14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

ČFL: J. Domažlice - SK Zápy 4:1 (2:1)

Ve druhém domácím vystoupení přivítali v sobotu dopoledne hráči Jiskry Domažlice průběžně sedmý tým tabulky, SK Zápy. Hosté zahájili podzimní část sezóny stejně rozpačitě jako domácí, když bodovali pouze v jediném zápasu s Chrudimí, kterou v domácím prostředí porazili na pokutové kopy. V uplynulém kole pak podlehli na hřišti v Benátkách nad Jizerou 1:0. Domácí trenér nově postrádal Pavla Fořta, který si doma přivodil vážné zranění nohy.

Celý první poločas byl herně vyrovnaný, hosté však byli důslednější v těsném bránění, takže domácím na své polovině hřiště mnoho nedovolili. Sami pak šli do vedení již v 8. minutě, kdy po křížné přihrávce Jelínka a centru Putze gólově zakončil akci Matějka. Domácí fotbalové trápení ukončil dvěma perfektně provedenými tr. kopy, jimiž postupně vyhnal pavouky z obou šibenic, kapitán Petr Mužík, který tak do poločasu otočil skóre.

Od první minuty druhé půle byli herně aktivnější hosté a jejich tlak na Švihoříkovu branku, ve snaze o vyrovnání, narůstal. Gól visel ve vzduchu, ale jak už to ve fotbale bývá, místo očekávaného vyrovnání z rychlého protiútoku zvýšil vedení Jiskry čtvrthodinu před koncem Černý a poslední hřebíček do fotbalové rakve hostům zatloukl o pět minut později Ruml. Výsledek je pro domácí mnohem příznivější, než byla předvedená hra, zejména v první půlhodině druhé části hry.

Hned ve 4. minutě domácí zatrnulo, když tr. kop hostujícího Svobody propadl Švihoříkovými rukavicemi, ale domácí obránci stačili nebezpečí zažehnat. Na druhé straně usměrnil Mužíkův rohový kop zleva hlavou u vzdálenější tyče Mráz nad Strakovu branku. V 8. minutě našel křížnou přihrávkou zprava hostující Jelínek na druhé straně nabíhajícího Putze, ten naservíroval míč zcela nehlídanému Matějkovi, který jej bez problémů odklidil do sítě 0:1. Poté se domácí ubránili centru Lienera a hosté rohovému kopu Mužíka. Ve 14. minutě stačil těsně před nabíhajícím Černým odvrátit míč hostující brankář Straka a o chvíli později si centrem hostujícího Svobody na druhé straně poradil Švihořík. V 19. minutě si míč na vzdálenost 18 metrů postavil po faulu hostů domácí kapitán Petr Mužík a nechytatelnou střelou do levé Strakovy šibenice srovnal na 1:1. I nadále se hrála vyrovnaná partie, ale když ve 26. minutě fauloval jeden s hostujících zadáků pronikajícího Rumla, postavil si Mužík míč metr za šestnáctku a střelou tentokrát do pravé Strakovy šibenice otočil výsledek na 2:1. Zápský gólman, ačkoli byl u pravé tyče, stihl se je smutně podívat, jak míč zapadl za jeho záda. O pět minut později mohlo být zase rovnáno, ale Matějka, po ideální akci Svobody a centru Putze, tentokrát volejem z 10 metrů ve vyložené šanci těsně minul domažlickou branku. Až překvapivě mnoho prostoru a času měli hosté v domácí šestnáctce. Vzápětí musel nevydařenou malou domů na druhé straně, odkopem do zámezí před dotírajícím Černým, vyřešit zápský gólman. Ve 38. minutě se po Mužíkově rohovém kopu zprava dostal u vzdálenější tyče k hlavičce domácí Mráz, míč ještě hlavou přizvedl Černý, ale nasměroval jej daleko vedle levé Strakovy tyče. Hosté stále zlobili, a když domácí odvrátili dva jejich centry do své šestnáctky, mohlo být zle pět minut před obrátkou. Hostující Novák si narazil míč se Svobodou, jeho přízemní střelu zleva z úhlu stačil však Švihořík rukou na zemi zblokovat a míč následně odvrátili domácí zadáci. Na druhé straně vyslal Mužík za obranu soupeře našláplého Černého, ale včas veběhnuvší Straka byl u míče dříve. Samotný závěr poločasu patřil domácím, ale Černý po Mužíkově rozehrávce a pěkné akci Hejdy zamířil z šestnáctky hodně vysoko.

