16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

ČFL: J. Domažlice - FK Tachov 1:3 (1:1)

Předehrávané 37. kolo České fotbalové ligy se na domažlické Střelnici neslo v duchu krajského derby mezi domácí Jiskrou a tachovským FK. Jiskra měla svému soupeři co oplácet, protože v tachovském derby prohrála 1:0, brankou Rudy v nastavení, ale kdo si myslel, že rozdílné postavení v tabulce, kdy Jiskra okupovala 6. místo s 53 body, zatímco 16. Tachov vybojoval bodů 25, jasně favorizuje Jiskru, brzy zjistil, že fotbal nemá logiku... Domácí začali dobře, ale postupem času převzali iniciativu překvapivě hosté, kteří byli až na závěr první půle, kterou ovládli domácí, aktivnější.

Ve 3. minutě zatáhl míč po levé straně domácí Beránek, ale jeho přízemní centr výborně zachytil Houdek. Ten pak zažehnal pádem pod nohy nabíhajícího Roubala další rodící se nebezpečí pro tachovskou branku. Hosté se osmělili v 6. minutě, ale centr Třísky srazili domácí na roh, který rozehrál zprava Kropáček a Knakal u vzdálenější tyče hlavičkoval nad domažlickou branku. O tři minuty později odvrátili domácí centr Vaněčka a vzápětí na druhé straně našel centrem zleva Roubala, ten se opřel ze 17 metrů do míče, Hodek střelu vyrazil, ale dorážka Černého ve skluzu minula tachovskou branku a stejně následovala po odmávaném a následně i odpískaném ofsajdu. V 10. minutě se dostal ke střele z 23 metrů domácí kapitán Mužík, ale míč mezi tyče nenasměroval. O minutu později na druhé straně napřáhl po vlastní akci z 22 metrů Vaněček, ale Šiman míč vyrazil a následně jej zachytil. Poté domácí zastavili akci tachovského Kropáčka za cenu rohového kopu a vzápětí po špatném odkopu domácích se míč dostal k Vaněčkovi, ale jeho volej zleva z 18 metrů skončil vedle vzdálenější tyče domažlické branky. V 18. minutě si Houdek poradil s Beránkovým tr. kopem ze 30 metrů. V 19. minutě stačil Vaněčkův tr. kop zleva hlavou nasměrovat ke vzdálenější tyči Habart, ale Šiman výborně míč vytlačil na roh. Tlak hostů narůstal a po dalším centru před domácího gólmana přiťukl míč tachovský Hoffmann zcela volnému Třískovi a ten poslal míč z 18 metrů obloukem ke vzdálenější tyči tak, že na něj Šiman nedosáhl – 0:1. Domácí však ani tato branka neprobudila a hosté dál tahali za delší konec. Ve 21. minutě zachytil Šiman centr Kropáčka a o osm minut později mohlo být pro domácí ještě hůř, když Tříska našel Kropáčka, ten napřáhl z 20 metrů, zblokovaný míč zaplachtil nad Šimanem a naštěstí pro něj skončil na horní síti domažlické branky. Poté hosté zahrávali tři rohové kopy, ale nic z nich nevytěžili. Domácí byli v této fázi hry „na ručník,“ ale přežili i závar před svojí brankou i díky tomu, že Knakalovo zakončení mířilo vysoko. Domácí o sobě dali vědět pouze Mužíkovým tr. kopem, který však hosté odvrátili. Když pak v Šimanových rukavicích skončil míč po Vaněčkově tr. kopu, přišla 36. minuta, kdy se po Mužíkově tr. kopu k odraženému míči dostal Roubal, ale svoji tutovku zazdil střelou z 13 metrů vedle pravé Houdkovy tyče. Domácí se pomalu začali vracet do hry a konec první půle pak patřil jim. Ve 38. minutě hosté srazili na roh centr domácího Černého zprava a vzápětí se po Leškově chybě dostal k průniku po levé straně hostující Dvořák, oslovil nabíhajícího Kropáčka jehož centr srazili na roh domácí zadáci. Ve 42. minutě poslal domácí Beránek dopředu Leška, ten pronikl po levé straně až k brankové čáře, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Javorského, který svoji střelu volejem z 15 metrů otřel o levou Houdkovu tyč a srovnal na 1:1. Když pak po Mužíkově tr. kopu stačil hlavičku Javorského z 8 metrů reflexivně vytlačit Houdek na roh, bylo to v prvním dějství vše a do šaten se šlo smírně.

