10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

I. B třída: Sokol Postřekov - Hr. Č. Kubice 4:1 (1:0)

Osmé kolo fotbalové I. B třídy přivedlo na postřekovský trávník v okresním derby 12. celek tabulky, Hraničář Česká Kubice. Domácí okupovali příčku čtvrtou a v domácím prostředí byl jasným favoritem zápasu. To nakonec celkovým výsledkem hráči Sokola Postřekov potvrdili, ale v průběhu druhého poločasu dali hostů hodně prostoru a jen díky sterilitě jejich útočníků nedošlo ke zdramatizování zápasu.

Domácí měli téměř celý první poločas více ze hry, ale vytěžili z toho pouze jednobrankové vedení. V 6. minutě po centru domácího Závodného zprava jen těsně ve skluzu nedosáhl na míč Kreuz, ale o dvě minuty později vysunul postřekovský Pfeifer nabíhajícího P. Steinbergera, který se řítil sám na hostujícího brankáře Krutinu a zleva ze dvanácti metrů jej prostřelil – 1:0. O dvě minuty později po tr. kopu Strože na druhé straně napálil odražený míč hostující Strnad, ale z šestnáctky trefil jen tělo soupeře a vše skončilo jen rohovým kopem. Domácí kontrovali centrem Kreuze, který hlavou přizvedl Pfeifer a Vavřík akci zakončil volejem z šestnáctky, který Krutinovu branku přelétl. Domácí byli aktivnější a na českokubickou branku se valil útok za útokem, ale hostující obrana odolávala. Ve 23. minutě dal míč pod sebe domácí Závodný, ale Zdráhalova střela trefila jen tělo bránícího soupeře a byl z toho rohový kop. O minutu později se uvolnil domácí P. Steinberger, ale zpoza šestnáctky nasměroval míč nad Krutinovu branku a stejně dopadl i pokus jeho spoluhráče Vavříka o chvilku později.  Aktivní Závodný našel ve 27. minutě Kreuze, ale jeho pokus z otočky z hranice šestnáctky soupeřovu branku minul. O minutu později zneškodnil hostující brankář Závodného centr zleva a jako blesk z čistého nebe mohlo udeřit na druhé straně. Kuráž našel nabíhajícího Staubera, který pronikl po pravé straně a jeho střelu ze 14 metrů výborně vyrazil domácí gólman Frei na roh. Ten zprava rozehrál Krakeš na hlavu Strnada, ale od něj zamířil míč vedle pravé Freiovy tyče. Ve 29. minutě se volejem neprosadil domácí Závodný, ani o dvě minuty později jeho spoluhráč Pfeifer, který našlápl k sólu od poloviny hřiště, ale nakonec střelou z 15 metrů zprava minul vzdálenější tyč Krutinovy branky. S blížícím se koncem prvního poločasu se do hry dostávali i hosté, ale Kalného střelu ze střední vzdálenosti Frei vytlačil na roh a Strožův tr. kop z 30 metrů domácího gólmana nepřekvapil. Pět minut před přestávkou nejprve zakončil svoji akci hostující Kuráž jen střelou zprava vedle vzdálenější Freiovy tyče a vzápětí trefil z tr. kopu hostující Strejc pouze zeď domácích hráčů. Když si pak na obou stranách brankáři poradili s pokusy soupeře, šlo se do kabin veseleji domácím.
První půlhodina druhého poločasu patřila překvapivě hostům, kteří měli více ze hry a domácí jim v tom vydatně pomáhali individualistickými akcemi se ztrátami míče a velkou nepřesností přihrávek. Hned v úvodu druhé půle měl blízko ke gólu hostující Strnad, ale po průniku po levé straně stačil jeho střelu z 15 metrů Frei vyrazil na roh. Domácí kontrovali Kubouškovým pokusem ze střední vzdálenosti, ale míč skončil nad soupeřovou brankou. V 54. minutě se neprosadili volejem hostující Kuráž, ani Stauber o chvíli později. V 58. minutě zneškodnil Závodného střelu z 15 metrů hostující brankář Krutina. Domácí se pak ubránili při rohu Krakeše a vzápětí těsně před nabíhajícím Kurážem odkopl míč Frei. Z protiútoku po akci Pfeifera zakončil Vavřík střelou nad českokubickou branku. Domácí se pak začali postupně ujímat iniciativy, ale na Krutinu nevyzrál P. Steinberger. Na druhé straně po nedůrazu domácí obrany získal míč K. Strejc, ale jeho střelu stačili domácí zadáci zblokovat. V 72. minutě rozehrál rohový kop zleva domácí Vavřík, na míč si naskočil Pfeifer a hlavou z 5 metrů zvýšil na 2:0. Bohužel při této akci došlo ke střetu hlavami a hostující J. Strejc musel být odnesen na nosítkách a nakonec jej odvezla lékařská záchranná služba. V 83. minutě se do pokutového území hostů vřítil P. Steinberger, byl zezadu faulován Baarem a nařízený pokutový kop proměnil sám faulovaný hráč – 3:0. Pět minut před koncem si našlápl směrem na Freie hostující Kuráž a střelou ze 14 metrů ke vzdálenější tyči snížil na 3:1. Dramatický konec zápasu odmítl v 87. minutě po přiťuknutí Vavříka domácí Pfeifer, který střelou z 20 metrů zvýšil na konečných 4:1.
Branky: 8., 83. PK P. Steinberger, 72., 87. Pfeifer – 85. Kuráž.
Rozhodčí: Gabriel Bogdan. ŽK: 3:3. Diváků: 150.
Sokol Postřekov: Frei – Kuboušek, Kuželka, Němec, Votava – Závodný (90. Cibulka), Vavřík, Zdráhal, P. Steinberger – Kreuz (54. D. Steinberger), Pfeifer. Trenér: Aleš Wirt.
Hraničář Česká Kubice: Krutina – Kalný (46. Výboštek), Baar, J. Strejc (81. Lörincz), Anderle – Gibfried (66. Malý), Stauber, Stróž (63. Švarc), Strnad – Kuráž, Krakeš (71. K. Strejc). Trenér: Jakub Strejc.