16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

KP: J. Domažlice B - TJ Rozvadov 4:1 (1:1)

V 11. kole fotbalového krajského přeboru se na rekonstruovaném domažlickém trávníku představil 7. celek tabulky – TJ Rozvadov. Domácí, kteří po sérii pěti vítězných zápasů okupovali druhou příčku, byli v zápase jasnými favority a svou roli nakonec splnili, i když museli otáčet nepříznivý výsledek po brance Čížka. To se jim povedlo ještě před skončením prvního poločasu, ve kterém se obě mužstva pravidelně se čtvrthodinovým intervalem střídala v aktivitě. Zlomovým okamžikem zápasu byla 74. minuta, ve které byl po faulu na Štěpána vyloučen hostující brankář Makrlík a Tomáš Korelus následně proměnil pokutový kop. Už předtím musel pro svalové zranění odstoupit zkušený rozvadovský stoper Bronec a domácí takto oslabeného soupeře v závěru dorazili dalšími dvěma góly a zaslouženě si připsali všechny tři body, protože byli po většinu druhého poločasu aktivnější.

Domácí začali aktivně a hned ve 2. minutě musel hostující brankář Makrlík předvést svůj postřeh, když vytlačil na roh vydařenou Bláhovu střelu zprava ze 12 metrů. V 5. minutě pak jeho zákrok na Tomáše Leška v pokutovém území nechal rozhodčího Kříže, na rozdíl od domácích hráčů klidným a hrálo se dál. Domácí se stále tlačili před rozvadovskou branku, ale Došlého trestný, ani rohový kop ke změně skóre nevedly stejně, jako Bláhův centr, či volej Waldmanna ze střední vzdálenosti. Přesně po čtvrthodině hry začali vystrkovat růžky hosté, ale Skopový v závaru po Viternově tr. kopu trefil z 10 metrů jen tělo domácího hráče a v 16. minutě zamířil Hutta ze střední vzdálenosti nad domažlickou svatyni. Hned vzápětí měli hosté šanci, ale Hutta po centru Skopového trefil z šestnáctky jen tělo soupeře a odražený míč poslal Mráček zleva ze 12 metrů těsně vedle domácí branky. Domažličtí v této fázi hry „šlapali vodu,“  pohyblivější hosté ovládli střed hřiště a častěji doráželi na Straku v domácí brance. Ve 20. minutě sebral těsně před nabíhajícím Došlým míč hostující brankář Makrlík a o minutu později skončila Waldmannova tečovaná střela vedle levé Makrlíkovy tyče. Ve 22. minutě zúročili hosté svoji aktivitu, když dlouhým nákopem dopředu našel Bronec nabíhajícího Čížka, který hlavou přehodil netakticky vybíhajícího Straku – 0:1. Hosté byli dále aktivní, ale pronikajícího Skopového zastavil domácí Kubr za cenu žluté karty a Huttova střela trefila jen bránícího soupeře. Ve 26. minutě se z protiútoku domácích odrazil míč od ruky jednoho z hostů v pokutovém území a Benfika měla k dispozici pokutový kop. Navíc za emotivní projevy nesouhlasu viděl rozvadovský Bronec žlutou kartu. Brankář Makrlík však výtečným zákrokem vychytal Došlého ne zcela optimálně kopnutou penaltu a hosté byli dál při chuti. Nejprve po Skopového centru hlavičkoval z 10 metrů Čížek, ale protože byl v záklonu nemohl dát míči razanci a Straka jej v klidu zachytil stejně, jak pokus téhož hráče o minutu později, když napřáhl z 18 metrů. Pak už otěže zápasu opět vzali do svých rukou domácí. Ve 36. minutě nejprve Tomáš Lešek zprava ze 20 metrů minul vzdálenější tyč rozvadovské branky a pak si hosté poradili s Kubrovým centrem. Ve 40. minutě si tribuna konečně zařvala góóól, když si Petr Došlý nikým neatakován navedl míč z pravé strany na střed a nečekanou střelou zpoza šestnáctky k levé tyči odsoudil hostujícího gólmana do role diváka – 1:1. V závěru první půle si domácí poradili s Viternovým tr. kopem a šlo se do kabin za smírného stavu.

Po úvodním tr. kopu hostujícího Slowika z 35 metrů, který Straka v pohodě kryl se taktovky opět chopili domácí. V 50. minutě si na Waldmannův centr zprava naskočil Došlý, ale míč hlavou usměrnil vedle vzdálenější tyče. Hosté kontrovali Čížkovým tr. kopem, z 20 metrů, který se stal Strakovou kořistí a na druhé straně musel vzápětí po Leškově centru boxovat míč do pole gólman Makrlík. V 55. minutě se pěkně uvolnil Lešek, ale jeho střelu zleva z šestnáctky, směřující pod břevno výborným zákrokem Makrlík vytlačil nad branku. O dvě minuty později si hostující gólman poradil s dalším Leškovým pokusem ze střední vzdálenosti a o chvíli později vyrazil i Kadlecův centr zleva na roh. V domácím podání pak následovaly neúspěšné centry Falouta, dvakrát Došlého a Waldmanna. V 71. minutě si na vysoký míč vyskočil hostující brankář nebezpečně nohama napřed, trefil přitom útočícího Štěpána a byla odpískána druhá penalta. Brankář Makrlík navíc uviděl žlutou kartu, a když už předtím viděl tutéž kartičku za zdržování hry, následovala karta červená. Do branky se postavil záložník Hutta, ale proti penaltě Tomáše Koreluse neměl nárok – 2:1. V 77. minutě napřáhl z 24 metrů domácí Došlý a střelou k levé Huttově tyči zvýšil na 3:1. Tentýž domácí hráč mohl zkompletovat hattrick, když se v 81. minutě řítil sám na soupeřova brankáře, ale svoji tutovku zazdil, když z 15 metrů netrefil kolem vybíhajícího Hutty branku. Konečnou podobu dal výsledku v 82. minutě Štěpán, který se před šestnáctkou uvolnil, jeho střelu tečoval jeden hostů k pravé Huttově tyči - 4:1. Domácí byli nastěhováni na soupeřově polovině, ale nejprve neuspěl Waldmann, pak po Došlého centru srazil hrudí míč Štěpán vedle pravé tyče, v 87. minutě pronikl po pravé straně do šestnáctky Bláha, ale trochu zaváhal se zakončením a nakonec mu jeho střelu ze 12 metrů zblokoval jeden s rozvadovských zadáků. Když pak na druhé straně domácí odvrátili centr Slowika a vystřídali dva hráče, bylo to ze zápasu vše a domácí mohli slavit vítězství.

Branky: 40. Došlý Petr, 73. Korelus Tomáš (pen.), 77. Došlý Petr, 82. Štěpán Zdeněk - 22. Čížek Lukáš.

Rozhodčí: Lukáš Kříž – František Šimek, Martin Havránek. ŽK: 2:4, ČK: 0:1 (72. Makrlík). Diváků: 80.

Jiskra Domažlice B: Straka – Štěpán (89. Hojda), Jakub Korelus, Tomáš Korelus, Kubr – Vísner, Waldmann, Falout, Tomáš Lešek (59. Kadlec) – Bláha (89. Hošek), Došlý. Trenér: Martin Steinbrücker.

TJ Rozvadov: Makrlík – Hána, Bronec (66. Janda), Viterna, Gabčo – Skopový, Hutta, Slowik, Mráček – Čížek, Sláma (46. Křehlík). Trenér: Zdeněk Slowik.