10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

I. B třída: ZD Meclov - S. Mrákov 0:3 (0:0)

V 6. kole fotbalové I. B třídy se na třebnickém trávníku utkaly dva celky domažlického okresu. Zatímco domácí, sužovaní akutním nedostatkem hráčů (na střídání měli připravené jen dva dorostence) se pohybují s pouhými 6 body v kalných spodních vodách tabulky, hosté, kteří uhráli bodů 11, se na ně v tabulce dívali s patřičným nadhledem a byli proto favority zápasu.

V první půli oba celky předváděli chvílemi hru hodnou III. třídy s neskutečným množstvím nepřesností, hrou pouze na náhodu, bez jakékoli myšlenky doprovázenou školáckými chybami jednotlivců. Po úvodní čtvrthodině, kterou měli v režii domácí, se hra v poli vyrovnala, ale odehrávala se většinou mezi šestnáctkami a diváci příliš vzruchu před brankami neviděli. Ve druhé půli pak jakoby domácím zpočátku došel dech, přenechali iniciativu hostům, kteří v průběhu 13 minut dopravili třikrát míč za Kabourkova záda, a bylo rozhodnuto. Nic na tom již nezměnilo ani domácí „probuzení,“ při kterém se hra vyrovnala, meclovští si vytvořili i několik náznaků šancí a proto putovaly všechny body do Mrákova.

Domácí měli vstup do zápasu zajímavý, protože ve 2. minutě se dostal do šance Vrána, ale jeho střelu zleva ze 14 metrů výborně vyrazil mrákovský gólman Korba, který o chvíli později zneškodnil i centr Čižikova. Ze své aktivní čtvrthodinky domácí kromě nezakončených centrů vytěžili v 15. minutě po akci Rybára střelu Čižikova ze 14 metrů, kterou však Korba ve spolupráci s obránci výborně zneškodnil. Pak již byli na trávníku více vidět hosté, ale akci T. Duffka, zakončenou střelou zneškodnil domácí brankář Kabourek a ve 24. minutě zamířil z 18 metrů vedle jeho branky Růžek. Domácí kontrovali akcí Vrány po levé straně, kterou zakončil z 18 metrů Pačesný, ale Korbovu branku minul. Poté se domácí ubránili dvěma centrům hostů a sami se dostali na dostřel mrákovské branky, ale Rybár ji ze střední vzdálenosti přestřelil. Hráči obou celků měli značně vychýlenou mušku, takže se mezi tyče nevešly pokusy domácího Rybára, či Pačesného, ani střela Růžka na druhé straně a to bylo v první půli vše.

Hned v úvodní minutě druhé půle, kterou začali lépe hosté se do šance dostal po levé straně pronikající T. Duffek, ale jeho střelu z 15 metrů výborně vyrazil Kabourek. Domácí odpověděli Paluchovým volejem po centru zprava, který však mířil vysoko a následně střelou téhož domácího hráče, ale ani ta se mezi tři mrákovské tyče nevešla. Když se pak hosté ubránili po nepřehledné situaci před svou brankou a dvou centrech domácích, zahrozili sami. V 50. minutě napřáhl zleva ze 14 metrů Stýskal, ale Kabourek byl na místě. O minutu později však již kapituloval, když míč putoval po ose V. Duffek – T. Duffek – Stýskal a posledně jmenovaný střelou zleva ze 14 metrů rozvlnil meclovskou síť – 0:1. Poté zamířil vysoko mrákovský Růžek, ale v 56. minutě si hostující T. Duffek narazil se Stýskalem a jeho střílený centr zprava si ve skluzu srazil do vlastní sítě domácí kapitán Kafka – 0:2. Hosté byli na koni a Kabourek musel řešit střelu Stýskala a poté v 60. minutě po Rybárově přihrávce další pokus téhož hostujícího hráče. Dvě další akce hostů skončily odpískaným ofsajdem. Skóre zápasu se uzavřelo v 66. minutě, kdy po centru Stýskala měl dostatek času i prostoru k přípravě střely mrákovský T. Duffek a z 15 metrů nedal Kabourkovi šanci – 0:3. Teprve pak se probudili domácí, ale jejich ofenzívní snahy končily často nepřesnými přihrávkami, nebo špatným zpracováním míče. V 68. minutě měl Korba problémy s tr. kopem Vrány, ale nakonec míč zkrotil. O minutu později odcentroval zprava domácí Čižikov, našel Nidla, krerý se uvolnil, ale z úhlu zleva zamířil jen do boční sítě Korbovy branky. Útočné snahy však měli i hosté, ale Váchalův pokus skončil na těle bránícího soupeře a bombu Stýskala v 78. minutě výborně vyrazil Kabourek na roh. V 82. minutě pak neměl Kabourek problémy se slabou střelou Konůpky a vzápětí se mohli domácí dočkat čestného úspěchu, když zprava ze 14 metrů napřáhl Stodola a Korba jen přihlížel, jak se míč odrazil od vzdálenější tyče jeho branky do pole. Další snahy domácích pak skončily nepřesnou střelou Vrány, jeho tr. kopem, který zneškodnil Korba stejně, jako střelu Obdržálka ze 20 metrů o chvilku později. Když pak stačil Korba v pádu sebrat míč před nabíhajícím Stodolou a na druhé straně zneškodnil Stýskalovu střelu z šestnáctky Kabourek, ozval se závěrečný hvizd rozhodčího Sirového a hosté se mohli radovat z vítězství.

Branky: 51. Stýskal, 56. Kafka (vlastní), 66. T. Duffek. Rozhodčí: Sirový. ŽK: 2:0. Diváků: 130.

TJ ZD Meclov: Kabourek – Pačesný, Barna, Kafka, Kopperberg – Obdržálek, Váchal J. (80. Stodola), Čižikov, Nidl – Vrána, Paluch (70. Suchý). Trenér: Jiří Vogeltanz.

S. Mrákov: Korba – Rybár, Vondraš, Dufek J., Schoř (88. Fliegel) – Duffek T. (70. Váchal P.), Duffek V., Stýskal, Čermák (83. Smazal) – Růžek (79. Konůpka), Mathauser. Trenér: Vladimír Duffek.