11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

ČFL: J. Domažlice - FK Hořovicko 3:1 (1:1)

Ve 14. kole České fotbalové ligy se na rekonstruované Střelnici představil aktuálně předposlední tým tabulky, kterým byl s 10 body celek FK Hořovicko. Domácí okupovali místo 9. a měli o 14 bodů více, což je pasovalo do role jasného favorita. Kdo však očekával hru kočky s myší, ten musel být zklamán. Hosté, kterým domácí opět nechávali hodně místa na kombinaci, toho využívali a v některých částech hry byli aktivnější. Jejich efektivita v ofenzívě byla, kromě úvodu zápasu, naštěstí pro domácí malá, takže se nakonec Jiskře podařil dokonalý obrat zápasu a tři důležité body zůstaly podle předpokladu doma.

Úvodní oťukávání se odbylo poměrně rychle, protože ve 4. minutě oslovil dlouhým nákopem hostující Bežó na hrotu vysunutého Mojdla, který měl dost času si míč stáhnout na zem a střelou z 10 metrů, kterou vybíhající Šiman sice tělem zblokoval, ale míč se přesto dokutálel do jeho sítě, poslal hosty do vedení – 1:0. Domácí rychlý a nečekaný gól vyvedl trochu z míry a hosté je chvíli přehrávali. Nejprve v 9. minutě zatáhl Zítek po pravé straně míč, ale jeho střela zpoza šestnáctky minula vzdálenější tyč domažlické branky. Vzápětí si se střeleckým pokusem Nademlejnského poradil Šiman. Domácí kontrovali Leškovým centrem zleva, který Fořt přiťukl zpět Mužíkovi, ale jeho volej z 18 metrů skončil v Tetourově náruči. Ve 13. minutě zastavil akci hostů odpískaný ofsajd a na druhé straně stačili hořovičtí odvrátit nebezpečnou akci těsně před nabíhajícím Mužíkem, odkopem. O dvě minuty později se domácí kapitán Mužík dostal k centru zprava, kterým našel Černého a ten tělem srazil míč zblízka za Tetourova záda – 1:1. Pak již převzali taktovku zápasu do svých rukou domácí. Nejprve musel hostující gólman zneškodnit těsně před nabíhajícím Mužíkem centr domácího Leška. V 18. minutě se agilní Mužík dostal k další střele, ale tu srazili hosté na roh a po jeho rozehrání si rohový kop zopakovali, ale ani druhý pokus domácím kýžený úspěch nepřinesl. O dvě minuty později pronikl po pravé straně domažlický Hejda a jeho centr poslal volejem z otočky nad Tetourovu branku Bezdička. Ve 24. minutě rozehrál Mužík tr. kop zprava z 22 metrů na hlavu Černého, ale jeho pokus z malého vápna znamenitě zneškodnil hostující brankář. O minutu později Tetour vyboxoval Mužíkův tr. kop a po chvíli zneškodnil i Blažkův centr zprava. Po půlhodině hry jej pak nepřekvapil ani Fořtův pokus z 20 metrů a na druhé straně Bauer odvrátil centr Polanského. Ve 35. minutě pronikl Lešek po levé straně, centrem našel Černého, jehož hlavička z 10 metrů skončila v Tetourových rukavicích. Vzápětí po dlouhém sprintu „nabil“ zpětnou přihrávkou Hejda nabíhajícímu Černému, jehož volej ze 12 metrů srazili hosté na roh. Ten rozehrál zprava Mužík, odražený míč se dostal k Bezdičkovi, jehož bomba volejem zleva se otřela o vzdálenější tyč hořovické branky. O chvíli později neuspěl Mužíkův centr zprava, ani Bezdičkova akce po níž se snažil polovysoký míč nasměrovat do branky z 10 metrů domažlický Fořt, ale nedůraznou střelu usměrnil vedle levé Tetourovy tyče. Ve 42. minutě si po Mužíkově tr. kopu poradil hostující brankář s Fořtovou hlavičkou z 10 metrů, když pak neuspěli na druhé straně hosté se dvěma centry do domácí šestnáctky a pak Tetour pádem na zem zachytil míč před nabíhajícím Hejdou, bylo to v prvním poločasu vše.

