17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

ČFL: J. Domažlice - FC Slavoj Vyšehrad 3:2 (1:0)

Na domažlickém trávníku na Střelnici se v rámci 12. kola České fotbalové ligy představil sedmý celek tabulky, kterým byl s 23 body pražský Slavoj Vyšehrad. Domácí se po nekvalitních výkonech v několika předchozích zápasech krčili s 19 body na místě 12. Dva body, které domažličtí přivezli v minulém kole z převýšovské tvrze byly příslibem toho, že by se na Chodsku mohlo blýskat na lepší časy, ale opak byl pravdou. Domácí hráli téměř tři čtvrtiny zápasu druhé housle, když je hosté přehrávali téměř ve všech fotbalových atributech. Byli pohyblivější, důraznější v soubojích, rychlejší ve startu na míč, přesnější v kombinaci a nebezpečnější v ofenzívě. Domažličtí se přesto ujali vedení po jedné z mála nebezpečných akcí, které si v prvním poločasu vypracovali, když Fořt v souboji se dvěma zadáky uplatnil své zkušenosti a poměrně překvapivě rozjásal domácí fanoušky a své spoluhráče. I potom byli až do konce poločasu aktivnější hosté, ale srovnat se jim nepodařilo. Očekávání domácích fanoušků, že se jejich hráči herně ve druhé půli zvednou, se však nenaplnilo a hosté hráli prim s výjimkou posledních patnácti minut i ve druhém dějství. To jim nakonec přineslo i dva zasloužené góly, kterými otočili vývoj zápasu. Teprve v poslední čtvrthodině si domácí uvědomili, že jim teče do bot a začali se více objevovat před Winterovou brankou. Důležitý byl gól střídajícího Černého, který vyrovnal a pak už začala přetahovaná "kdo z koho." Fotbalový bůh byl nakonec nakloněn domácím, kteří hlavičkou Fořta v prodloužení podruhé otočili výsledek zápasu a po nepřesvědčivém výkonu překvapivě brali všechny body.

