13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

ČFL: Jiskra Domažlice - FK Viktorie Jirny 5:3 (2:2)

V prvním kole nového ročníku České fotbalové ligy přivítali hráči Jiskry Domažlice na trávníku svého exilu v Postřekově celek Viktorie Jirny. Ten sice vyhrál minulý ročník ČFL, ale o licenci pro 2. ligu nezažádal a když licenci FAČR neudělil klubu SK Zápy, který skočil na 2. místě, radovala se z postupu třetí Viktoria Žižkov. Skutečnost, že Jirny vyhrály předchozí ročník ČFL, dala tušit že utkání nebude pro Jiskru žádnou selankou a případné body budou perně vydřené. Domácí trenér Dejmek měl k dispozici kromě dlouhodobě zraněného Bárty současně kompletní kádr, včetně nových posil Pirocha a Bezdičky. V brance dal přednost Janu Švihoříkovi a v základu od začátku nastoupil na pravé straně zálohy Miroslav Špírek.

Úvod zápasu patřil domácím, kteří se ujali iniciativy a korunovali ji gólem Marka Bauera, který zblízka usměrnil do sítě míč vyražený brankářem Poráčaninem, po Špírkově tr. kopu. Z vedení se však domácí dlouho neradovali, protože o čtyři minuty později hosté poměrně snadno vyrovnali Melechovským. Ti postupně vyrovnali i hru v poli, ale domácí šli opět do vedení, když se podruhé trefil Bauer. Hosté poté ovládli hru a tlačili se před Švihoříka, což se jim vyplatilo těsně před obrátkou, když Čepelák "gólem do šatny" podruhé vyrovnal.
Po změně stran se opět radovali domácí, když je v 59. minutě poslal do vedení Fořt. Hosté ve snaze o vyrovnání opět převzali otěže zápasu do svých rukou, ale branky se dočkali domácí, když střídající Došlý zvýšil na 4:2. Zápas ještě zdramatizoval hostující Dubský, který o pouhou chvíli později snížil na rozdíl jediné branky. Konečný klid na domácí kopačky přinesla až trefa Fořta v 81. minutě, která znamenala konečný stav 5:3, protože domácí už si další gól vstřelit nenechali.

Hned v 1. minutě se ke střele z 20 metrů zprava dostal domácí Fořt, ale branku soupeře minul. Hosté kontrovali akcí Melechovského, jehož centr zprava srazili domácí na roh. Ten rozehrál Vondráček, ale Bauer hlavou nebezpečí odvrátil. V 7. minutě si ve vzdálenosti 25 metrů postavil míč k tr. kopu domažlický Špírek, jeho střelu brankář Poráčanin pouze vyrazil před sebe a pohotový Bauer míč nasměroval ze 3 metrů do sítě - 1:0. Radost domácích trvala pouze čtyři minuty, protože Pokorný poměrně snadno prošel po pravé straně, centrem našel Melechovského, který byl sice z obou stran těsně hlídán domácími zadáky, přesto se dokázal prosadit a ze 7 metrů srovnal na 1:1. Potom si Poráčanin poradil s náběhem domácího Roubala a sebral rovněž míč těsně před dotírajícím Braunem. Ve 22. minutě se po Fořtově přihrávce dostal ke střele domácí Roubal, ale Poráčanina nepřekvapil. Hosté hru v poli vyrovnali, aby se postupně sami ujali mírné iniciativy. O tři minuty později jen těsně nedoskočil na tr. Vondráčka nabíhající Šťastný a ve 27. minutě musel Švihořík vyboxovat Vonráčkův tr. kop. Poté stačil Hrubý odvrátit centr hostujícího Vondráčka na roh a na druhé straně poslal Špírek nedůraznou střelu zprava vedle bližší tyče. Domácí radost vypukla opět ve 32. minutě, kdy Mužík posadil míč z tr. kopu přesně na hlavu nehlídaného Bauera a ten z 8 metrů poslal domácí opět do vedení - 2:1. Hosté ještě zvýšili obrátky, ale Vondráčkův tr. kop domácí odvrátili a stejné to bylo po nebezpečně vyhlížející akci Melechovského o chvíli později. Ve 39. minutě poslal z 25 metrů Vondráček pozdrav nad Švihoříkovu branku a centr téhož hráče o pět minut později skončil v rukavicích domácího gólmana. Když ve 45. minutě zastavil výborným zákrokem nebezpečnou akci hostujícího Pokorného Chocholoušek, zdálo se, že domácí půjdou do kabin veselejší, ale těsně před poločasovým hvizdem rozhodčího Štěrby pronikl topornou obranou Jiskry zleva Čepelák, v klidu si připravil míč na střelu a z patnácti metrů zleva ke vzdálenější tyči srovnal na 2:2.

