16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

TJ Chotěšov – Jiskra Domažlice B 3:1 (1:1).

Ke svému prvnímu mistrovskému utkání po opětovném návratu do I. B třídy nastoupili hráči rezervy jiskry Domažlice na hřišti v Chotěšově. Doplatili však na svérázné řízení rozhodčího Požárka, který v závěru první půle nevyloučil domácího Vacka, za faul zezadu na pronikajícího Kotlana, který šel sám na brankáře a ve druhé části utkání odpískal zcela neopodstatněný trestný kop, ze kterého domácí skórovali. Tolerované a nedostatečně trestané zákroky hráčů obou stran vyústily v zranění na obou stranách, za asistence nosítek a vyloučení dvou hostujících hráčů za protesty, v samotném závěru zápasu.

Hned v úvodu se do slibné šance dostal hostující Šimovič, ale získal pouze rohový kop. Na druhé straně zahraňoval za cenu rohu Kohel před nabíhajícím Vavrovcem. V 6. minutě šli domácí do vedení, když Vavrovcův centr zprava poslal volejem za Kohelova záda z 8 metrů nehlídaný Kraina – 1:0. O pouhé dvě minuty později mohlo být vyrovnáno, ale Krumlův přesný centr, poslal ve vyložené pozici Šmirkl hlavou z malého vápna nad Kosťovu branku. V 18. minutě reflexivně vyrazil Kohel střelu Karbana z úhlu zprava na roh. Poté si na druhé straně s Rejtharovou střelou poradil Kosť, ale ve 24. minutě přehodil hostující Sladký obranu, na míč si naběhl Šimovič a z 10 metrů prostřelil padajícího brankáře – 1:1. Hrála vyrovnaná hra, ve které se na jedné straně netrefil volejem z 8 metrů Kraina a na straně druhé po Kohoutově rohovém kopu domácí odvrátili Krumlovu technickou střelu z 18 metrů. Ve 35. minutě zakončil Janča svoji akci střelou vedle domácí branky a vzápětí na druhé straně vynikl Kohel při tr. kopu Vavrovce z 18 metrů, když míč směřující k tyči vytěsnil na roh. Ten zleva rozehrál Vavrovec a Kellnerovu střelu z 8 metrů Kohel reflexivně vyrazil na další rohový kop. Ve 43. minutě mohli jít domácí opět do vedení, když se do brejku dostal Vavrovec, ale Kohel taktickým vyběhnutím tento duel vyhrál a míč odkopl do autu. O minutu později získal hostující Kotlan míč na půlce hřiště, nasadil k sólu, při němž se postupně vyhnul faulům tří protihráčů, ale těsně před šestnáctkou jej zezadu, aniž by mohl zasáhnout míč, skopl domácí Vacek a viděl za to pouze žlutou kartu. Co víc ještě rozhodčí Požárek potřebuje, aby hráče po tak jasném faul ve vyložené šanci vyloučil ? Jenom trošičku odvahy! Těsně před obrátkou po Krumlově rohovém kopu hlavičkoval ze 7 metrů Šmirkl opět nad domácí branku a tam skončila i střela domažlického Kohouta v nastavení.

Do druhého poločasu nastoupili aktivněji domácí, ale jejich opakované centry před branku, stačili hosté odvracet. Na druhé straně v 56. minutě nasadil k sólu Janča, ale jeho střelu zleva z 15 metrů vytlačil Kosť na roh. O tři minuty později odpískal rozhodčí domnělý Šmirklův faul, když běžel za míčem vzájemně se soupeřem opírajíce rameny, a ten bez dalšího kontaktu upadl... Míč z tr. kopu ze 20 metrů perfektně trefil Vavrovec a Kohel jen sledoval, jak plachtí přes zeď do jeho sítě – 2:1. Domažlický brankář si pak nadvakrát poradil dalším Vavrovcovým tr. kopem a na druhé straně Kohoutovu střelu ze 17 metrů srazili domácí obránci na roh. V 65. minutě stačil domažlický gólman vytlačit Kellnerovu střelu zleva z úhlu na břevno, ale proti hlavičkové dorážce Skillera již byl bezmocný, navíc zůstal po tvrdém ataku ležet a musel být ošetřován – 3:1. Na hřišti přibývalo tvrdých zákroků a po jednom z nich byl z plochy odnesen Kotlan, kterému soupeř ve skluzu prošlápl nárt pravé nohy, aniž rozhodčí hru přerušil, či dokonce viníka potrestal. Důsledkem „liberálního“ přístupu rozhodčího byla po chvíli nosítka i na druhé straně, kdy na přehnanou tvrdost doplatil jeden z domácích hráčů. V 76. minutě se po Krumlově střele blýskl domácí gólman Kosť, který míč bravurně vyrazil na roh. Stejně kvalitní zákrok předvedl na druhé straně Kohel, když na roh vytěsnil Vavrovcovu střelu z 18 metrů. Devět minut před koncem po další Vavrovcově střele Kohel opět hosty podržel a míč vyrazil na roh. V nervózním závěru zápasu pak za protesty viděl hostující Rejthar druhou žlutou a musel jít předčasně do sprch. Při odchodu mužstev ze hřiště pak za komentář k výkonu rozhodčího, byl potrestán i Kohout.

Sestava Jiskry B: Kohel – Rejthar, Sladký, Šmirkl, Berka, Čech, Janča, Kohout, Kruml, Šimovič (64. Rojt), Kotlan (70. Koza). Trenér: Jiří Pavlis.