Od první minuty druhého dějství se chopili aktivity hosté, ve snaze otočit výsledek. Nejprve se domácí ubránili dvěma centrům do své šestnáctky a na druhé straně předvedli domažličtí, na co budou sázet, ale brejk Černého tentokrát zastavil odpískaný ofsajd. V 58. minutě nestihl míč u brankové čáry po další rychlé akci domácích sprintující Černý. Po hodině hry zneškodnil Švihořík centr zápského Nováka a o chvíli později vyslal Putz dopředu Veselého, ale ten v tísni vystřelil ze střední vzdálenosti vedle domažlické branky. Poté další centr hostujícího Pavlíka odvrátil hlavou Bauer, a když vznikl v 67. minutě před Švihoříkem závar, zakončil nebezpečnou situaci zápský Putz střelou z otočky z 10 metrů vedle levé domažlické tyče. Hosté stupňovali tlak na domácí branku a ti se bránili pouze odkopy, bez snahy o rozehrávku. Novákův centr srazili domácí na roh, dva vhazované Novákovy auty domácí rovněž odvrátili a stejně tak i následné centry Svobody a opět Nováka. Domácí defenzíva byla posílena o všechny muže na hřišti, a přesto měla velké problémy založit jakoukoli kombinací nebezpečný protiútok a bránila se pouze odkopy. V 72. minutě si Švihořík poradil s tečovaným Svobodovým tr. kopem. Teprve v 73. minutě se domácím podařilo vymanit se ze sevření, Hrubý zatáhl míč po pravé straně, centrem našel Průchu, který volejem z 20 metrů nechal poprvé vyniknout Straku, jenž míč směřující pod břevno výborně vytlačil na roh. Čtvrthodinu před koncem fauloval domácí Bauer dva metry před šestnáctkou hostujícího Hejného, ale Svobodův tr. kop domácí odvrátili. Hned z protiútoku potrestali vysunutou hostující obranu, když míč zatáhl po levé straně Ruml, přihrávkou oslovil Černého, ten si položil vybíhajícího Straku a z 10 metrů zleva střelou pod víko zvýšil na 3:1. Hosté deset minut před koncem vyzkoušeli Švihoříkovu pozornost, když Putzův centr hlavou usměrnil z 10 metrů Matějka, ale skóre se měnilo opět na druhé straně. V 81. minutě Černý propasíroval zleva míč Rumlovi a ten z 8 metrů překonal Straku – 4:1. To už bylo pro hosty moc a hru do konce zápasu režírovali domácí. Bezdičkův centr na Černého neprošel, Hrubého brejk zastavil ofsajd a hlavičku Bezdičky, po Hrubého centru zneškodnil Straka. Domácí mohli být potěšeni jasným výsledkem, hrou, hlavně v první polovině druhého poločasu však mnohem méně. Nebýt dvou povedených trestňáků v podání kapitána Mužíka, kdoví, jak by se zápas za stavu 0:1 vyvíjel...

Branky: 19., 26. Mužík, 77. Černý, 81. Ruml - 8. Matějka.
Rozhodčí: Drábek - Šedivka, Hock. ŽK: 3:3 (45. Mužík, 59. Hejda, 75. Bauer - 18. Putz, 24. Hakl, 49. Novák). Diváků:270.

Jiskra Domažlice: Švihořík - Hrubý, Brožík, Mráz (60. Bauer), Chocholoušek - Hejda (69. Bezdička), Průcha (74. Boček), Braun, Mužík (84. Lešek), Ruml - Černý. Trenér: Radek ronďák.

SK Zápy: Straka - Vorasický, Pávek (66. Hejný), Petrů, Novák - Hakl (62. Veselý), Jelínek, Putz, Svoboda - Matějka, Liener (28. Pavlík). Trenér: Michal Mašek.

Hodnocení trenérů:

Trenér R. Kronďák (Domažlice): „Opět jsme prohrávali, opět jsme museli bojovat a výsledek se nám podařilo otočit na naši stranu. Ale s s předvedenou hrou moc spokojení nejsme, vázla nám kombinace. Musíme tak pracovat dál. Dvěma brankami z trestňáků se ukázal Mužík."

Trenér M. Mašek (Zápy): „Vítězství domácích vypadá jednoznačně, ale samotný zápas byl docela vyrovnaný, nebyli jsme horším týmem. Šli jsme do vedení po krásné kombinační akci, pak ale Mužík dvakrát krásně trefil tresťnák do obou šibenic Strakovy brány. Tam se zápas otočil, ač Domažlice v podstatě jinou šanci v prvním poločase neměly, až na závary po rohových kopech. My naopak za stavu 2:1 měli tutovou šanci Matějky, který netrefil prázdnou bránu o deset centimetrů. Ve druhé půli jsme domácí zmáčkli a přehráli, ale v 75. minutě po naší standardní situaci šli domácí do brejku tří na jednoho, pro mě úplně nepochopitelně, kdy jsme vyklidili prostory, kde jsme měli být, a domácí utkání rozhodli. Jsme teď trochu pod dekou, dostáváme góly ze všeho, naopak sami se na gól hrozně nadřeme. Musíme se s tím poprat a dostat se z toho. Z našeho týmu zahrál dobře levý záložník Václav Svoboda."