Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALI. B třída: S. Postřekov - S. Mrákov 0:0 PK 4:2

V rámci 10. kola fotbalové I. B třídy se na postřekovském v trávníku utkali domácí fotbalisté s celkem Sokola Mrákov. Nešlo pouze souboj dolního Chodska proti hornímu Chodsku, ale rovněž se bojovalo o první místo v tabulce. Zatímco hostům by k prvnímu místu stačila remíza a 1 bod domácí by první místo obsadili pouze v případě vítězství. V samotném zápasu pak příliš pohledných fotbalových akcí k vidění nebylo a překvapivě byli v prvním poločase aktivnější hosté, ve druhém poločase pak se obě mužstva o aktivitu střídala. Ani jednomu z obou celků se nepodařilo proměnit některé slibné příležitosti, hosté dokonce zahodili pokutový kop a tak se ve finále šlo do penaltového rozstřelu. V tom byli úspěšnější domácí a brali druhý, bonusový bod.

První akci zápasu zastavil hned úvodní minutě odpískal ofsajd domácího Beňušíka. Poté ještě prověřil z hranice šestnáctky hostujícího brankáře Korbu domácí útočník Pfeifer a pak ještě předestřlil ze střední vzdálenosti hostující branku domácí Vavřík. Potom se pomalu chopili mírné iniciativy hosté. V 7. minutě se center Václava Duffka odrazil ke Smazalovi, který bombu volejem zblízka však nasměroval nad branku Postřekova. Ve 13. minutě po chybě hostujícího Vondraše se dostal k míči postřekovský Pfeifer, ale střelou zleva v 16 metrů minul vzdálenější tyč Korbovy branky. Poté se na jedné straně neprosadil hostující Kabourek a na druhé straně jej napodobil ve 20. minutě Petr Steinberger, kterému v poslední chvíli upálil jeden z hostujících zadáků míč. Ve 29. minutě si hostující gólman Korba smlsnul na nedůrazné Pfeiferově střele a o chvíli později musel zakročit domácí brankář Frei po střele jednoho z hostů z 18 metrů. Za okamžik pak centroval zprava hostující Růžek, ale brankář Frei byl opět na místě. V závěru prvního poločasu byli aktivnější domácí ale jejich centry stačili hosté vždy odklidit do bezpečí stejně, jako střelu z hranice šestnáctky, kterou na Korbovu branku vyslal domácí Petr Steinberger. Ve 38. minutě stačil Vavříkův tr. kop zleva ze střední vzdálenosti vyrazit Korba a na druhé straně zahrávali hosté dva rohové kopy za sebou, ale ani oni z nich nic nevytěžili.

Úvod druhého poločasu patřil domácím ale po akci Beňušíka byla nakonec odpískána ruka jednoho z útočících hráčů a bylo po v nadějích. V 50. minutě rozehrál rohový kop zprava Petr Steinberger, míč nasměroval na Němcovu hlavu, ale ten z malého vápna soupeřovu branku přestřelil. V dalším průběhu hry pak náznaky akcí obou mužstev zastavily buď odpískaný ofsajd  nebo zbytečné fauly útočících hráčů. V 57. minutě jen těsně nedosáhl na centr domácího Petra Steinbergera nabíhající Kreuz a na druhé straně měl hodně práce trestným kopem Stýskala domácí brankář Frei, který míč vyrazil k soupeři ale volej jednoho z mrákovských hráčům srazili domácí zadáci na roh. Pak se iniciativy opět chopili hosté ale na Růžkův tr. kop nedosáhl před Freiovou brankou Václav Duffek a na druhé straně si Korba poradil s centrem Votavy. V 72. minutě pronikl do domácí šestnáctky hostující Smazal, Závodný jej zastavil za cenu faulu, a protože to bylo v pokutovém území, kopala se penalta. Míč si postavil hostující Stýskal, ale Freiovu branku o kousek minul. V 73. minutě rozehrál domácí Vavřík trestný kop z 25 metrů, ale hosté nebezpečí odvrátili. O chvíli později hlavičkoval po Zdráhalově centru domácí Pfeifer z osmi metrů a brankář Korbel jeho střelu vyrazil na roh. Když si pak na jedné straně s Pfeiferovou nedůraznou střelou Korba bez problémů poradil stejně, jako se Závodného hlavičkou, zastavil na druhé straně pronikajícího Růžka odpískaný ofsajd. Ani jedno mužstvo už z dalších rýsující se možností nic nevytěžilo, a tak se kopaly pokutové kopy. V nich excelovali brankáři. Nejprve Korba vychytal domácího Němce, vzápětí Frei zneškodnil pokus Tomáše Duffka a teprve třetí v pořadí, domácí Petr Steinberger skóroval. Frei pak v následující sérii vychytal ještě hostujícího Růžka, a to bylo rozhodující pro zisk druhého bodu, protože všichni další exekutoři již své pokusy proměnili.

Mrákov se tak dostal do vedení v tabulce I. B třídy skupiny A a Postřekov je třetí za FK Planá jen díky méně vstřeleným gólům.

Rozhodčí: Michal Volf. ŽK: 2:0. Diváků: 350.

Sokol Postřekov: Frei - Kuboušek, Kuželka, Němec, Votava – Zdráhal (80. Ledvina) – Závodný (90. D. Steinberger), Pfeifer, Vavřík, P. Steinberger – Beňušík (55. Kreuz).

Sokol Mrákov: Korba – Rybár, Vondraš, J. Dufek, Čermák – T. Duffek, Stýskal, V. Duffek, Smazal (76. Váchal) – Růžek, Kabourek (63. Mathauser). 

Detail [›]
Postřekov-Mrákov 01
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 02
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 03
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 04
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 05
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 06
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 07
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 08
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 09
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 10
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 11
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 12
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 13
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 14
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 15
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 16
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 17
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 18
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 19
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 20
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 21
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 22
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 23
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 24
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 25
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 26
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 27
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 28
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 29
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 30
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 31
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 32
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 33
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 34
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 35
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 36
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 37
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 38
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 39
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 40
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 41
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 42
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 43
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 44
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 45
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 46
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 47
Detail [›]
Postřekov-Mrákov 48