17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

ČFL: J. Domažlice - SK Benešov 0:2 (0:1)

Sešup Jiskry tabulkou pokračuje, jak ještě dlouho?

Osmé kolo České fotbalové ligy přivedlo na postřekovský trávník 15. celek tabulky SK Benešov, který dosud nasbíral pouze 11 bodů. Jiskra měla o dva body více a patřila jí 11. příčka. Když se připočítá „domácí“ prostředí, z rovnice vyplývá, že favoritem zápasu měli být domažličtí fotbalisté. Ti sice byli po větší část zápasu aktivnější, ale zahozené šance z prvního poločasu je na konci zápasu musely velmi mrzet, protože ani ve druhé půli, kdy v závěru dominovali, nedokázali dobře hrající obranu soupeře a výborného brankáře Benika překonat. Když naopak nedůrazná obrana domácích dvakrát inkasovala, putovaly všechny body do Benešova.

S výjimkou poslední čtvrthodiny první půle byli domácí aktivnější, ale výborný Benik v brance soupeře vychytal několik tutovek a když pak soupeř vstřelil branku, převzal v závěru první části hry iniciativu a moc nechybělo, aby náskok nenavýšil.

Hned v úvodu zápasu se hosté ubránili dvěma centrům domácích a na druhé straně skončil průnik Adjeie rohovým kopem. První velkou šanci měli domácí v 10. minutě, kdy pronikl po levé straně Roubal, dostal se k zakončení, ale jeho střelu ze 14 metrů Benik výborně vyrazil, míč se dostal k Černému, ale i jeho pokus z hranice šestnáctky stačil hostující gólman vytlačit na roh. Ve 13. minutě srazili hosté střelu Blažka z hranice šestnáctky na roh a stejně skončil i pokus Hrubého zleva o chvilku později. Rohový kop rozehrál zleva Špírek, odražený míč se dostal Roubalovi, ale i jeho střela z šestnáctky skončila na těle soupeře. O čtyři minuty později skončila další akce Roubala rohovým kopem, který zleva rozehrál Mužík na Brauna, ale jeho pohotovou hlavičku ze 4 metrů reflexivně nohou u bližší tyče vykopl Benik. V 19. minutě se domácí dostali do další tutovky, ale Černý, který se po zisku míče dostal sám proti Benikovi trefil ze 12 metrů jen jeho tělo. O dvě minuty později se k odraženému míči dostal domažlický Mužík, ale jeho bomba volejem zpoza šestnáctky skončila opět jen na těle soupeře. Následný rohový kop rozehrál zprava Špírek, odražený míč se dostal k Roubalovi, ale ten i tentokrát trefil jen bránícího benešovského zadáka. Když už se střela vydařila ve 22. minutě Mužíkovi a vyhnula se obráncům, skončila na výborném zákroku Benika, který míč, směřující k levé tyči vytlačil na roh. Domácí v této fázi zápasu jasně dominovali a bylo jen otázkou času, kdy na benešovskou obranu vyzrají. Nestalo se tak ve 24. minutě po Mužíkově tr. kopu, ani o čtyři minuty později, kdy po Mužíkově centru srazili hosté Černého volej vedle své branky. Blesk z čistého nebe přišel po půlhodině hry, kdy hosté podnikli Farkašem protiútok, Špírek jej zastavil za cenu rohového kopu, který rozehrál zprava tentýž benešovský hráč, našel hlavu Bauerem špatně hlídaného Adjeie, který zpoza malého vápna nedal Šimanovi šanci – 0:1. Gól posadil hosty na koně a tak musel Šiman výborným zákrokem likvidovat střelu nehlídaného Kučaby z 15 metrů. Domácí na druhé straně zastavil Černého odpískaný ofsajd. Ve 37. minutě musel po centru hostujícího Farkaše ve skluzu domácí gólman upálit míč těsně před nabíhajícím Ibem. O dvě minuty později se opět po Špírkově tr. kopu z 23 metrů vyznamenal Benik, který míč vytlačil na roh. Vzápětí měl velkou šanci na druhé straně po Kučabově akci hostující Turek, ale s tečí domácího zadáka nasměroval míč ze 14 metrů nad Šimanovu branku. Ve 43. minutě měli domácí štěstí, když po závaru před svou brankou Šiman výborně vytlačil Laštovkovu střelu na roh. Těsně před přestávkou odcentroval benešovský Turek, Bauer míč hlavou dostal pouze k Adjeiovi, který střelou zpoza šestnáctky domácí branku minul.