Domácí diváci čekali, že jejich mužstvo bude pokračovat v aktivitě ze závěru druhé půle, ale když Mužíkovu střelu hosté odvrátili a ve 48. minutě po Braunově ztrátě míče u půlicí čáry se do brejku dostal hostující Kropáček, vyhrál sprinterský souboj s Leškem, obešel Beránka a před Bauerem poslal míč na nabíhajícího Dvořáka, který si míč ťukl na penaltu, odkud nedal Šimanovi, který ztuhl v malém vápně, šanci – 1:2. Než stačili tuto ránu domácí vstřebat, následoval o pouhé dvě minuty později dlouhý nákop z vlastní poloviny na rozběhnutého Kropáčka, ten vyhrál souboj s Bauerem a postupoval sám na Šimana, poté udělal kličku vracejícímu se Chocholouškovi, vyhnul se skluzu Hrubého, našel volného Dvořáka, který z 8 metrů v pádu překonal padajícího Šimana – 1:3. Domácí obrana byla v těchto chvílích někde na Havajských plážích a tak se o tři minuty později vydal k dlouhému sprintu s míčem tachovský Hoffmann, vystřelil z hranice šestnáctky, Šiman míč vyrazil a gólová dorážka Vaněčka naštěstí pro ofsajd neplatila. Teprve potom vzali otěže hry do rukou pevně domácí, ale v tomto zápasu jim chybělo i trochu štěstí a tak se obrat ve skóre nekonal. V 57. minutě zatáhl po pravé straně domažlický Roubal, ale jeho centr stačili hosté těsně před Černým odvrátit na roh, ten rozehrál zprava Mužík, míč se dostal k Leškovi, ale jeho pokus zpoza šestnáctky hosté zblokovali. Hosté už se dostali k útočným akcím jen sporadicky, jako v 59. minutě, ale Mlynařík zakončil střelou zleva nad domažlickou branku. Po hodině hry se hosté ubránili tr. kopu Mužíka a o chvíli později po Mužíkově přihrávce zakončil slabě a nepřesně Černý. V 64. minutě přišla další tutovka Domažlic, když Beránkův přetažený centr zleva vrátil hlavou před Houdka Hrubý na zcela volného Kyndla, ale ten hlavou z malého vápna trefil pouze levou tyč tachovské branky. Domácí byli pohybliví a několikrát projížděli obranou hostů jako nůž máslem, obcházeli hostující zadáky, ale k úspěchu to nevedlo. V 66. minutě se opět několikrát prohnali domácí hráči v blízkosti Houdkovy branky, ale když se Lešek dostal ke střele z úhlu, tachovský gólman jeho střelu reflexivně vyrazil. Po Mužíkově rohovém kopu pak akce domácích skončila odpískaným útočným faulem. O dvě minuty později se hosté dostali za své poloviny, ale Kropáčkův centr skončil u Šimana. V 69. minutě se u brankové čáry uvolnil domácí Kyndl, nabil Mužíkovi, ale ten volejem z 18 metrů minul pravou Houdkovu tyč. V 74. minutě po dalším závaru před brankou hostů reklamovali domácí hru rukou jednoho ze soupeřů, ale celkově nepřesný rozhodčí Grimm nechal pokračovat ve hře. Největší šance změnit skóre přišla pro domácí v 74. minutě kdy tachovský Dvořák v souboji o míč stáhl k zemi Chocholouška a protože to bylo hluboko v šestnáctce, kopala se penalta. Vyhlášený exekutor Mužík však jen potvrdil marnost domácího snažení, když poslal míč nad Houdkovu branku. O dvě minuty později odcentroval domažlický Hrubý zprava, ale Lešek míč ve skluzu u vzdálenější tyče usměrnil mimo branku a další Hrubého centr o chvilku později skončil v rukavicích tachovského gólmana. Pět minut před koncem po Mužíkově rohovém kopu hlavičkoval z 10 metrů Hrubý vedle soupeřovy branky. Pak už domácí stačili pouze dvakrát odcentrovat do soupeřovy šestnáctky a pokaždé míč skončil v Houdkových rukavicích.

Branky: 42. Javorský - 20. Tříska, 48. a 50. Dvořák.

Rozhodčí: Tomáš Grimm - Martin Svatík, Ladislav Szikszay. ŽK: 2:1 (Bauer, Mužík - Kropáček). Diváků: 490.

Jiskra Domažlice: Šiman - Hrubý, Chocholoušek, Bauer, Beránek (78. Došlý) - Javorský (61. Buršík) - Roubal (58. Kyndl), Mužík, Braun, Lešek - Černý. Trenér: Jiří Skála.

FK Tachov: Houdek - Habart, Matas, Knakal, Mlynařík (80. Šácha) - Tříska - Stružka (56. Ruda), Hoffmann, Vaněček (64. Hradecký) - Dvořák, Kropáček (72. Hrošovský). Trenér: Pavel Vaigl.