12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

ČFL: J. Domažlice - SK Benátky n. Jizerou 1:1 (0:0), PK 5:4

V 29. kole České fotbalové ligy přijeli na domažlickou Střelnici hráči průběžně patnáctého celku SK Benátky nad Jizerou. Domácí na 6. místě získali 55 bodů, tedy přesně o dvacet více než jejich soupeř a to je pasovalo do role favorita zápasu, jenže domácím se v poslední době herně nedaří a ani v tomto utkání se z útlumu nevymanili. Namísto jasného vítězství byli nakonec rádi za dva body po vítězství v Berbrově ruletě. Jejich bilance ze tří domácích zápasů, v nichž se utkali se dvěma mužstvy ze spodku tabulky je tristní, získali jen díky dvěma vyhraným penaltovým rozstřelům pouze čtyři body... Sen o druhé lize tak dostal  s blížícím se koncem sezóny pro Domažlice velmi hořkou příchuť.

V celkově vyrovnaném zápasu se v prvním poločasu o ofenzívní aktivitu obě mužstva poctivě ve zhruba desetiminutových intervalech střídala. Lépe začali hosté, ale Synkova hlavička po Fabiánově centru skončila v Šimanových rukavicích. Ve 4. minutě na druhé straně zblokovali hosté Braunovu střelu ze střední vzdálenosti a míč zachytil brankář Michňa. Pak se domažličtí ubránili po rohovém kopu Michla Sedláčka a v 9. minutě se prosadil po levé straně domácí Kyndl, centrem našel Roubala, ale ten volejem zprava trefil pouze boční síť Michňovy branky. O pouhou minutu později vyslal hostující Škarecký dopředu Synka, ten se ocitl sám proti Šimanovi, ale jeho tutovku zastavil odpískaný ofsajd. O chvilku později si Šiman poradil se střelou Synka ze střední vzdálenosti a na druhé straně nezpracoval ideálně Mužíkovu přihrávku Roubal, míč mu odskočil a Michňa jej v pádu na zem zachytil. V 19. minutě po Mužíkově rohovém kopu vyřešili hosté nepřehlednou situaci odkopem od své branky a v zápětí po Hrubého centru zprava hlavičkoval Černý vedle vzdálenější tyče soupeřovy svatyně. Když pak odvrátil na druhé straně Synkův centr hlavou Bauer, putoval míč po ose Roubal – Kyndl, který ze 14 metrů vystřelil, ale Michňa výborným zákrokem jeho pokus zneškodnil. Hosté kontrovali akcí a centrem Michala Sedláčka, míč doplachtil k Jiránkovi, ale jeho hlavička z 8 metrů mířila jen do rukou připraveného Šimana. Ve 28. minutě se po akci hostů dostal odražený míč k Markovi Sedláčkovi, ale ten volejem zprava z 25 metrů domácí branku přestřelil. O tři minuty později zatáhl míč po pravé straně hostující Jiránek, jeho centr našel Škareckého, ale ten volejem Šimanovu branku netrefil. Poté domácí, dvěma centry do soupeřovy šestnáctky jen provětrali defenzívu Benátek a ve 37. minutě se hnal po levé straně na domažlickou branku Mendy, na jeho střílený centr však nikdo z nabíhajících spoluhráčů nedosáhl a následný centr Michala Sedláčka odvrátil hlavou Bauer. O minutu později si s tečovaným tr. kopem Michala Sedláčka poradil domácí gólman a pět minut před obrátkou hosté neuspěli s Jiránkovým centrem. Ve 41. minutě zatáhl míč po pravé straně domažlický Roubal, našel nabíhajícího Brauna, ale jeho střelu z úhlu srazil Borovička na roh. O dvě minuty později nenašel Roubalův centr zprava žádného spoluhráče a vzápětí následoval útočný faul Černého. Tečku za prvním dějství udělala bomba domácího Černého z 18 metrů, která skončila na těle jednoho ze soupeřů.