Úvod druhé půle patřil domácím, ale s Hejdovou nedůraznou střelou zleva z šestnáctky neměl Benik příliš starostí a dva centry střídajícího Hejdy stačili hosté vždy odvrátit na roh. Aktivitu domácích však přerušil v 51. minutě Turek, který se po centru zleva nejlépe zorientoval v závaru před Šimanem a zblízka doťukl po Ibeho hlavičce míč za jeho záda – 0:2. Než se domácí vzpamatovali musel Šiman vytlačit na roh tečovanou střelu Zákostelského z tr. kopu. Na druhé straně se míč po nepřehledné situaci před Benikem dostal k Braunovi, ale ten z 20 metrů trefil jen tělo bránícího soupeře. V 59. minutě si domácí oddychli, když gól vstřelený zblízka Farkašem nebyl pro ofsajd uznán. Po hodině hry našlápl po levé straně domácí Došlý, ale na jeho střílený centr nikdo ze spoluhráčů nedosáhl. Domácí se tlačili za kontaktním gólem, ale Černý z otočky z 15 metrů Benikovu branku přestřelil a tak mohlo platit nedáš-dostaneš. Po akci Adjeiově poslal Laštovka míč na nehlídaného Ibeho, ale ten svou tutovku zazdil střelou z 11 metrů nad domažlickou branku. Na druhé straně pak sice padl z Černého nohy gól, ale odpískaný ofsajd domácí radost pokazil. V 67. minutě po akci Farkaše napřáhl z 15 metrů hostující Adjei, ale trefil jen tělo domácího zadáka a míč skončil nad Šimanovou brankou. Na druhé straně si se dvěma Mužíkovými rohovými kopy poradili hosté a o chvíli později po Bezdičkově centru hlavičkoval Fořt z 8 metrů nad benešovskou branku. Domácí se s blížícím závěrem dostávali do stále většího tlaku, ale Blažek ze střední vzdálenosti Benikovu branku přestřelil a po Došlého akci a přiťuknutí Hejdy Fořt z otočky polovysoký míč poslal mimo tři soupeřovy tyče. Deset minut před koncem usměrnil Mužíkův centr zleva Fořt hlavou vedle vzdálenější tyče a centr Došlého hosté zblokovali. Vzápětí byl nepřesný i Roubalův volej z šestnáctky a centr Mužíka stačili hosté odvrátit. Největší domácí šanci druhé půle měl, stejně jako v půli první Roubal, když Hejdův centr zprava přizvedl hlavou Fořt ke vzdálenější tyči a tam jej hlavou ze 3 metrů poslal Roubal nad soupeřovu branku. Nic pak nepřinesly ani tři další centry domácích a zmar dovršila střela Fořta opět do těla bránícího hráče. Když si pak s Fořtovou technickou střelou poradil Benik, ozvala se za chvíli píšťalka sudího Musila a vypukla radost hostů.

Branky: 30. Adjei Eric Kwame, 51. Turek.

Rozhodčí: Jiří Musil - Jan Hurych, František Cihlář. ŽK: 2:2 (Bauer, Lešek - Braný, Bohata). Diváků: 140.

Jiskra Domažlice: Šiman - Blažek (85. Lešek), Piroch (56. Došlý), Bauer, Chocholoušek - Braun - Hrubý (46. Hejda), Mužík, Špírek (56. Fořt), Roubal - Černý (70. Bezdička). Trenér: Milan Dejmek.

SK Benešov: Benik - Braný, Kucalas, Zákostelský, Vrňák - Kučaba (66. Večeřa), Adjei, Farkaš (76. Bohata), Laštovka (90. Afanasenko), Turek (70. Balata) - Ibe (86. Zoubek). Trenér: Kamil Kulhavý.