16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

I. B třída: S. Postřekov - Sj. Chodová Planá 1:5 (0:2)

V Postřekově, podobně jako i v sousedním Klenčí v současné době fotbal neprožívá nejlepší období, i když na tom ještě není tak zle jako v sestupujícím Klenčí pod Čerchovem, ale 12. místo v tabulce určitě není to, co by si místní hráči a funkcionáři přáli. Postřekovští nevyhráli pět zápasů v řadě a naposledy se mohli radovat ze tří bodů ve 14. kole, po domácí výhře nad Staňkovem v poměru 2:1. Na jejich zápas, ve kterém v rámci 21. kola I. B třídy přijelo na postřekovský trávník současně 7. mužstvo tabulky, celek Slavoje Chodová Planá, přišlo jen asi 60 věrných fanoušků a ty domácí hráči opět nepotěšili, když po nepřesvědčivém výkonu utržili debakl 1:5. Domácí akutně potřebují někoho, kdo by dokázal dávat góly a někoho, kdy zalátal děravou obranu, která inkasuje příliš gólů.

V prvním poločasu měli více ze hry domácí, ale nedokázali proměnit několik šancí a nedokázali uhlídat technické hráče soupeře, kteří dvě ze svých šancí poměrně lehce proměnili.

Když se na jedné straně neprosadil střelou z 20 metrů domácí Závodný, našel ve 4. minutě hostující Vyskočil Chvala, který měl dost času si připravit střelu a z 18 metrů zprava našel vzdálenější šibenici Freiovy branky – 0:1. Poté zahrozili chodovoplánští, ale ani tr. kop, ani rohový kop, či Vyskočilova střela jim nic nepřinesly. Domácí kontrovali akcí Vavříka, který našel nabíhajícího P. Steinbergera, jehož střelu zleva z úhlu srazili hosté na roh stejně, jako centr Závodného o chvíli později. Když se pak neprosadil domácí Kuželka, měli v 16. minutě šanci hosté, ale Pelánovu střelu zleva z šestnáctky výborně vyrazil Frei. Domácí byli častěji u míče, ale spoustu zajímavých situací zabili nepřesností přihrávek. Po akci P. Steinbergera nedosáhl ve skluzu na jeho centr u vzdálenější tyče Závodný. Hosté se dostali ke střele v 17. minutě, ale Chval mířil nepřesně. O čtyři minuty později si s Vavříkovou střelou poradil brankář Petrželka. Nejblíže vyrovnání byli domácí v 23. minutě, kdy v rohu pokutového území fauloval hostující Ryška P. Steinbergera. Pokutový kop však Petrželka Karlíkovi vystihl a míč vyrazil na roh. Hosté uplatnili pravidlo nedáš-dostaneš a o dvě minuty později našel zleva Chval nehlídaného Vyskočila a ten volejem z 11 metrů nedal Freiovi šanci – 0:2. Na hřišti to vypadalo jako když domácí hrají a hosté dávají góly. Hosté měli možnost ve 35. minutě, kdy Chval vybojoval míč, centrem zprava oslovil Pelána, ale jeho volej z 8 metrů mířil vedle postřekovské branky. O dvě minuty později obešel domácí Závodný Abramčuka, postupoval zcela sám na brankáře Petrželku, ale zvolil z deseti metrů jeho přehození, na které však byl již moc blízko a vybíhající gólman míč zachytil. Úspěch domácím nepřinesl ani pokus P. Steinbergera ze 14 metrů, který Petrželka zneškodnil. Na druhé straně zakončil svou akci nepřesnou střelou hostující Pelán, a když pak Vavříkův tr. kop vyboxoval chodovoplánský gólman, šlo se do kabin veseleji hostům.

Druhý poločas se již nesl od počátku ve znamení ofenzívy hostů, kteří plně využívali své fotbalové kvality a domácí pouštěli před svojí branku jen zřídka. Nejprve si s problémy poradil s Pelánovým pokusem nadvakrát Frei, v 51. minutě nejprve vykopl z brankové čáry Pelánovu střelu Lukáš Ledvina, poté výborně Frei vyrazil Chvalovu střelu 8 metrů, ale na následnou střelu z 26 metrů, kterou trefil hostující Ovčačík vzdálenější šibenici už nestačil – 0:3. Další šanci hostujícího Vyskočila zastavil odpískaný ofsajd. Domácí se dostali pouze ke střele Závodného, která však nemohla Petrželku překvapit a v 53. minutě se na druhé straně blýskl dalším zákrokem Frei, který vyrazil Pelánovu střelu z 8 metrů na roh. O chvíli později přišel o míč ve středu hřiště domácí Němec, na Freie postupoval Chval, ale v poslední chvíli si ukopl míč, dostal se do těžkého úhlu a jeho střelu Frei vyrazil na roh. Po propagační střele P. Steinbergera na jedné straně se mohlo skóre měnit v 59. minutě, kdy Chval vyslal dopředu Ovčačíka, ale Frei opět mužstvo podržel, když jeho střelu z 8 metrů výtečně vyrazil. O chvíli později sice hosté skórovali, ale Pelánovu gólu předcházel ofsajd. Na druhé straně přiťukl míč domácí Kreuz Váchalovi, ale jeho střelu z 12 metrů zneškodnil Petrželka. A opět platilo nedáš-dostaneš, protože z protiútoku našel v 65. minutě Pelán rozběhnutého Vyskočila, ten zprava odcentroval na zcela volného Chvala, který odklidil míč zblízka do odkryté branky – 0:4. I dále byli hosté lepším týmem, domácím se nedařila kombinace a to do jejich řad vneslo zbytečnou nervozitu na úkor fotbalu. Nejprve mířil těsně nad postřekovskou branku Pelán a na druhé straně ho napodobil domácí P. Steinberger. V 75. minutě zahráli hosté Ovčačíkem svoje tradiční přehození obrany na nabíhajícího Pelána a ten tváří v tvář Freiovi rozvlnil z 12 metrů jeho síť – 0:5. Domácí za si za bojovnost zasloužili čestný úspěch a toho se dočkali o dvě minuty později, když se na pravé straně uvolnil P. Steinberger, našel volného Václavovice a ten střelou deseti metrů stanovil konečný výsledek na 1:5. Hosté i pak měli zbytek zápasu ve svých rukou, ale tr. kop Ovčačíka vyboxoval Frei, který potom ještě stačil výtečně vyrazit Pelánovu střelu z 8 metrů a když pak po kolotoči, na který domácí obranu vzali ofenzívní hráči hostů zamířil z šestnáctky vedle domácí branky Chval, ozval se závěrečný hvizd rozhodčího Kostelníka a hosté si zaslouženě odvezli tři body.

Branky: 77. Václavovic Tomáš - 4. Chval Pavel, 25. Vyskočil Václav, 51. Ovčačík Rudolf, 65. Chval Pavel, 75. Pelán Jindřich.

Rozhodčí: Kostelník Lumír - Ruda Daniel, Ježek Petr. ŽK: 3:2.

Sokol Postřekov: Frei – D. Steinberger, Zdráhal, Němec (59. Václavovic), L. Ledvina (72. Gibfried) – Karlík (59. Váchal), Kuželka, Cibulka, Vavřík (46. Kreuz, 64. T. Ledvina), P. Steinberger – Závodný. Trenér: Vojtěch Fořt.

TJ Slavoj Chodová Planá: Petrželka – Kutička, Hanko, Abramčuk (59. Seitz), Plecitý – Vyskočil (64. Sykal), Ryška, Ovčačík, Sloup (73. Šmolík) – Pelán, Chval. Trenér: Petr Tomek.