Ve vyrovnaném úvodu druhé půle nejprve srazili domácí zadáci střelu Dubského a pak byl v závaru před Švihoříkovou brankou odpískán hostům útočný faul. V 51. minutě odvrátili domácí Vondráčkův tr. kop na roh, aby se na druhé straně k odraženému míči dostal domácí Fořt, ale jeho bomba volejem trefila pouze bránícího soupeře a míč skončil vedle jirnské branky. Rohový kop zahrál zprava Bezdička, ale Bauer hlavičkoval ze 7 metrů vedle vzdálenější tyče. Diváci v zaplněné tribuně si mohli zakřičet gól v 59. minutě, kdy Bezdička našel přetaženým centrem zprava Roubala, ten zpětnou přihrávkou oslovil nabíhajícího Fořta, jehož umístěná přízemní střela zleva ze 14 metrů skončila těsně u vzdálenější tyče jirnské branky - 3:2. O tři minuty později mohlo být pro domácí ještě veseleji, ale Roubal svou akci po levé straně zakončil střelou z 15 metrů, která pouze orazítkovala bližší tyč Poráčaninovy branky. Poté po Fořtově přihrávce neuspěl Roubal ani napodruhé, když jej vychytal hostující gólman. Pak zase chvilku "tahali pilku" hosté, ale Vondráčkův tr. kop skončil ve Švihořových rukavicích a Vondráčkovu akci o chvíli později zastavil Lešek za cenu rohového kopu. Domácí měli velké problémy s dlouhými nákopy hostů na hroťáka Melechovského, kterého se jim dařilo uhlídat někdy i se štěstím. V 68. minutě si s nedůraznou střelou Dubského poradil domácí gólman a pak Vandasův centr, prodloužený hlavičkou Pokorného odvrátil hlavou Bauer do bezpečí. V 76. minutě získal míč na půlce hřiště domácí Došlý, našlápl k sólu, a i když mu po levé straně nabíhal Lešek, zvolil střelu z hranice šestnáctky, míč před překvapeným Poráčaninem ukázkově "zaplaval" a skončil v síti - 4:2. Hosté však nemínili složit zbraně a o pouhé dvě minuty později rozehrál Vondráček rohový kop zleva, na míč si nejlépe naskočil Dubský a hlavou ze 4 metrů snížil na 4:3. Když pak byl hostům odpískán útočný faul, přišla 81. minuta, v níž Fořt vybojoval míč, využil toho, že dostal kousek volného prostoru a zkušeně střelou zprava z 18 metrů nesměroval míč pod vzdálenější šibenici - 5:3. Pak již si domácí do konce zápasu svoje vítězství pohlídali a mohli se tak radovat z prvních letošních perně vydřených bodů.

Branky: 7. a 32. Bauer, 59. a 81. Fořt, 76. Došlý - 11. Melechovský, 45. Čepelák, 77. Dubský.

Rozhodčí: Václav Štěrba - Martin Štěrba, Petr Talpáš. ŽK: 3:1 (Bauer, Piroch, Braun - Ibe). Diváků: 310. Hráno v Postřekově.
Jiskra Domažlice: Švihořík - Hrubý (63. Lešek), Piroch, Bauer, Chocholoušek - Braun - Špírek (53. Bezdička), Fořt, Mužík, Roubal (89. Buršík) - Černý (73. Došlý. Trenér: Milan Dejmek.
FK Viktorie Jirny: Poráčanin - Škorvánek, Hruška, Šťastný, Čepelák - Stöckner (68. Awuku) - Vondráček, Dubský (72. Adjej), Pokorný (76. Ibe), Vandas - Melechovský. Trenér: Václav Hradecký.