Úvod druhého dějství patřil trochu překvapivě hostům, ale dva centry a dlouhý nákop do své šestnáctky domácí zadáci odvrátili stejně, jako hosté Hejdův centr na druhé straně. V 54. minutě napřáhl po Zítkově přihrádce z šestnáctky hostující Mojdl, ale domácí míč tečovali na roh. Udeřit mohlo o minutu později na druhé straně, kde se při zpracování vysokého míče nedohodl hostující brankář se spoluhráčem před dotírajícím Černým, odražený míč se dostal k Fořtovi, ten však v dobré příležitosti trefil ze 12 metrů zprava jen tělo soupeře a další střelou volejem zamířil nad hořovickou branku. Hosté v této fázi uhráli jen rohový kop po Polanského centru, ale nic z něho nevytěžili. Vzápětí zatáhl míč po pravé straně domácí Blažek, našel nabíhajícího Bezdičku, ale jeho střelu ze 17 metrů Tetour zneškodnil. Hosté zahrozili v 58. minutě, kdy Mojdl vysunul Polanského, ale Šiman situaci dobře vyhodnotil a včasným vyběhnutím stačil těsně před soupeřem míč odkopnout. O tři minuty později našel Bezdička zpětnou přihrávkou nabíhajícího Mužíka, který však volejem ze 14 metrů soupeřovu branku minul. Pak hosté odvrátili Mužíkův tr. kop a po chvilce po centru domácího kapitána zprava hlavičkoval u vzdálenější tyče zblízka z těžkého úhlu vedle branky Černý. K obratu skóre zavelel aktivní kapitán Mužík v 65. minutě, kdy pronikl do soupeřovy šestnáctky, kde byl faulován Vaníčkem a rozhodčí Grimm ukázal nekompromisně na značku pokutového kopu. Ten střelou k pravé Tetourově tyči proměnil Fořt a poslal domácí do vedení 2:1. O pouhé čtyři minuty později dostal výsledek konečnou podobu. Chocholouškův přetažený centr zleva nasměroval hrudí těsně před branku Mužík a tam jej zblízka hlavou dopravil do sítě Roubal – 3:1. Frustraci z vývoje zápasu dal najevo hostující kapitán Kaufman, který v 73. minutě fauloval kousek před šestnáctkou pronikajícího Roubala, jenž se dostával do vyložené šance a viděl za to v ruce rozhodčího Grimma červenou kartu. Následný Mužíkův tr. kop zneškodnil Tetour a vzápětí se do šance dostal na druhé straně hostující Zítek, jehož bombu zprava ze 14 metrů reflexivně vyrazil Šiman a spoluhráči míč uklidili do pole. Pět minut před koncem vznikl po Chocholouškově centru zleva před hořovickou brankou závar, ke střele z 8 metrů se dostal Fořt, ale trefil bránícího soupeře a následný volej Roubala skončil vedle levé Tetourovy tyče. V 87. minutě po Špírkově rohovém kopu hlavičkoval z 8 metrů Braun, ale Tetour výborným zákrokem míč vyrazil. Špírkova střela zprava vedle vzdálenější hořovické tyče a Tetourem vyboxovaný centr byly poslední akce před závěrečným hvizdem rozhodčího Grimma.

Branky: 14. Černý, 65. Fořt PK, 68. Roubal - 4. Mojdl.
Rozhodčí: Tomáš Grimm - Ladislav Szikszay, Jana Šauflová. ŽK: 0:2 (Březina, Vaníček), ČK: 0:1 (73. Kaufman). Diváků: 150.

Jiskra Domažlice: Šiman - Blažek, Bauer, Piroch, Lešek (46. Chocholoušek) - Braun - Hejda (64. Roubal), Mužík, Fořt (88.Hrubý), Bezdička (81. Špírek) - Černý (77. Došlý). Trenér: Radek Kronďák.

FK Hořovicko: Tetour - Bežo (46. Dratva), Kaufman, Vaníček, Krůta - Polanský (85. Pelikán), Rampa (71. Šubert), Březina, Nademlejnský (77. Zítka), Zítek - Mojdl. Trenér: Petr Vrabec.