14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

ČFL: Jiskra Domažlice - FC MAS Táborsko B 7:0 (5:0)

K premiérovému zápasu Jiskry Domažlice na zrekonstruovaném a prodlouženém trávníku hřiště na Střelnici přijel poslední celek tabulky ČFL, kterým je rezerva FC MAS Táborsko. Domácí mužstvo prožilo v týdnu změnu trenéra, kdy namísto odvolaného Milana Dejmka vzal otěže do ruky Radek Kronďák, který dlouhá léta působil v pražském Loko Vltavín. Nový trenér Jiskry měl k dispozici celý kádr, zatímco hosté přijeli pouze se třemi náhradníky do pole a i to pasovalo domácí do role jasného favorita.

Jiskra se hned od počátku zápasu chopila iniciativy a po úvodním oťukávání se mnohem častěji tlačila před Blažkovu branku. Zaměstnávaná hostující obrana poprvé inkasovala v 15. minutě, a když o jedenáct minut později přidal Fořt druhý gól a o dalších šest minut skŕoval Hrubý potřetí, bylo o výsledku rozhodnuto. Další dva góly v Blažkově síti znamenaly pro hosty až příliš krutý poločasový výsledek. Ve druhé půli přidal Chocholoušek další trefu a domácí zvolnili tempo. Hosté toho využili a čtvrthodinu je ve středu hřiště přehrávali, ale na domácí obranu a Šimana v brance nevyzráli. V závěru pak dal konečnou podobu výsledku Černý, zápas se dohrál v bez zbytečné nervozity a domácí mohli oslavovat vydařený křest nového trávníku.

V úvodu zápasu se dvakrát prodral domácí Roubal po levé straně k soupeřově brance, ale nepodařilo se mu centry najít spoluhráče. V 6. minutě stačili hosté srazit Chocholouškův centr zleva na roh a o tři minuty později stačili včas odkopnout míč před nabíhajícím Mužíkem. V 10. minutě našel Mužík nabíhajícího Chocholouška, ale jeho centr zleva skončil na boční síti soupeřovy branky. Vzápětí se hosté ubránili po nepřehledné situaci před svou brankou, ale po čtvrthodině hry se poprvé zaradovali domácí. Chocholouškův centr zleva skončil u Hrubého, který z místa z 9 metrů v pádu trefil míčem spodek břevna Blažkovy branky a rozvlnil síť za jeho zády – 1:0. Hosté poprvé vážněji zahrozili v 22. minutě, ale Kalvach po pěkné akci zamířil z 18 metrů hodně nepřesně. O dvě minuty později se ke střele otočkou dostal domácí Fořt, ale z hranice šestnáctky soupeřovu branku přestřelil. Podruhé vypukla domácí radost ve 26. minutě, kdy našlápl Mužík po pravé straně, centrem našel nabíhajícího Fořta, jehož střelu volejem Blažek reflexivně vyrazil, ale dobíhající Fořt zblízka nasměroval vyražený míč do sítě – 2:0. Ve 29. minutě našel Fořt nabíhajícího Mužíka, ale jeho původně zamýšlený centr minul o metr vzdálenější šibenici táborských. O tři minuty později našel přihrávkou domácí kapitán Mužík nabíhajícího Hrubého a ten střelou zprava z 12 metrů prostřelil Blažka – 3:0. Ve 37. minutě vyslal dopředu hostující Turek Kostku, ale průnik po levé straně skončil jen rohovým kopem. Pak si ještě domácí defenzíva poradila s Novákovým centrem zleva a na druhé straně se pět minut před obrátkou dostal před šestnáctku Bauer, odražený míč se dostal k Roubalovi, ale jeho pokus z 15 metrů skončil jen rohovým kopem Mužíka. Ten posadil míč na hlavu Bauera, ale Blažek vytáhl výborný zákrok a míč směřující k levé tyči vytlačil na roh. Rozehrál jej Mužík tentokrát zprava odražený míč se dostal k Fořtovi, ale jeho střela z malého vápna přes hlavu mířila nad hostující branku. Ve 42. minutě poslal Mužík dopředu Roubala, ten zatáhl míč po levé straně a střelou ze 14 metrů o vzdálenější tyč zvýšil na 4:0. Když pak byl tentýž domácí hráč v pokutovém území faulován Máchou, kopal se pokutový kop a z něj nedal Fořt Blažkovi šanci – 5:0.

