14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

ČFL: J. Domažlice - FC Písek 2:2 (1:0) PK 5:4

Do Domažlic přijeli v rámci 28. kola České fotbalové ligy hráči FC Písek, kteří v dosavadním průběhu soutěže okupovali se ziskem 51 bodu sedmou příčku tabulky, zatímco domácí získali o dva body více a patřilo jim místo šesté. Tyto skutečnosti dávaly tušit, že Střelnice bude svědkem vyrovnané fotbalové partie a to se v průběhu zápasu potvrdilo. Domácí trenér měl k dispozici navrátilce z marodky Došlého a kádr doplnili i dva hráči B týmu Lešek, který nastoupil v základu a Buršík. Domácí měli větší část zápasu více ze hry, a když v 63. minutě zvýšil z penalty Mužík na 2:0, vypadalo to na jisté vítězství domácích. Ti však s blížícím se koncem zápasu nezměnili taktiku a dál se snažili o ofenzívu, aniž dostatečně zajistili obranu, za což je nejprve potrestal sedm minut před koncem Milec, a když se ani po tom domácí nepoučili, přišlo v poslední minutě vyrovnání a vyhraný zápas šel do penaltové rulety.

V úvodní minutě vyrovnaného začátku zápasu si domácí zadáci museli poradit s centrem Zemana z pravé strany. Poté se hosté ubránili po Mužíkově tr. kopu zleva stejně, jako po rohovém kopu téhož domácího hráče. Pak už pomalu začali přebírat iniciativu domácí, ale Kyndlův průnik po levé straně stačili hosté odvrátit na roh. Ten rozehrál zleva kapitán Mužík, míč se dostal k Beránkoci, na jehož centr od brankové čáry si naskočil Kyndl, ale hlavou z 8 metrů poslal míč jen do náruče brankáře Rondzika. Poté se hrálo mezi šestnáctkami až se po čtvrthodině hry, po Mužíkově rohovém kopu zprava míč odrazil k nehlídanému Braunovi a ten volejem z 15 metrů nedal Rondzikovi šanci – 1:0. Domácí byli při chuti, ale Beránkovu střelu z úhlu po centru Kyndla stačili hosté srazit a míč odkopnout. V 19. minutě zatáhl míč domažlický Černý, oslovil nabíhajícího Roubala, který se ocitl tváří v tvář Rondzikovi, ale tutovku neproměnil, protože ze 7 metrů trefil jen tělo vybíhajícího píseckého gólmana. Následující rohový kop zahrál zprava Mužík, ale závar před brankou hostů ukončil odpískaný útočný faul. Hosté předvedli jeden z rychlých přechodů do útoku ve 27. minutě, ale Voráčkovu střelu z úhlu výborně vyrazil Šiman. O dvě minuty později si hosté poradili po Braunově centru s nepřehlednou situací před svojí brankou a ve 32. minutě zastavil rychlou akci hostů po ose Rendla –Němec –Zeman, odpískaný Voráčkův ofsajd. O šest minut později zatáhl míč písecký Voráček, nahrál Grobárovi, ten se uvolnil, ale jeho střelu zleva z 20 metrů zachytil Šiman. Konec prvního dějství patřil hostům, kteří byli aktivnější, ale Milecův centr, který skončil vedle Šimanovy svatyně jim úspěch nepřinesl stejně, jako rohový kop téhož píseckého hráče, či Grobárův centr zleva. Domácí kontrovali rovněž neúspěšným centrem Leška a v samotném závěru první půle po Mužíkově rohovém kopu hlavičkou Bauera, která však mezi tyče písecké branky nesměřovala.

Ve vyrovnaném úvodu druhé půle byli nebezpečnější domácí, ale Roubalův centr po Kyndlově akci byl pro Rondzika lahůdkou a na druhé straně domácí odvrátili Grobárův centr zleva. Vzápětí musel z branky písecký gólman, aby zachytil míč před nabíhajícím Roubalem. Ve 49. minutě přetlačil v souboji tělo na tělo domácí Lešek Zemana, dostal se s míčem až k brankové čáře, ale jeho centr Rondzik vyrazil. O chvilku později rozehráli domácí podobnou akci, tentokrát od brankové čáry zleva centroval Kyndl, ale hosté míč srazili na roh. V 54. minutě našel Bauerův centr zleva nehlídaného Hrubého, ale ten zamířil zprava jen kousek vedle vzdálenější tyče písecké branky. O pouhou minutu později zatáhl míč po levé straně domácí Beránek, ale na jeho přízemní centr ve skluzu nedosáhl Černý a za ním stačil skluzem míč poslat jen vedle tyče Rondzikovy branky Kyndl. V 61. minutě rozehrál Mužík tr. kop z 30 metrů, v nepřehledné situaci se k míči dostal domácí Černý, ale jeho střelu volejem zblokoval šlapákem Grobár a protože se to odehrálo v pokutovém území, byl na světě pokutový kop. Ten s přehledem zahrál Mužík a domácí vedli 2:0. Hosté se však s tímto stavem nehodlali spokojit a začali více domažlickou obranu zlobit. Nejprve Šlehofer z tr. kopu minul domažlickou branku a pak domácí zadáci odvrátili na roh Řehákův centr po akci Ježdíka. Domažličtí kontrovali v 81. minutě, ale Roubalův centr nebyl pro Rondzika nebezpečný. Domácí s blížícím se koncem zápasu ve snaze o vstřelení další branky ztráceli koncentraci v defenzívě a toho hosté využili v 83. minutě, kdy zleva odcentroval Ježdík, našel nehlídaného Milce, který ze 14 metrů snížil na 2:1. Hosté vycítili šanci na srovnání stavu, ale domácí se čtyři minuty před koncem ubránili rohovému kopu Ježdíka. Když už si domácí mysleli, že je vše „v suchu,“ přišla poslední minuta zápasu, kdy Rondzikův výkop prodloužil hlavou jeden z píseckých hráčů na nekrytého Němce, ten si míč připravil a střelou ze 14 metrů srovnal na 2:2. Minuta nastavení nic nepřinesla a tak přišly na řadu pokutové kopy. Za domácí proměnili všichni exekutoři (Špírek, Bauer, Mužík, Braun a Javorský), zatímco ve druhé sérii vychytal Šiman píseckého Voráčka, a i když ostatní střelci (Šlehofer, Řehák, Rendla, Milec) své pokus proměnili, druhý bod si připsali domácí.

Branky: 15. Braun, 63. Mužík PK - 83. Milec, 90.Němec. PK proměnili: Špírek, Bauer, Mužík, Braun, Javorský - Šlehofer, Řehák, Rendla, Milec, neproměnil ve 2. sérii Voráček.

Rozhodčí: Václav Štěrba - Vladimír Melničuk, Lukáš Nehasil. ŽK: 2:2 (Braun, Lešek - Zeman, Řehák). Diváků: 300.

J. Domažlice: Šiman - Hrubý, Chocholoušek, Bauer, Beránek - Braun - Roubal (89. Javorský), Mužík, Kyndl (70. Špírek), Lešek (87. Došlý) - Černý (78. Buršík). Trenér: Jiří Skála.

FC Písek: Rondzik - Zeman (88. Hájek), Rendla, Holub, Řehák - Šlehofer - Voráček, Milec, Held (73. Keclík), Grobár (64. Ježdík) - Němec. Trenér: Ondřej Prášil.