13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

ČFL: Jiskra Domažlice - FK Čáslav 3:0 (1:0)

Poslední „domácí“ zápas České fotbalové ligy odehráli hráči Jiskry Domažlice opět v Postřekově a soupeřem jim byl sedmnáctý a tudíž sestupující celek FK Čáslav. Jiskře patřila šestá příčka tabulky, bez šance na posun výše a tak už žádnému ze soupeřů v podstatě o nic nešlo. Domácí se po vyrovnaném začátku chopili iniciativy a do konce zápasu kontrolovali hru, za což si zaslouženě připsali tři body.

Hned v první minutě se po Mužíkově tr. kopu dostal k hlavičce Hrubý, ale z 8 metrů Dastychovu branku minul. Hosté kontrovali o dvě minuty později, ale po Mlynkově průniku po levé straně na jeho centr nikdo ze spoluhráčů nedosáhl. V 6. minutě našel hostující Špičák našlápnutéhoMlynku, ten centrem zprava našel Richarda, jehož volej z 10 metrů však mířil nad Švihoříkovu branku. O minutu později se po levé straně rozběhl domácí Lešek, přihrávkou „pod sebe“ našel volného Fořta, ale ten zpoza šestnáctky jen těsně minul levou Dastychovu tyč. Pak se hosté ubránili Špírkově tr. kopu a Beránkově centru zleva. Ve 14. minutě napřáhl domažlický Fořt ze střední vzdálenosti, ale míč směřující pod břevno Dastych výborně vytlačil nad branku. O minutu později zamířil po Špírkově centru zprava hlavou z malého vápna nad čáslavskou branku Chocholoušek. Ve 22. minutě poslal do brejku domácí Lešek rozběhnutého Lucáka, ale tomu míč utekl do zámezí vedle branky. Pak zneškodnil Dastych Mužíkův tr. kop, na druhé straně nedosáhl na Rounovského centr zleva Richard a o chvilku později zastavil v poslední chvíli dvanáct metrů před Švihoříkem povedeným skluzem Bauer pronikajícího Mlynku. Ve 32. minutě se do šance dostávali domácí Lucák a po něm Mužík, ale místo zakončení se utopili v kličkách a o míč přišli. Když pak domácí neuspěli po Mužíkově rohovém kopu a průniku Leška po levé straně, který místo střely z 10 metrů zvolil nepřesnou přihrávku, přišla 34. minuta, ve které po nevinné akci napřáhl z 25 metrů domácí Fořt, a míč doplachtil k levé Dastychově tyči – 1:0. Domácí byli v závěru poločasu mnohem aktivnější, ale Špírkův centr zprava skončil v Dastychových rukavicích a na Leškův centr zleva nedosáhli Lucák s Fořtem. Pět minut před obrátkou stačil Špírkův tr. kop z 28 metrů Dastych vyrazit a další Špírkův pokus z 25 metrů skončil vedle čáslavské branky.

I úvod druhé půle patřil domácím a Dastych musel míč ukopnout těsně před nabíhajícím Lucákem. Hosté však měli možnost srovnat, když ve 48. minutě sprintoval za míčem Strnad, ale domácí brankář Švihořík včasným vyběhnutím ve skluzu míč upálil soupeři od nohy. V 50. minutě se po Leškově centru dostal ke střele Mužík, ale z 23 metrů čáslavskou branku přestřelil. O pět minut později mířil po Špírkově centru zprava hlavou vedle Dastychovy branky domácí Bauer a o chvilku později musel Dastych odkopem těsně před nabíhajícím Fořtem odvracet hrozící nebezpečí. Vzápětí zazlobil na pravé straně pronikající hostující Mlynka, ale Lešek jej ubránil. Domácím dobře fungovala výměna míst Leška s Beránkem na levé straně, takže se oba v útočných výpadech střídali a v 59. minutě Lešek našel volného Brauna, ale ten míč volejem špatně trefil a soupeřovu branku z 10 metrů minul. Po hodině hry se do šance dostával domácí Roubal, ale brankář Dastych skluzem pod nohy rodící se  možnost zmařil a vzápětí hosté srazili Beránkovu střelu z 22 metrů na roh. V 62. minutě zatáhl domažlický Beránek míč po levé straně, centrem našel Špírka, ale jeho tvrdý volej ze 14 metrů srazili hosté na roh. Ten rozehrál zleva Špírek na hlavu Bauera, který míč nasměroval do branky, ale Dastych jej výborně vytlačil na roh.  Domácí obléhali čáslavskou branku, ale hostující obrana je do vyložené šance nepouštěla. V 67. minutě zamířil Fořt ze střední vzdálenosti vedle čáslavské branky a o minutu později zastavil rozběhnutého Hrdličku odpískaný ofsajd. Domácí se pak neprosadili ze dvou rohových kopů a technická střela Mužíka skončila kousek vedle levé Dastychovy šibenice. V 74. minutě zastavila rodící se šanci Roubala píšťalka rozhodčího Kalendy, oznamující ofsajd. Vzápětí zahrál tr. kop Špírek, na míč naskočil Bauer, ale Dastych vytáhl další výtečný zákrok a střelu z 8 metrů vytlačil na roh. Ten rozehrál zprava Špírek a následnou střelu Roubala srazili hosté na roh. Čáslavští kontrovali akcí Martrínka, ale toho ubránil Beránek. Deset minut před koncem se hostující obranou proháčkoval Roubal, oslovil našlápnutého Hrdličku a ten zleva z šestnáctky trefil vzdálenější šibenici – 2:0. Hosté se k útoku dostali v 82. minutě, ale Rounovský na centr jen o kousek nedosáhl. O čtyři minuty později se probil soupeřovou obranou domácí Chocholoušek, našel Mužíka, ale jeho technická střela zpoza šestnáctky skončila na výborném Dastychově zákroku, který míč nadvakrát zkrotil. O chvilku později se řítil zleva na čáslavskou branku Roubal, ale Dastych vyběhl a skluzem pod nohy nebezpečí zažehnal. V poslední minutě zápasu zatáhl míč po levé straně domažlický Hrdlička, našel volného Mužíka a ten střelou z 15 metrů rozvlnil Dastychovu síť – 3:0.

Branky: 35. Fořt, 81. Hrdlička, 90. Mužík.

Rozhodčí: Jan Kalenda - Jan Hurych, Jana Šauflová. ŽK: 2:0 (Mužík, Kyndl). Diváků: 350.

Jiskra Domažlice: Švihořík - Hrubý, Chocholoušek, Bauer, Lešek (67. Hrdlička) - Braun - Špírek (82. Buršík), Lucák (57. Roubal), Mužík, Beránek - Fořt (72. Kyndl). Trenér: Jiří Skála.

FK Čáslav: Dastych - Frejlach (81. Zoufalý), Jeníček, Hell, Kunášek - Mlynka, Richard, Váňa (46. Vaigl), Strnad (72. Martínek), Král - Špičák (19. Ronovský). Trenér: Jiří Antoš.