I v úvodu druhé půle byli aktivnější domácí, ale Roubalův průnik skončil pouze rohovým kopem, po jehož rozehrání Mužíkem hlavičkoval Bauer těsně vedle levé Blažkovy tyče. Ve 48. minutě po pěkné akci Hrubého po levé straně stačil jeho střelu z 15 metrů výborně vyrazit hostující gólman a akce skončila ofsajdem domácích. O minutu později neuspěl Roubal, kterému pádem pod nohy sebral míč Blažek, ale v 50. minutě už se zase Střelnice radovala, když Fořt našel Hrubého, který potáhl míč po pravé straně, centrem našel nabíhajícího Chocholouška a ten volejem ze 7 metrů zvýšil na 6:0. Po této brance domácí začali šetřit pohybem, hosté je začali ve středu hřiště přehrávat a na deset minut převzali iniciativu. V 54. minutě si domácí gólman Šiman poradi s tr. kopem Škardy a poté musel ukázat svoje umění, když po akci Týnavského zakončoval z šestnáctky Peterka. O tři minuty později odvracel Kostkův centr domácí Chocholoušek a o další minutu později vznikl po centru Nehody před domácí brankou závar, ale nebezpečí skončilo jen rohovým kopem. Po hodině hry se opět chopili taktovky domácí - míč zatáhl po levé straně domažlický Došlý, ale jeho centr srazili hosté na roh. Stejně skončil o minutu později i centr Hrubého zprava. V 65. minutě našlápl z půlky hřiště Došlý k brejku, ale o zlomek vteřiny zaváhal se střelou, vracející se soupeř mu do ní stačil vložit nohu a následný centr zleva byl přetažený. O minutu později našel zprava domácí Hrubý nabíhajícího Hejdu, ale jeho centr vyrazil hostující brankář na roh. Hosté se v této fázi hry prezentovali pouze dvěma centry, se kterými si domácí zadáci poradili. Konečnou podobu dostal výsledek v 70. minutě, kdy se Černý po průniku do šestnáctky dostal ke střele, ta byla sice zblokována, ale míč skončil těsně u levé Blažkovy tyče – 7:0. Domácí stále dotírali na soupeřovu branku, ale při velkém závaru v 73. minutě stačil Černého střelu z 10 metrů reflexivně vyrazit Blažek a vzápětí zamířil Bezdička zpoza šestnáctky nad soupeřovu svatyni. Neprosadil se ani Došlý čtvrthodinu před koncem, když jeho střelu zleva zblokoval jeden ze soupeřových zadáků, ani Bezdička v 80. minutě, když jeho hlavička po Chocholouškově centru jen „olízla“ břevno Blažkovy konstrukce. Závěr se hrál téměř výhradně před brankou hostů, ale neprosadil se centrem Bezdička, úspěšný nebyl ani pokus Černého či Chocholouška stejně, jako Pirochova střela v 89. minutě. Když už se domácí v poslední minutě radovali z míče v síti po dorážce Došlého, zchladil je rozhodčím Martínkem odpískaný ofsajd a pak už se ozval i závěrečný hvizd.

Branky: 15., 32. Hrubý, 26., 45. PK Fořt, 42. Roubal, 50. Chocholoušek, 70. Černý.
Rozhodčí: Petr Martínek - Vít Šťastný, Lubomír Řeháček. Delegát FAČR: Ladislav Míka. ŽK: 1:2 (Špírek - Mácha, Škarda). Diváků: 350.
Jiskra Domažlice: Šiman - Blažek, Piroch, Bauer (81. Pedro), Chocholoušek - Braun - Hrubý (70. Bezdička), Mužík (62. Hejda), Špírek, Roubal (53. Došlý) - Fořt (53. Černý). Trenér: Radek Kronďák.
FC MAS Táborsko B: Blažek - Mácha (46. Rabiňák), Chotovinský, Škarda, Týnavský - Novák - Nehoda, Turek, Kalvach, Peterka - Kostka (74. Bakule). Trenér: Josef Pleticha.