10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

2. kolo poháru: J. Domažlice - FK Jablonec 1:4 (0:3)

Na postřekovském trávníku se před téměř 750 diváky překvapení nekonalo a ligový favorit z Jablonce si s přehledem vybojoval postup do dalšího pohárového kola.

To, že jablonečtí nechtěli následovat některé ze svých ligových předchůdců, kteří svou pouť pohárovým fotbalem skončili právě v duelu s Domažlicemi bylo jasné a odpovídala tomu i jejich sestava se kterou do zápasu nastoupili. A že se vsázka na jistotu vyplatila bylo jasné již po prvním poločasu, který hosté vyhráli 3:0, takže druhé dějství již z jejich strany tak ofenzívní nebylo a těsně řed koncem zápasu dokonce povolili domácím i vstřelení zaslouženého čestného úspěchu.

Po vyrovnaných úvodních minutách se brzy začali prosazovat kvalitnější hosté, ale Wágnerův gól v 5. minutě pro ofsajd neplatil. O chvíli později zneškodnil na duhé straně brankář Hrubý centr Roubala zleva, míč sice neudržel, ale s odkopem mu vypomohla obrana. Hosté postupně ovládli hru ve středu pole a podnikali rychlé protiútoky na Šimanovu branku. Neuspěli však postupně dvakrát Mehanovič a V. Kubista, když bylo jejich zakončení nepřesné nebo skončilo v náručí domácího gólmana. Ve 13. minutě zastavil rodící se šanci Doležala ofsajdový hvizd rozhodčího Jílka a o několik minut později měl velkou šanci Mehanovič, jehož střelu z 9 metrů Šiman reflexivně vyrazil a druhý pokus téhož hráče domácí branku minul. Domácí se snažili, hráli otevřenou hru, dostávali se před soupeřovu šestnáctku, ale když už se dostali k zakončení, bylo nepřesné, jako ve 22. minutě při pokusu Hrubého z 20 metrů nebo centr zblokovali hostující zadáci, jako ochvíli později po akci Roubala. Ve 25. minutě hosté srazili tvrdou střelu Mužíka z 25 metrů a o chvíli později zamířil zprava Fořt, ale jeho pokus byl tečován na roh. Pak už zase hráli hosté, ale po Hanouskově centru usměrnil míč hlavou z 9 metrů nad Šimanovu branku Doležal. a o chvíli později si s centrem V. Kubisty poradil domácí gólman. Ve 35. minutě se poprvé měnilo skóre, když se sám proti Šimanovi řítil hostující Mehanovič jehož střelu sice brankář reflexivně vyrazil, ale odražený míč efektní střelou nůžkami Mehanovič z 6 metrů usměrnil do sítě - 0:1. Domácí odpověděli Špírkovým tr. kopem, který stačil Braun usměrnit hlavou pouze nad soupeřovu svatyni. Ve 39. minutě zatáhl polevé straně míč jablonecký Hanousek, centrem našel Kouřila, jehož volej srazili domácí na roh. Ten zleva rozehrál Doležal přesně na Kouřila, jehož o hlavu vyšší postavu nedokázal nikdo z domácích obránců dostatečně pokrýt a ten hlavou z malého vápna zvýšil na 0:2. Domácí snaha o ofenzívu přinesla ve 43. minutě po centru Hrubého hlavičku Černého, ale míč jabloneckou branku přelétl. Těsně před poločasovým hvizdem rozhodčího si na Pospíšilův centr zleva nejlépe naskočil hostující Doležal a hlavou ze 7 metrů stanovil poločasový výsledek na 0:3.

Do druhé půle obě mužstva vystřídala - v domácím dresu odstoupil Špírek a nahradila jej nová posila z Dukly Praha, David Bezdička, na straně hostů odešla hvězdička Mehanovič a namísto něj přišel Trávník. V úvodu druhého dějství se po Fořtově přihrávce dostal ke střele zpoza šestnáctky Černý, ale opět mířil nad branku Jablonce. Na druhé straně byl nepřesný i pokus Wágnera zleva ze 20 metrů. Domácí byli blízko úspěchu v 53. minutě, kdy si míč k trestnému kopu zleva z 18 metrů postavil kapitán Mužík, ale jeho vydařený pokus, směřující pod víko efektním zákrokem vyrazil jablonecký gólman Hrubý na roh. Když pak Chocholouškův volej ze 22 metrů stačili hosté zblokovat, převzali opět iniciativu a odměny se dočkali v 62. minutě, kdy Vojtěch Kubista střelou zleva ze 12 metrů překonal Šimana - 0:4. O pět minut později po Mužíkově přhrávce napřáhl domácí Roubal, ale jeho střelu z 15 metrů Hrubý výborným zákrokem vyrazil na roh. Hosty potév útočné akci zastavil odpískaný ofsajd a a na druhé straně měl po Braunově střele z 23 metrů hostující brankář Hrubý štěstí, kdy mu míč vypadl z rukou na břevno a odtud se odrazil do jeho rukavic. Závěr zápasu přinesl aktivitu domácích, kteří se snažili vstřelit čestný úspěch, ale Mužík trefil z tr. kopu z 18 metrů jen dobře postavenou zeď a z následného protiútoku zamířil pomocí domácí teče vedle levé Šimanovy tyče jablonecký Doležal. Po následném rohovém kopu bylo před domácí brankou horko, ale míč v síti neskončil. V 87. minutě rozehrál zprava rohový kop domácí kapitán Mužík, jeden z nejmenších hráčů Černý míč trkl hlavou z 8 metrů, ten prolétl houštinou těl a skončil v síti - 1:4. Domácí si za vytrvalou snahu o ofenzívu tento čestný úspěch určitě zasloužili. Pak ještě hosté srazili na roh Došlého centr zleva a Bezdička trefil bombou ze 17 metrů jen tělo bránícího soupeře.

Branky: 87. Černý - 35. Mehanovič, 39. Kouřil, 45. Doležal, 62. V. Kubista.
íRozhodčí: Jan Jílek - Michal Urban, Václav Kubec. ŽK: 1:2. Diváků: 730.

J. Domažlice: Šiman - Hrubý, Piroch, Bauer, Chocholoušek - Braun - Špírek (46. Bezdička), Fořt (58. Došlý), Mužík, Roubal (78. Buršík). Černý. Trernér: Milan Dejmek.

FK Jablonec: Hrubý - Kouřil, Pernica, V. Kubista (72. M. Kubista), Hybš - Bazal, Mehanovič (46. Trávník), Pospíšil, Hanousek - Wágner (62. Mihálik). Doležal. Trenér: Zdenko Frťala.

MOL CUP: Domažlice-J ...