Hned v úvodu s námahou zastavil domácí Bauer pěknou akci Smoláka za cenu rohu a v 7. minutě si Šiman poradil s Volešákovou střelou z 20 metrů. Poté se domácí ubránili po akci Proseka a rovněž se jim podařilo odvrátit Volešákův tr. kop. Ve 12. minutě zblokoval Bauer akci Volešáka a o tři minuty později poslal hostující Drobílek dopředu Smoláka, který však zprava z šestnáctky domácí branku přestřelil. Domácím zatrnulo v 17. minutě, kdy míčem za zadáky poslal dopředu hostující Strnad nabíhajícího Pilíka, ale jeho brejk zastavil odpískaný ofsajd. Domažličtí se v této fázi hry zmohli pouze na akci Mužíka, který našel Fořta, jehož centr však skončil nad brankou. O dvě minuty později našel centrem zprava hostující Volešák nehlídaného Pilíka, který se ocitl ve stoprocentní šanci, ale hlavu z deseti metrů minul Šimanovu branku. Poté v poslední chvíli zastavili domácí zadáci pronikajícího Drobílka a vzápětí Matějka zprava Šimanovu branku přestřelil. Ve 22. minutě se dostali před soupeřovu branku i domácí, ale Fořtovu střelu po Mužíkově přihrávce srazili hosté na roh. O chvilku později po akci hostujícího Matějky a Drobílka střílel ve skluzu Pilík, ale domácí míč tečovali na roh. Po jeho rozehrání vznikl před Šimanem závar, ale míč nakonec skončil od jednoho z hostů vedle domažlické branky. Pak se na chvilku probudili domácí, ale s Mužíkovým tr. kopem si poradil brankář Winter a po akci Mužíka a centru Hrubého zprava netrefil dobře volej Blažek a míč nasměroval daleko vedle pravé Winterovy tyče. Ve 31. minutě si Šiman poradil s nedůraznou střelou Strnada a pak se domácí ubránili po Volešákově tr. kopu. Jako blesk z čistého nebe musel pro hosty vypadat gól, který dostali ve 36. minutě. Mužík poslal dopředu Fořta, ten se dokázal prosadit mezi dvěma soupeřovými zadáky a střelou ze 14 metrů překvapil Wintera - 1:0. Pak si domácí zadáci poradili s centry Strnada a Volešáka a na druhé straně po Mužíkově tr. kopu hlavičkoval v záklonu Fořt a míč zachytil Winter. V poslední minutě první půle stačili domácí tečovat Volešákův tr. kop a míč nakonec skončil v Šimanových rukavicích.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce a domácí opět tahali za kratší konec. Museli se bránit po centrech Matějky a Pilíka a v 50. minutě rovněž po Volešákovu tr. kopu. O dvě minuty později zachránil domácí po průniku Drobílka dobrým zákrokem Bauer a vzápětí musel nebezpečí před Šimanem hasit ve skluzu Bezdička, který nasměroval míč nad vlastní branku. Tentýž domácí hráč se vzápětí hnal od poloviny hřiště na soupeřova brankáře, ale v dobré šanci volil přihrávku na Fořta, kterou hosté odvrátili. V 57. minutě špatným odkopem založil domácí Piroch šanci pro Strnada, ale Šiman dobře četl hru a míč před soupeřem ve skluzu odvrátil. Hosté se stále snadněji dostávali skrze dezorientovanou obranu před Šimana a ten měl stále více práce. Jiskra kontrovala dvěma rohovými kopy Mužíka, ale hosté se v pohodě ubránili. V 55. minutě našel vyšehradský Pilík našlápnutého Drobílka, ale jeho volej z 10 metrů výtečně vyrazil Šiman, míč se dostal k Heřmanovi, který zleva trefil jen vzdálenější tyč domažlické branky. Vzápětí se před domácí brankou v závaru nejlépe orientoval nehlídaný Smolák a zblízka srovnal - 1:1. A mohlo být pro domácí ještě hůře, ale Šiman čaroval. Nejprve reflexivně vyrazil střelu zcela volného Volešáka z 12 metrů, míč se dostal k Písačkovi, ale jeho střelu z otočky z 15 metrů, směřující přesně k pravé tyči, výborně kryl. Poté se obě strany ubránily rohovým kopům soupeře, ale hosté svoji převahu v poli zúročili v 67. minutě, kdy Heřman našel zcela volného Pilíka, který míč posunul na Volešáka a jeho volej z 10 metrů otočil skóre - 1:2. V tu chvíli by na výhru domácích nevsadil nikdo ani zlámanou grešli, ale ti se konečně probudili a začali hrát fotbal. Nejprve čtvrthodinu před koncem zastavil akci Černého odpískaný ofsajd, ale v 76. minutě zatáhl míč po pravé straně Hejda, jeho centr prošel až k nabíhajícímu Černému, který volejem z malého vápna nedal Winterovi šanci - 2:2. Pak se už hrálo vabank a oba celky se snažily strhnout vítězství na svou stranu. Neprve si s Matějkovým volejem poradil domácí gólman Šiman a na druhé straně ukončila akci domácích v pokutovém území soupeře odpískaná ruka jednoho z domažlických hráčů. Velkou šanci měl v 81. minutě hostující Pilík, který se ocitl po Heřmanově centru zprava sám před Šimanem, ale pohotový volej mířil kousek vedle jeho levé tyče. Z protiútoku se po levé straně prohnal domácí Chocholoušek, ale jeho centr hlavičkoval Fořt v záklonu a míč skončil ve Winterových rukavicích. Hostující gólman pak sebral míč těsně před nabíhajícím Černým po Fořtově přihrávce a už v nastaveném čase měl na noze tutovku domácí kapitán Mužík, který pronikl po pravé straně do pokutového území hostů, ale jeho střelu ze 12 metrů Winter reflexivně vyrazil. Když už se vše schylovalo k berbrově ruletě, zatáhl míč po pravé straně domácí kapitán Mužík, jeho centr našel přesně hlavu naskakujícího Fořta a ten se z malého vápna nemýlil - 3:2 a vypukla obrovská radost domácích za body, ve které před několika okamžiky už věřil málokdo.

Branky: 37. Fořt, 76. Černý, 92. Fořt - 59. Smolák, 67. Volešák.

Rozhodčí: Drahoslav Drábek - Ondřej Šedivka, Martin Fojtík. Delegát FA: Lubomír Martinec. ŽK: 0:2 (41. Matějka, 83. Heřman). Diváků: 250.

Jiskra Domažlice: Šiman - Blažek, Bauer, Piroch (70. Černý), Chocholoušek - Braun - Hrubý (64. Hejda), Špírek, Mužík, Bezdička - Fořt. Trenér: Radek Kronďák.

Slavoj Vyšehrad: Winter - Prosek, Kvída, Hendrych, Písačka - Smolák (73. Madej), Matějka, Drobílek, Pilík - Strnad (57. Heřman), Volešák. Trenér: Jaroslav Klíma.