10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

ČFL: Jiskra Domažlice - TJ Štěchovice 2:0 (2:0)

Připravovaná rekonstrukce trávníku na Střelnici a stavba východní tribuny vyhnala domažlickou Jiskru na dva poslední domácí zápasy do „exilu“ a to na trávník Sokolu Postřekov. A tak byl trávník, na kterém hrají domácí borci I. B třídu svědkem vyššího fotbalového levelu – zápasu 31. kola České fotbalové ligy, ve kterém Jiskra Domažlice (6. mužstvo tabulky) hostila celek TJ Štěchovice, kterému aktuálně patřila 10. příčka.

Domácí trenér Jiří skála měl z plzeňské Viktorie k dispozici Pirocha a navrátivšího se Fořta. Více posil z Plzně nepřijelo, protože hráči si po sezóně užívají dovolené a tak musel pro zkvalitnění výkonu mužstva trochu sáhnout do sestavy. Levý bek Beránek se vysunul na levou zálohu, na jeho místě nastoupil Lešek, na hrot útoku se postavil Fořt, kterému asistoval Roubal a na místo pravého záložníka nastoupil od začátku Špírek. Všechny tyto změny se ukázaly být přínosné a zejména v prvním poločasu, který nabídl mnoho hezkých fotbalových momentů, byl na hřišti zkušený Fořt a jeho přehled hodně znát, stejně, jako aktivní Špírek.

Hned po úvodním hvizdu rozhodčího Drábka se domácí hnali do útoku, Fořt vybojoval před šestnáctkou  míč, ale jeho střela zprava z 22 metrů minula vzdálenější tyč Soukupovy branky. Ve 2. minutě hosté odvrátili Beránkův centr zleva, o šest minut později se vpravo uvolnil Chocholoušek, centrem našel Brauna, ten míč posunul před branku, kde jej při obranném zákroku poslal do vlastní sítě stoper Busta – 1:0. Domácí byli aktivnější a na soupeřovu branku se valili útok za útokem. V 10. minutě se hosté ubránili centru Roubala z levé strany a o chvíli později i dalšímu centru, tentokrát směřoval zleva a jeho autorem Beránek. Štěchovičtí se k ohrožení Šimanovy branky dostali ve 13. minutě, kdy Bustovu přihrávku stačil hlavou z 8 metrů usměrnit z obou stran tísněný Říha jen do rukavic domácí gólmana. Po čtvrthodině zahrál zprava rohový kop Špírek, odražený míč se dostal k Bauerovi, ale ten vyslal na Soukupa volejem z prostoru penalty jen nedůrazný pokus, který jej nemohl překvapit. Pak se neujal Beránkův centr zleva a na druhé straně dopadl stejně i centr hostujícího Švejdy. Ve 22. minutě se domácí ubránili dvěma rohovým kopům a o čtyři minuty později se vlevo uvolnil domácí Lešek, našel Fořta, ten se uvolnil, ale z 20 metrů Soukupovu branku netrefil. Štěchovičtí poté zvýšili svoji aktivitu a opticky postupně vyrovnali hru. První větší příležitost si vytvořili ve 29. minutě, kdy zatáhl míč Říha, dal jej pod sebe na Vernera, ale jeho pohotovou střelu zprava ze 12 metrů výborně vyrazil Šiman na roh. A opět úřadovalo pravidlo nedáš – dostaneš, protože o pouhou minutu později zatáhl po levé straně míč domácí Roubal, centrem našel nabíhajícího Špírka, jehož volej z 8 metrů skončil v Soukupově síti – 2:0. Poté si s centrem hostujícího Maršálka poradil Šiman a na druhé straně po Mužíkově tr. kopu hlavičkoval Piroch z 8 metrů vedle štěchovické branky. Obě mužstva se dál snažila o ofenzívu, k vidění bylo na obou stranách několik hezkých akcí, kterým však chyběl kvalitnější poslední krok. Ve 38. minutě si domácí Roubal narazil s Fořtem, centrem zleva našel Špírka, ale jeho střelu z úhlu výtečně vyrazil Soukup. Vzápětí se míč dostal k Mužíkovi, ten si připravil střelu a z 18 metrů orazítkoval břevno štechovické branky. Když pak Leškovu akci zastavili hosté za cenu rohového kopu a stejně se vedlo na druhé straně i Borkovcovi, jehož střelu zblokovali domácí vedle své branky, mohl pohnout skórem Busta, který však hlavou poslal míč po Vernerově rohu zpoza malého vápna vedle Šimanovy branky.

