11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

ČFL: J. Domažlice - MFK Chrudim 0:1 (0:1)

Ve 3. kole České fotbalové ligy se na postřekovském trávníku představilo východočeské mužstvo, které se v minulé sezóně rvalo do posledních kol o postupové místo do 2. ligy – MFK Chrudim. Na 280 diváků si v horkém sobotním dnu nenechalo tento duel ujít, ale výkon hráčů Jiskry je musel hodně zklamat. Většina z nich totiž na trávník přišla se „zataženou ruční brzdou,“ a někteří použili i brzdu motorovou. Soupeři totiž nestačili rychlostně, v soubojích byli většinou pozdě a prohrávali je, o kombinaci si díky spoustě nepřesných přihrávek a absenci pohybu mohli nechat jen zdát, takže chrudimští ovládli střed hřiště a zhruba dvě třetiny zápasu odehráli na polovině Jiskry. Ta za celý zápas pouze jednou hostujícího brankáře Mrázka pořádně prověřila a její akce většinou končily v uctivé vzdálenosti od jeho branky. To bohužel platilo pro oba poločasy utkání a tak spokojeni odcházeli po zápasu určitěd jen fanouškové z Chrudimi.

V brance dostal trochu překvapivě po výborném zápasu Šimana v Tachově přednost Švihořík a je otázkou, zda pravidelné střídání gólmanů bez ohledu na jejich formu je to pravé ořechové. Někteří hráči byli na hřišti téměř neviditelní (Roubal, Bezdička, Černý), pravý obránce Hrubý se sice chtěl zapojovat do ofenzívy, ale často zapomínal, že jeho post je vzadu a tak jen celý zápas přihlížel, jak kolem něj rychlonohý Mlynka utíká jako Kajínek z Mírova, posílá do šestnáctky centr za centrem a dokonce rozhoduje utkání. Do zápasu se, zřejmě kvůli drobnému zranění, nedostal v dresu připravený Fořt.

Hosté ukázali, že nepřijeli s defenzívní taktikou, hned v úvodu zápasu převzali iniciativu a domácí museli odvracet centr Luptovského na roh. Ve 4. minutě zakončil svůj výlet po levé straně chrudimský Mlynka přetaženým centrem, který skončil mimo domažlickou svatyni. Na druhé straně po Špírkově tr. kopu zprava hlavičkoval Bauer nad Mrázkovu branku. V 8. minutě se opět hostující Mlynka přehnal kolem Hrubého, ale i tentokrát skončil jeho centr vedle vzdálenější Švihoříkovy tyče. O čtyři minuty později měl s Radoušovým tr. kopem z 28 metrů Švihořík problémy, ale nakonec byl odpískán faul na domácího gólmana. Agilní Mlynka si dvakrát vytvořil střeleckou příležitost, ale jeho první nedůrazný pokus zneškodnil Švihořík a podruhé míč na šestnáctce dobře netrefil. Domácí se v této fázi zápasu zmohli jen pokus Pirocha, který o kousek minul Mrázkovu branku. V 18. minutě měli domácí štěstí, když Mlynka zakončil svůj výlet po levé straně centrem, ale bomba Klapky volejem ze 14 metrů trefila jen tělo spoluhráče Štočka. O minutu později vypadl Švihoříkovi míč po Mastíkově střele z 23 metrů, ale domácí jej stačili odklidit na roh. Ten rozehrál zprava Klapka a Švihořík musel v houfu hráčů míč boxovat do pole. Chrudimští se nastěhovali před šestnáctku Jiskry, ale po Klapkově akci stačil Mlynkovu střelu ze 12 metrů Švihořík vytěsnit na roh. Ve 22. minutě se domácí po ojedinělém průniku do soupeřovy šestnáctky dožadovali po pádu Černého pokutového kopu, ale rozhodčí Vaňkát zůstal klidný. O tři minuty později se vydal Mlynka na další výlet po levé straně, ale tentokrát volil střelu, která však rovněž skončila vedle vzdálenější Švihoříkovy tyče. Domácí gólman si pak poradil s nedůrazným pokusem Langra ze střední vzdálenosti a na druhé straně ve 32. minutě předvedli domácí jednu z mála povedených akcí dvojice Mužík – Bezdička, kterou však stačili hosté zastavit odkopem. O dvě minuty později musel po malé domů chrudimský Mrázek ven z branky, aby zachytil míč před dobíhajícím Černým. Pak už zase hráli hosté. Ve 35. minutě vyzkoušel Švihoříkovu pozornost ze 24 metrů Mlynka, dvě minuty nato trefil z tr. kopu Klapka domácí zeď a následný centr skončil ve Švihoříkových rukavicích. Pět minut před obrátkou si s Mlynkovým volejem zleva domácí gólman opět poradil stejně, jako s centrem téhož „neuhlídatelného“ hráče ve 45. minutě. Rozhočí Vaňkát ohlásil nastavení o jednu minutu, ale z té byly minuty tři a v té poslední se Mlynka opět zbavil svých strážců, připravil si míč a střelou z hranice šestnáctky překvapil Švihoříka – 0:1.