Po vyrovnaném úvodu druhé půle se aktivity chopili domácí a vytěžili z toho branku, ale potom hráli stejně, jako proti Písku a proto také přišel stejný trest v podobě vyrovnání. Ve 48. minutě si Šiman poradil s Fabiánovým tr. kopem ze střední vzdálenosti a vzápětí Synek střelou ze střední vzdálenosti trefil jen tělo jednoho z bránících domácích hráčů. O minutu později na druhé straně dopadl úplně stejně Roubal, jehož centr hosté zblokovali. V 50. minutě vyboxoval Mužíkův tr kop Michňa do pole a o chvíli později po akci a centru domácího Roubala zamířil ze 14 metrů nad benátskou branku, s tečí jednoho ze soupeřů Provod. Rohový kop rozehrál Mužík, odražený míč se dostal k Braunovi, jehož pohotovou střelu z úhlu Michňa vyrazil na roh. Po jeho rozehrání skončila možnost domácích útočným faulem Hrubého. V 56. minutě se rozběhl s míčem Škarecký, oslovil sprintujícího Jiránka, jehož střelu z 18 metrů však stačil odvrátit Bauer. O minutu později se k centru zprava dostal domažlický Provod, ale tesně před nabíhajícím Roubalem upálil jeden ze soupeřů míč na rohový kop. V 62. minutě rozehrál tr. kop zprava od rohového praporku Špírek, na míč si nejvýše naskočil Bauer a hlavou z malého vápna rozvlnil síť – 1:0. Od této chvíle se domácí stáhli před svoji šestnáctku, hosté zrychlili pohyb a získali herní převahu. V 64. minutě vytlačil Šiman na roh Fabiánův centr, o tři minuty později napřáhl zpoza šestnáctky tentýž hostující hráč a Šiman musel vytáhnout jeden ze skvělých zákroků, aby míč vyrazil na roh. V 68. minutě si Bauer poradil s centrem Korce, ale na druhé straně mohli domácí zvýšit svoje vedení, když Kyndl zatáhl míč po pravé straně, uvolnil se, od brankové čáry přihrál nabíhajícímu Mužíkovi, ale domácí kapitán míč špatně trefil a z 8 metrů Michňovu branku minul. Čtvrthodinu před koncem po pěkné Kyndlově akci a centru zleva se do míče opřel z šestnáctky Provod, ale opět trefil pouze tělo bránícího soupeře. Když poté po autovém vhazování hostů skončil míč vedle domácí branky, přišla 79. minuta, kdy domácí dali mnoho prostoru Korcovi, který si mohl připravit střelu a z 20 metrů poslal míč zleva pod vzdálenější šibenici bezmocného Šimana – 1:1. V nervózním závěru sice dosáhli domácí branky, když po Mužíkově tr. kopu zleva dopravil míč do sítě hlavou Braun, ale radost domácích ukončil zdvižený praporek rozhodčí Šulcové, signalizující ofsajd. O chvíli později vyrazil Fabiánův tr. kop na roh gólman Šiman, pak hosté takticky zdržovali hru, několik slibně vypadajících akcí na obou stranách už změnu skóre nepřineslo a tak zápas dospěl do penaltového rozuzlení.

Za domácí bylo všech pět statečných úspěšných, a když v páté sérii Šiman vychytal Karáska a Došlý proměnil, zůstal druhý bod doma. Za domácí byli úspěšnými exekutory Špírek, Bauer, Mužík, Braun, Došlý, za hosty Korec, Škarecký, Marek Sedláček a Borovička.

Branky: 62. Bauer - 79. Korec. Pokutové proměnili: Špírek, Bauer, Mužík, Braun, Došlý - Korec, Škarecký, Marek Sedláček, Borovička - neproměnil v páté sérii Karásek.

Rozhodčí: Petr Hocek - Lukáš Matoušek, Lucie Šulcová. ŽK: 4:1. Diváků: 210.

Jiskra Domažlice: Šiman - Hrubý, Chocholoušek, Bauer, Beránek - Braun - Roubal, Mužík, Kyndl, Provod (83. Došlý) - Černý (59. Špírek). Trenér: Jiří Skála.

SK Benátky nad Jizerou: Michňa - Lukeš, Toml, Borovička, Fabián - Jiránek (75. Karásek), Sedláček Michal (67. Ansuma), Sedláček Marek, Mendy (59. Korec) - Synek (59. Horák), Škarecký. Trenér: Vladimír Sedláček.