13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

I. B třída: S. Postřekov - Start Bělá n. R. 2:0 (1:0)

V předposledním kole fotbalové I. B třídy se v okresním derby představil na trávě vedoucího Sokola Postřekov devátý celek tabulky, TJ Start Bělá n. Radbuzou. Domácí se museli obejít bez několika hráčů, ale nejvíce na hřišti postrádali zraněného Pfeifera, jehož přehled, kombinační a ofenzívní schopnosti jsou na hřišti vždy znát. Domácí byli favoritem zápasu, ale na hřišti se chvílemi o aktivitu museli střídat s hosty, kteří nepřijeli lacino odevzdat body. Přesto však měli častěji režii zápasu ve svých rukách a nakonec zaslouženě zvítězili a potvrdili tak své vedení v tabulce, o bod před Sokolem Mrákov.

V úvodu zápasu měli více ze hry domácí, ale Závodného volej po rohovém kopu P. Steinbergera mířil nad Nikolaevovu branku. Poté odvrátili obě strany několik centrů do svých šestnáctek a ve 14. minutě po Vavříkově tr. kopu mířil z otočky domácí Kreuz nad bělskou branku. Hosté zahrozili o dvě minuty později, ale Černý odražený míč po Šinálově tr. kopu, vystřelil z 15 metrů tak, že jeho pokus stačil vyrazit Frei a domácí zadáci pak míč uklidili. Z protiútoku se dostal po pravé straně ke střele domácí Kreuz, ale z 12 metrů mířil těsně vedle bližší tyče. V 18. minutě napřáhl z 18 metrů postřekovský Ledvina, ale mířil nad Nikolaeovo břevno. Na druhé straně zastavil nadějnou šanci Černého odpískaný ofsajd. Poté si s tr. kopem domácího Němce poradil hostující gólman a střelu P. Steinbergera po Závodného přihrávce srazili hosté. Ti postupně hru vyrovnali a sami ji chvílemi režírovali. Ve 25. minutě ale nic nevytěžili ze závaru před Freiem a o dvě minuty později minul technickou střelou z 20 metrů bělský Bořil o kousek levou postřekovskou tyč. Pak se domácí ubránili centru Černého i tr. kopu téhož hráče, který Frei vyboxoval. O chvilku později se uvolnil hostující Šinál, ale jeho střelu z šestnáctky srazili domácí na roh. Po půlhodině se po špatné rozehrávce postřekovského Němce dostal k míči Bořil, ale jeho střelu z 12 metrů Frei výborně vyrazil. Ve 32. minutě po Šinálově rohovém kopu nasměroval míč volejem z 12 metrů Pustovojt vedle levé Freiovy tyče a když pak o dvě minuty později po pěkné akci Bořila skončila jeho střela po teči domácího zadáka mimo branku, zahřmělo na druhé straně. Ve 38. minutě našel přihrávkou za hostující zadáky P. Steinberger rozběhnutého Závodného, který se dostal tváří v tvář Nikolaevovi a střelou z 12 metrů otevřel skóre – 1:0. Pak už hráli jen domácí, ale dvě opakované střely Závodného vždy výborně zlikvidoval bělský gólman a pak z 22 metrů jeho branku přestřelil P. Steinberger. Když si pak na jedné straně se slabou střelou P. Steinbergera poradil Nikolaev a na druhé straně domácí odvrátili Šinálův tr. kop, ozval se poločasový hvizd rozhodčího Bureše.

V celém druhém dějství se oba týmy o aktivitu poctivě střídaly a tak nebylo dlouho o ničem rozhodnuto, ale čtvrthodinu před koncem se domácí dočkali pojistky a uklidnění. V 50. minutě se po tr. kopu aktivního P. Steinbergera dostal u vzdálenější tyče ke střele Zdráhal, ale bělskou branku minul. Na druhé straně zachránil pádem pod nohy pronikajícího Černého svůj tým brankář Frei. V 54. minutě se po Ledvinově tr. kopu dostal k hlavičce Kreuz, ale jeho slabá střela byla pro Nikolaeva lahůdkou. Hosté se potom ubránili při závaru před svou brankou a vzápětí stačili srazit Kreuzův centr zleva na roh. Po něm zamířil domácí Zdráhal zpoza šestnáctky kousek vedle pravé tyče bělské branky. Hosté kontrovali přihrávkou Černého na Šinála, ale ten akci zakončil volejem z 20 metrů nad domácí branku. O chvilku později stačil tísněný Bořil v pádu vystřelit, ale zleva minul vzdálenější tyč Freiovy branky. V 65. minutě využil zmatku hostujících zadáků domácí P. Steinberger, ale místo střely z 12 metrů volil přihrávku, kterou hosté zachytili. Hosté kontrovali akcí Bořila po pravé straně, kterou však zakončil nepřesnou střelou. To se snažil Bořil napravit v 69. minutě po přihrávce Šinála, ale Frei výborným vyběhnutím jeho šanci zmařil. O minutu později po Černého rohovém kopu sice promáchl při odkopu Zdráhal, ale Frei míč zachytil. Druhá polovina poločasu patřila domácím, ale v 72. minutě ještě hosté ubránili Beňušíkův centr zprava a vzápětí i střelu P. Steinbergera, kterou srazili na roh. O čtyři minuty později však domácí Kreuz přihrávkou pod sebe našel nehlídaného Beňušíka, který volejem z 19 metrů přesně k levé Nikolaevově tyči zvýšil na 2:0. Pak ještě zazlobili hosté, ale Frank mířil ze střední vzdálenosti vedle a Jarinův centr zleva srazili domácí na roh. Ten rozehrál zprava Černý, ale střelou z otočky poslal míč nad Freiovu branku Pustovojt. Šest minut před koncem po Závodného centru na volného Kreuze si s jeho střelou z 11 metrů výborně poradil Nikolaev a vyražený míč poslal P. Steinberger nad bělskou branku. Když si pak Frei poradil s Bořilovým centrem, na druhé straně po akci Beňušíka zamířil Kreuz volejem z 12 metrů vedle bělské branky. Poslední střelu v zápasu vyslal hostující Frank nad domácí branku v 90. minutě a následoval závěrečný hvizd rozhodčího Bureše, který odstartoval domácí radost.Branky: 38. Závodný, 76. Beňušík.

Rozhodčí: Bureš – Bína, Mazanec. ŽK: 1:1. Diváků: 70.

Sokol Postřekov: Frei – D. Steinberger, Zdráhal, Němec, Votava – Kuboušek - Ledvina, Vavřík (46. Beňušík), Závodný, P. Steinberger – Kreuz.

TJ Start Bělá n. R.: Nikolaev – Jarina, Černý L., Pustovojt, Iščenko – Pangrác – Frank, Šinál, Černý J. – Bořil, Landrgott.