Kdo se těšil, že domácí v kabině o přestávce „odbrzdí,“ ten musel být zklamán, protože obraz hry se nezměnil a hru dirigovali nadále chrudimští. Až směšně stejně se ve 48. minutě zbavil šikovný Mlynka Hrubého, ale jeho střelu zleva z šestnáctky stačil Švihořík vytlačit nad břevno. Po Klapkově rohovém kopu zprava hlavičkoval Krčál z 8 metrů vedle vzdálenější domažlické tyče. Domácí kontrovali v 50. minutě, ale po Hrubého centru zprava trefil Chocholoušek volejem z 15 metrů tělo soupeře a Mrázek s problémy míč zachytil. V 56. minutě zatáhl po pravé straně míč hostující Luptovský, ale jeho centr stačil ve skluzu usměrnit těsně vedle bližší Švihoříkovy tyče Langr. Domácí si pak poradili s centrem Mastíka a na druhé straně po hodině hry usměrnil Mužíkův tr. kop hlavou vedle levé chrudimské tyče Piroch. Vzápětí po rychlé akci hostů zamířil z 22 metrů zprava vedle vzdálenější tyče domažlické branky Kučera. V 65. minutě vznikl po akci domácích před Mrázkem malý závar, ale vše nakonec skončilo odkopem od branky, protože míč předtím skončil mimo tří tyčí za čarou. Domácím fanouškům zatrnulo v 72. minutě, kdy hosté ukázkově vyšachovali domácí obranu a tečovaná střela skončila za přihlížejícím Švihoříkem, ale gól nebyl pro odmávaný ofsajd uznán. V závěru zápasu se k Černému na hrot útoku vysunul stoper Bauer a na jeho místo se stáhl Javorský. Čtvrthodinu před koncem poslal dopředu Javorský rozběhnutého Došlého, ale jeho střelu zleva z úhlu, která byla vůbec prvním nebezpečným pokusem domácích mířícím do branky, dobře vyrazil Mrázek. Pak si Švihořík na druhé straně poradil centrem Kopeckého a obrana Jiskry zblokovala bombu Štočka z 20 metrů. Domácí se v závěru nezmohli ani na krátkodobý nápor, kterým by si vypracovali příležitosti k vyrovnání. Nejnebezpečnější akcí byl závar před Mrázkem po Mužíkově rohovém kopu, který však skončil útočným faulem Došlého. Domácí tak po prachbídném výkonu „utřeli“ a body putovaly naprosto zaslouženě do Chrudimi.

Branka: 45. Mlynka - 0:1.

Rozhodčí: Vaňkát - Kapoun, Teuber. ŽK: 3:4 (Došlý, Roubal, Chocholoušek - Radouš, Štoček, Mastík, Mrázek). Diváků: 280.

J. Domažlice: Švihořík - Hrubý, Piroch, Bauer, Chocholoušek - Braun (7. Javorský) - Bezdička, Špírek (59. Došlý), Mužík, Roubal (78. Buršík) - Černý. Trenér: Milan Dejmek.

MFK Chrudim: Mrázek - Řezníček, Krčál, Radouš, Mastík - Langr - Luptovský (56. Kopecký), Kučera (76. Ráliš), Klapka (83. Fauf), Mlynka (67. Dostálek) - Štoček (89. Tlapák). Trenér: Pavel Jirousek.