 2:1.

Po vyrovnaném úvodu zápasu strhli mírnou aktivitu na svoji stranu domácí a zužitkovali ji ve dvougólové vedení. Ve druhém poločasu byli naopak většinou aktivnější hosté, ale na více než kontaktní gól nedosáhli a tak se domácí mohli radovat ze tří potřebných bodů.

Hned po úvodním hvizdu rozhodčího Šedivky vyzkoušel po akci na pravé straně pozornost brankáře Pávka obránce Hrubý, ale jeho centr skončil v gólmanových rukavicích. V 7. minutě se hosté ubránili po Mužíkově rohovém kopu a o chvíli později musel na druhé straně odvracet Uvírův centr Bauer. Ve 13. minutě rozehrál tr. kop z poloviny hřiště domácí Bauer, Černý sklepl míč pro Bočka, ale jeho volej z 20 metrů hostující gólman Pávek zneškodnil. Domácí byli aktivnější a dočkali se v 18. minutě, kdy Mužíkův rohový kop nasměroval hlavou z 8 metrů Bauer k levé Pávkově tyči – 1:0. O dvě minuty později trefil razantním volejem domácí Chocholoušek z 20 metrů jednoho ze soupeřů a vzápětí poslal míč ze střední vzdálenosti vedle levé Pávkovy tyče Mráz. Hosté zahrozili v 21. minutě, ale Valíčkův pokus z 22 metrů Švihořík kryl. Na druhé straně se pěkně uvolnil domažlický Černý, ale zpoza šestnáctky zleva nasměroval míč jen těsně vedle bližší vltavínské tyče. Ve 24. minutě vyhrál přetlačovanou o míč hostující Abena, ale slabá střela z otočky se stala snadnou Švihoříkovou kořistí. O minutu později domácí odvrátili centr Podzimka a poté ještě centroval Tichý a hlavička Uvíry skončila v náruči domácího gólmana. Ve 33. minutě našel domácí Černý nabíhajícího Mužíka, ten se dral na soupeřovu branku, ale jeho střelu zprava ze 14 metrů stačil výborným zákrokem Pávek vytlačit na roh. O minutu později se hosté ubránili centr Hrubého jen za cenu rohového kopu a když pak ve 38. minutě po Mužíkově tr. kopu vznikl před vltavínskou brankou zmatek, stačili hosté vše vyřešit odkopem. Šest minut před obrátkou odcentroval přízemní míč zprava domácí kapitán Mužík, u bližší tyče míč tečoval Bauer tak, že skončil kousek vedle branky. Ve 41. minutě zatáhl míč z poloviny hřiště domácí Ruml, uplatnil svou rychlost a zbavil se dotírajícího Šípka, přesným centrem našel u zadní tyče nehlídaného Bezdičku, který míč bez problémů usměrnil do odkryté branky – 2:0. Těsně před obrátkou se hosté obránili Mužíkovu tr. kopu zleva ze 17 metrů.

Domácí mají své neblahé zkušenosti s podobným poločasovým stavem a tak se diváci obávali, zda se opět „nezakopou“ ve své šestnáctce a nedovolí soupeři se dostat do velkého tlaku. Naštěstí se po vyrovnaném úvodu druhé půle sice hosté ujali aktivity, ale domácí je do žádného většího tlaku nepouštěli a sami se aktivně snažili o rychlé protiútoky. Nejprve po Bezdičkově přihrávce stačil brankář Pávek sebrat míč těsně před nabíhajícím Chocholouškem a poté se domácí ubránili po dvou dlouhých autových vhazováních Martina Uvíry, zkušeného matadora, který okusil jak naši první a druhou ligu, tak i nejvyšší soutěž v Polsku. Střela hostujícího Pozníčka skončila na bránícím soupeři a na druhé straně centr domažlického Hrubého prolétl před brankou Vltavínu bez využití.  Hosté byli v této fázi hry aktivnější, ale Pozníčkův centr zleva skončil vedle domácí branky a další akci hostů zastavil ofsajdový hvizd. Nic nebylo ani z dalšího centru domácího Hrubého o chvíli později, ale ani z rohového kopu vltavínského Uvíry na opačné straně hřiště. Hosté svoji aktivitu zúročili v 70. minutě, kdy rozehrál zleva rohový kop Šípek, Mráz prohrál hlavičkový souboj s Tichým, který míč prodloužil na Vokouna, jehož neuhlídal Chocholoušek a ten hlavou zblízka trkl míč do sítě – 2:1. Poté létaly centry do obou šestnáctek, ale bez patřičného efektu, protože obrany měly nad ofenzívou navrch. Když se hosté ubránili po závaru před brankou, přišla 81. minuta, kdy Průcha poslal dopředu našlápnutého Hejdu, ten se dostal až do šestnáctky, ale vybíhajícího Pávka, který se mu vrhl do střely nepřekonal. Byl z toho však Mužíkův rohový kop, na který si naskočil Hrubý, ale ze 7 metrů míčem jen pohladil břevno Pávkovy branky. Hosté se stále snažili o vyrovnání, ale slabý Abenův volej po Šípkově akci zneškodnil Švihořík stejně, jako Šípkův tr. kop o chvíli později, který ve shluku hráčů stačil vyboxovat do pole. Poslední šanci zápasu měli domácí, když Hejda pádil s míčem po levé straně do rozhozené soupeřovy obrany, ale akci zakončil trochu zbrkle střelou ze 14 metrů vedle pravé Pávkovy šibenice.

Branky: 18. Bauer, 42. Bezdička - 70. Vokoun.
Rozhodčí: Šedivka - Dujsík, Čechlovský. ŽK: 4:3 (Hrubý, Bauer, Mužík, Boček - Valíček, Abena, Macháček. Diváků: 300.
Jiskra Domažlice: Švihořík - Hrubý, Mráz, Bauer, Chocholoušek - Braun (62. Brožík) - Ruml (77. Hejda), Mužík, Boček (69. Průcha), Špírek (31. Bezdička) - Černý (88. Blažek). Trenér: Radek Kronďák.
FK Loko Vltavín: Pávek - Pozníček, Tichý (83. Maione), Vokoun, Podzimek - Šípek, Valíček (63. Macháček), Abena, Macháč (46. Pejša) - Mashike, Uvíra. Trenér: Martin Frýdek.