16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

ČFL: J. Domažlice - FC Písek 1:0 (0:0)

Ve vloženém 16. kole České fotbalové ligy přivedl los na postřekovský trávník, kde našlo svůj azyl v průběhu rekonstrukce trávníku na Střelnici mužstvo domažlické Jiskry, aktálně 13. mužstvo tabulky FC Písek. Jiskra měla na svém kontě šest bodů, tedy o jeden více a patřilo jí místo 11. Přesto z ní domácí prostředí udělalo mírného favorita a více než 200 diváků se přišlo přesvědčit, zda Jiskra dokáže zapomenout na svůj tristní výkon proti Chrudimi i na výprask v Zápech a využije "domácího" prostředí k zisku tří bodů. Trenér Dejmek měl k dispozici celý kádr a navíc novou posilu z Vysočiny Jihlava, Dominika Pedra.

Po úvodním oťukávání, ve kterém byly aktivnější domácí, hosté postupně hru vyrovnali a po dvaceti minutách dokonce ovládli zbytek prvního poločasu. Domácí si vzpomněli na svoji hru proti Chrudimi, nechali se zatlačit před svoji šestnáctku a praktikovali "odkopovou holomajznu." Hosté ovládli střed hřiště, byli lepší v kombinaci, vyhrávali většinu soubojů, domácí se za polovinu hřiště dostávali jen sporadicky a jejich akce končily daleko před šestnáctkou soupeře. Ve druhém poločasu se postupně domácí dostali do hry, měli častěji míč na kopačkách, ale brankáře Coufala pořádně neprověřili. To se povedlo až v 66. minutě, kdy po Došlého akci gólově zakončil Černý. Domácí se už do konce zápasu drželi taktovky a i přes snahu hostů o vyrovnání si vítězství zkušeně pohlídali.
V první desetiminutovce se nic zajímavého na trávníku nedělo a na první střelecký pokus si museli diváci počkat do 11. minuty, kdy nepřesně zakončil zprava domácí Černý. Po čtvrthodině hry měl hostující gólman problémy s Mužíkovým pokusem z 22 metrů, ale še zvládl. Poté se z tr. kopů neprosadili Mužík na jedné a Hlinka na druhé straně. Když pak při svých okusech neuspěli domácí Černý a Bezdička, dali o sobě vědět hosté, kteří postupně ovládli hru a do konce poločasu se hrálo podle jejich not. Nejprve musel Šiman odkopnout míč před nabíhajícím Milcem a pak létaly před jeho branku centry z obou stran. Ke štěstí domácích se mezi tyče netrefili postupně Milec a Šlehofer, pronikajícího Řeháka zastavil v poslední chvíli za cenu rohu Fořt a pak se stejně podařilo odvrátit nebezpečí z kopaček Voráčka dobře se vracejícímu Pedrovi. Pro hosty gól nepřinesly ani nebezpečné centry Šindeláře či Řeháka. Ve 36. minutě se neprosadil z trestného kopu hostující Hlinka a vzápětí slabý Řehákův volej z 15 metrů zneškodnil brankář Šiman. Domácí si uvědomili, že jsou na hřišti až pět minut před koncem, kdy se po dlouhé době dostali před píseckoou branku, ale Špírkův centr zleva usměrnil ve skluzu z malého vápna domažlický Černý mimo tři Coufalovy tyče. Ve 41. minutě zakončil svoji zajímavou akci Bezdička místo střely z 8 metrů přihrávkou na Špírka, či Fořta, ale míč skončil na soupeřových kopačkách. Pak neuspěl Fořt s centrem zprava a jeho opakovaný pokus skončil mimo píseckou brankou. Když pak na obou stranách skončily centry odkopem soupeřů a Mužíkova dělovka skončila na těle bránícího soupeře, šlo se do kabin smírně.
Ve vyrovnaném úvodu druhé půle nejprve netrefil branku Domažlic Edge a na druhé straně po přihrávce Špírka ani technickou střelou zpoza šetnáctky Mužík. Pak se domácí ubránili centrům Voráčka a Milce, v 59. minutě měl vychýlenou mušku Holub a následně po Hlinkově přiťuknutí Salašovič domažlikou branku přestřelil. V 62. minutě oslovil domácí Fořt na levé straně našlápnutého Došlého, ten z úhlu vystřelil, ale minul bližší tyč písecké branky. Domácí posléze získali herně navrch, ale Fořt svoji akci po pravé straně zakončil střelou z úhlu, ale míč byl bránícím soupeřem zblokován na roh. Ten zleva rozehrál Mužík, odražený míč se dostal k Došlému, ale tomu technická střela z 18 metrů nesedla a skončila mimo píseckou branku. Rozhodnutí zápasu přišlo v 66. minutě, kdy zatáhl míč po levé straně Došlý, přes dva bránící soupeře propasíroval zpětnou přihrávku na nabíhajícího Chocholouška, ten jej centrem poslal nehlídanému Černému, který střelou ze 12 metrů nedal Coufalovi šanci - 1:0. V 71. minutě se po chybě hostující defenzívy dostal k míči Černý, ale místo střely zprava ze 7 metrů volil přihrávku naslepo a míč skončil u soupeře. O minutu později našel domácí Fořt nabíhajícího Roubala, ale jeho pokus zpoza šestnáctky nebyl přesný. V 76. minutě si po Mužíkově tr. kopu poradil s hlavičkou Fořta písecký gólman Coufal a na druhé straně domácí defenzíva odvrátila dva centry soupeře. Čtyři minuty před koncem po akci a centru domácího Došlého stačila hostující obrana ubránit Buršíka a ve skluzu mu míč odebrat. Když si pak hostující obrana poradila s dvěma centry domácích a Javorského pokus skončil nad Coufalovou brankou, odpískal nepřesný rozhodčí Vaňkát konec dvouminutového nastavení a domácí se mohli radovat z vydřených tří bodů.

Branka
: 66. Černý.

Rozhodčí: Zdeněk Vaňkát - Ivan Teuber, Michal Kapoun. ŽK: 1:1 (Došlý - Šindelář). Diváků: 220.

Jiskra Domažlice: Šiman - Hrubý, Piroch, Bauer, Chocholoušek - Pedro (85. Javorský) - Špírek (61. Roubal), Fořt, Mužík (90. Lešek), Bezdička (46. Došlý) - Černý (79. Buršík). Trenér: Milan Dejmek.

FC Písek: Coufal - Sajtl (78. Hrachovec), Holub, Edge, Řehák - Salašovič (74. M. Held)  - Hlinka (54. Zeman), Milec (64. J. Held), Šlehofer, Šindelář - Voráček (74. Řezáč). Trenér: Ondřej Prášil.