14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

II. třída: SK Poběžovice - S. Osvračín 2:4 (2:3)

Jedenácté kolo nejvyšší okresní fotbalové soutěže přivedlo na poběžovický trávník celek Sokola Osvračín. Zatímco domácí se potácejí u dna tabulky, hosté usilují o příčky nejvyšší a byli tedy velkými favority zápasu.

Na čtyřicet přítomných diváků ptoto překvapilo, jak snadno a rychle se dostali domácí do dvoubrankového vedení, ale hosté zlepšenou hrou překvapení nepřipustili a ještě do konce prvního poločasu se jim podařilo otočit skóre a když ve druhé půli přidali další gól, odvezli si z poběžovického trávníku všechny tři body. To je katapultovalo na druhé místo tabulky, zatímco prohra domácím přisoudila místo předposlední.

Úvod zápasu vyšel domácím nad očekávání dobře, protože hned v 5. minutě putoval míč po ose Krutina – Maier, na nabíhajícího Růžka, který šel sám na brankáře Řezníčka, kličkou si jej položil na zem, další kličkou se zbavil obránce a zblízka do prázdné branky poslal domácí do vedení – 1:0. Než se stačili hosté vzpamatovat, našel Krutina o minutu později nabíhajícího Baboráka, který tváří v tvář Řezníčkovi střelou zprava z 10 metrů zvýšil na 2:0. V 10. minutě mohlo být pro hosty ještě hůř, ale Růžkův pokus o lob stačil brankář Řezníček zneškodnit. Radost domácích netrvala dlouho, protože ve 12. minutě vznikl po Wendlově rohovém kopu před domácí brankou závar, ve kterém se nejlépe zorientoval Černý a střelou zblízka snížil na 2:1. Poté se začali prosazovat hosté, kteří lépe kombinovali a díky důrazu vyhrávali většinu osobních soubojů. V 13. minutě minul Fábikovu branku střelou zpoza šestnáctky hostující Černý a o chvíli později po akci Chocholatého zneškodnil domácí gólman nedůrazný Jankův volej. Hosté využívali technické vybavenosti a rychlosti Janky, přes nějž směřoval jeden útok za druhým. V 19. minutě tento hostující útočník mířil vedle poběžovické branky a stejně dopadl i o šest minut později při pokusu zleva z úhlu. Domácí nevyužili velkého závaru před hostujícím gólmanem, když dorážka Roháče zblízka trefila jen jednoho ze soupeřů. Ve 27. minutě se dostal ke střele hostující Bukovský, ale Fábik reflexivně jeho pokus ze 12 metrů vykopl. Smůlu si poběžovičtí vybrali o minutu později, kdy si Fábik při chytání vysokého míče poranil koleno, dostal se s míčem v rukou mimo pokutové území a potom musel za asistence domácí lavičky opustit i hřiště. Brankářský dres oblékl obránce Hranai a hned musel přihlížet, jak se ve 33. minutě po Wendlově dobře kopnutém tr. kopu snáší míč k jeho pravé tyči – 2:2. Za odstoupivšího Fábika naskočil Václavovic a hned v první akci se dostal do tutovky, když po Roháčově tr. kopu zprava se dostal u vzdálenější tyče k hlavičce ze 3 metrů, ale trefil jen nastavené ruce brankáře Řezníčka. Z protiútoku se dostal ke střele hostující Bukovský, ale trefil jen soupeře a odražený míč poslal nad poběžovickou branku Duchoň. Obrat ve skóre přišel ve 41. minutě, kdy si na půlce hřiště na odražený míč naběhl osvračínský Janka svoje sólo po pravé straně zakončil střelou z úhlu z 8 metrů k bližší tyči, kterou prostřelil Hranaie – 2:3. Pak se ještě domácí ubránili při závaru po Wendlově tr. kopu a neúspěšní byli i domácí při rohovém kopu Baboráka, či při střele Růžka zprava, kterou Řezníček s problémy kryl.

Ve druhém poločasu se hrálo v poli vyrovnaně, občas měli domácí více ze hry, ale překonat hostující obranu se jim nepodařilo, a když naopak přidal Janka čtvrtý gól, bylo o osudu zápasu rozhodnuto. V 50. minutě musel domácí gólman ve skluzu upálit míč před nabíhajícím Jankou a pak ještě tentýž hráč domácí branku přestřeli. V 54. minutě se uvolnil poběžovický Baborák, jeho střelu z 22 metrů vyrazil Řezníček a obrana míč uklidila. Když pak Krutina z tr. kopu osvračínskou branku přestřelil, přišla 57. minuta, kdy po pravé straně zatáhl míč hostující Janka, přihrávkou pod sebe našel volného Bukovského, jehož střelu ze 14 metrů se snažil Hranai pouze vykopnout a to se mu nepodařilo – 2:4. Pak z tr. kopu o kousek netrefil domácí branku Wendl a centr Duchoně odvrátil Decker. V 69. minutě sebral těsně před nabíhajícím Baborákem, po centru Růžka míč hostující brankář Řezníček, potom trefil po pěkné akci domácí Roháč jen tělo soupeře a z protiútoku se dostal ke střele z 10 metrů Janka, ale mířil jen do těla brankáře Hranaie. Čtvrthodinu před koncem se domácí hodně zlobili na nepřesného rozhodčího Novotného, když neodpískal zákrok na pronikajícího Růžka v pokutovém území, po kterém se domácí útočník ve vyložené šanci ocitl na zemi. V 76. minutě se odražený míč dostal k domácímu Václavovicovi, ale jeho střelu z 12 metrů výborně zneškodnil brankář Řezníček. Hosté pak do konce zápasu šetřili síly a hlídali si získaný náskok, takže domácí měli častěji míč na kopačkách, ale pokusy Baboráka a Krutiny osvračínskou branku neohrozily. Zlobili však i hosté, ale Bukovský po Wendlově tr. kopu hlavičkoval v dobré pozici nad domácí branku. Čtyři minuty před koncem výborně vytlačil Řezníček nad břevno Krutinův tr. kop a když si pak s pokusem téhož hráče hostující gólman poradil, ozvala se píšťalka rozhodčího Novotného a hosté se mohli radovat ze tří bodů.

Branky: 5. Růžek, 6. Baborák – Černý, 33. Wendl, 40. Janka, 57. Bukovský.

Rozhodčí: Karel Novotný. ŽK: 2:0. Diváků: 40.

SK Poběžovice: Fábik (35. Václavovic) – Hranai, Roháč, Decker, D. Ticháček -  J. Ticháček, Krutina, Štefan (85. Horský), Maier (65. Doktor) – Růžek, Baborák.

Sokol Osvračín: Řezníček – Wendl, Z. Duchoň, Kruml, Wanke – Mučka, Bukovský, Černý, Chocholatý – M. Duchoň, Janka.