Druhý poločas již nebyl po fotbalové stránce tak vydařený, na hráčích se projevilo panující mírné dusno, domácí, vědomi si náskoku se již po hlavě nevrhali do útoků a hosté nedokázali vyzrát na domažlickou defenzívu. Ve vyrovnaném úvodu v 50. minutě vybojoval míč Fořt, ale jeho střelu z 15 metrů hosté zblokovali. O dvě minuty později se uvolnil domácí Špírek, ale jeho střelu z 18 metrů zneškodnil Soukup a vzápětí poslal Chocholoušek míč Fořtovi, jemuž střela nesedla, takže si s jeho „šmudlou“ bez problémů poradil Soukup. V 56. minutě zatáhl míč po levé straně domažlický Beránek, ale místo přihrávky na volného Fořta volil střelu z těžkého úhlu, která však mezi tyče nemířila. Domácí se postupně chopili iniciativy, ale hosté odvrátili Hrdličkův centr zleva a na druhé straně musel daleko z branky Šiman, aby zachytil míč před nabíhajícím Batkou. Z tr. kopu pak Košata netrefil domažlickou branku a poté opět hráli domácí. Nejprve Špírek zakončil svou akci po pravé straně střelou z 15 metrů, kterou však hosté zblokovali, poté Lucák našel volného Fořta, ten poslal dopředu Hrdličku, ale hosté se ubránili za cenu rohu. Čtvrthodinu před koncem se míč po Mužíkově tr. kopu zleva dostal k Braunovi, ten si jej posunul hlavou na střelu, ale z úhlu zprava z 10 metrů štěchovickou branku minul. V 77. minutě nejprve domácí zblokovali pokus štěchovického Maršálka, pak si na druhé straně na dlouhý nákop naběhl domácí Braun, ale volejem z úhlu zprava mířil nad soupeřovu branku. Hned v zápětí musel na druhé straně zastavit pronikajícího Ciencialu skluzem Bauer a se štěstím míč vybojoval. Deset minut před koncem našel domácí Špírek Brauna, ten poslal dopředu Lucáka, jehož střelu zprava z 15 metrů, směřující pod břevno vytlačil Soukup na roh. V 84. minutě po Mužíkově rohovém kopu vznikla před štěchovickou brankou nepřehledná situace, ve které hosté dva pokusy domácích stačili zblokovat. Na druhé straně musel Šiman zachraňovat před nabíhajícím Batkou a poslední akcí zápasu byl průnik domácího Došlého po levé straně, kterému však stačili hosté ukopnout míč na roh. Po jeho rozehrání se ozvala píšťalka rozhodčího Drábka, oznamující, že tři body si zaslouženě připsali domácí.

Branky: 8. Busta vlastní, 30. Špírek.

Rozhodčí: Drahoslav Drábek - Ondřej Čechlovský, Zdeněk Šimek. ŽK: 1:1 (78. Braun - 42. Švejda). Diváků: 360.

Jiskra Domažlice: Šiman - Chocholoušek, Piroch, Bauer, Lešek - Špírek (85. Kyndl), Braun (87. Javorský), Mužík, Beránek (59. Lucák) - Roubal (59. Hrdlička), Fořt (78. Došlý). Trenér: Jiří Skála.

TJ Štěchovice: Soukup - Švejda (67. Novák), Busta, Maršálek, Košata - Říha (67. Drina), Kraus, Jakobovský, Borkovec (65. Cienciala) - Verner (77. Hajdarevič), Batka. Trenér: Zbyněk Busta.