12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

KP: J. Domažlice B – SK Rapid Plzeň 2:0 (1:0)

Rezerva třetiligové Jiskry Domažlice hostila na exilovém trávníku v Chodově celek známého trenéra Jaromíra Myslivečka, který část své fotbalové kariéry v minulosti spojil právě s domažlickým fotbalem. Domácí trenér Steinbrücker měl k vzhledem k souběžnému vystoupení A mužstva v Litoměřicích k dispozici pouze tři hráče širšího kádru – Javorského, Leška a Buršíka, ale na soupeře, který nebyl v ofenzívě příliš úspěšný, to stačilo. Jiskra byla téměř celý zápas aktivnějším mužstvem, hrála důrazně, obětavě a hráči nakonec zasloužené vítězství vydřeli.

V úvodu zápasu trefil z tr. kopu domácí Korelus pouze zeď bránících Plzeňanů a když pěknou akci Sova zakončil střelou z 15 metrů, vytáhl se hostující brankář Beke a míč výborně vyrazil na roh. Poté musel na zem, aby zmařil rodící se šanci Leška a v 10. minutě stačil srazit na roh centr téhož domácího hráče, který pronikl po levé straně až k brankové čáře. Domácí byli v první čtvrthodince mnohem aktivnější, a na plzeňskou branku se valil útok za útokem. Ve 14. minutě si Beke poradil s průnikem Sovy po pravé straně a vzápětí se poprvé do šance dostali hosté, ale Kleknerovu střelu zprava domácí brankář Kupilík vyrazil na roh. Poté domácí trochu polevili v aktivitě a do hry se dostávali i hosté. Ve 23. minutě zamířil domácí kapitán Javorský z 23 metrů kousek vedle levé Bekovy tyče a na druhé straně si s centrem Pavlíčka poradil Kupilík. Po půlhodině hry napřáhl z 18 metrů domažlický Buršík, ale minul pravou plzeňskou tyč. O chvíli později dal po akci hostující Poláček míč pod sebe na Pavlíčka, ale jeho volej ze 14 metrů zneškodnil Kupilík. Ve 37. minutě našel hostující Poláček nabíhajícího Pavlíčka, ale ten zleva z úhlu z hranice šestnáctky domažlickou branku přestřelil. Tři minuty před obrátkou prošel po pravé straně domácí Waldmann, ale jeho střílený centr prolétl malým vápnem, aniž míč stačil kdokoli tečovat. Aktivní domácí se dočkali „gólu do šatny,“ když ve 43. minutě rozehrát Javorský tr. kop zprava z 24 metrů, ten se otřel o hráče ve zdi, změnil směr Bekemu do protipohybu a skončil v síti – 1:0. Když pak plzeňský gólman vyboxoval Leškův rohový kop, šli do šaten o poznání veseleji domácí.

I druhý poločas se nesl ve znamení mírné aktivity domácích, ale chvílemi drželi míč častěji hosté, snažící se vyrovnání. Nejprve šnaci domácích po Leškově rohovém kopu zastavil odpískaný ofsajd a pak se hosté postupně ubránili dvěma centrům před svoji branku. V 54. minutě napřáhl z šestnáctky volejem plzeňský Klekner, ale trefil jen tělo jednoho ze soupeřů. O minutu později zatáhl míč po levé straně domácí Sova, jeho centr vyboxoval Beke, míč se dostal k Faloutovi, ale ten technickou střelou z šestnáctky přehodil nejen Bekeho, ale i jeho branku. Poté se ke dvěma centrům před domažlickou svatyni dostali hosté, ale Kupilík ve spolupráci s obránci nebezpečí zažehnali a po hodině hry trefil hostující Poláček střelou zleva jen tělo bránícího domácího zadáka. Domažličtí kontrovali akcí Buršíka, který dal míč pod sebe na nabíhajícího Sovu, ale ten ve výhodné pozici volejem z 15 metrů minul pravou Bekeho tyč. V 62. minutě domácí reklamovali ruku jednoho z hostů v pokutovém území, ale rozhodčí Havránek důvod odpískat pokutový kop neviděl. O čtyři minuty později našlápl Lešek k dlouhému běhu, obešel dva protihráče, ale třetí jej odstavil od míče a vše skončilo bez zakončení. V 68. minutě našel domácí Javorský Tomáše Leška, jehož volej ze 14 metrů

Beke výtečně vytlačil nad břevno. Ofenzíva domácích slavila úspěch o minutu později, kdy pas Javoského sklepl Sova hlavou pro T. Leška a ten ze 12 metrů rozvlnil síť za Bekeho zády – 2:0. Plzeňané se sice snažili o zvrat v utkání a chvílemi tahali za delší konec, ale Poláčkova hlavička byla nepřesná, Filipčíkova slabá střela ze střední vzdálenosti nemohla Kupilíka překvapit stejně, jako podobný pokus jeho spoluhráče o chvíli později. Domácí odpověděli akcí Bláhy, který našel Javorského, ale domácí kapitán z 18 metrů branku Rapidu přestřelil. Šest minut před koncem vytáhl po střele domácího Walmanna další bravurní zákrok Beke, kterým jeho pokus vytlačil na roh. Domácí si již svůj náskok pohlídali a zaslouženě brali všechny body.

Branky: 43. Javorský, 69. T. Lešek. Diváků 80.

Rozhodčí: Havránek – Bogdan, Hucl. ŽK: 0:1.

J. Domažlice B: Kupilík – Kubr, Hojda, Korelus, D. Lešek – Waldmann, Falout (78. J. Korelus), Javorský (86. Strnad), Štěpán (26. T. Lešek, 85. Vlček) – Buršík (75. Bláha), Sova. Trenér: Martin Steinbrücker.

SK Rapid Plzeň: Beke – Tarhaj (78. Janoch), Buček, Nový, Šindelář – Klekner, Harmady, Čupalka, Poláček, Pavlíček (60. Filipčík) – Davídek (61. Morávek). Trenér: Jaromír Mysliveček.