10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

KP: J. Domažlice B - TJ Rozvadov 3:0 (0:0)

Ve fotbalovém 23. kole krajského přeboru přivítala rezerva domažlické Jiskry na Střelnici druhý celek tabulky a dlouho vedoucí tým TJ Rozvadov. Tento soupeř v současnosti prochází jakousi herní krizí, což dokázaly nejen poslední výsledky, v nichž se brankostroj hostů zadrhl v Rokycanech, kdy rozvadovští nechali dva body a o dvě kola později dokonce prohráli ve Lhotě 1:0. Problém zřejmě bude i personální, protože na soupisce Rozvadova byl uveden pouze jeden náhradník a ten ještě nebyl na střídačce vidět... Domácí trenéři se tentokrát museli obejít bez hráčů širšího kádru A mužstva, které zajíždělo v rámci 27. kola ČFL v neděli na horkou půdu Viktorie Jirny.

Za ideálního počasí se na Střelnici, za asistence trojice německých rozhodčích, hrál zajímavý fotbal, ve kterém hosté vsázeli na zkušenost a herní kvalitu, zatímco domácí kontrovali pohybem, nasazením a bojovností. Celý první poločas se nesl v duchu mírné převahy Benfiky, která však nedokázala s přehledem hrající defenzívu soupeře překonat. Když se to v úvodu druhé půle podařilo Tumpachovi, domácí se zatáhli a hru ovládli hosté. Těm však brzy došly síly a taktovku opět převzali domácí, aby svůj kvalitní výkon korunovali dvěma brankami a zaslouženě si připsali tři body.

Ve 4. minutě vyzkoušel z tr. kopu Brataničovu pozornost Hutta a o chvíli později musel na druhé straně rozvadovský brankář vyběhnutím zneškodnit rodící se šanci Bláhy po centru Tumpacha. V 11. minutě zatáhl domácí Tumpach míč po pravé straně, ale jeho střílený přízemní centr nenašel před odkrytou brankou soupeře nikoho ze spoluhráčů. O dvě minuty později netrefil branku hostů z 20 metrů Kubr. V 17. minutě zatáhl velmi agilní Lešek míč po levé straně, obešel svého strážce, centrem od brankové čáry hledal nabíhajícího Bláhu, ale brankář Makrlík míč těsně před jeho kopačkami zachytil. Hosté kontrovali o minutu později, ale Žemličkovu střelu zprava z hranice šestnáctky srazil Hojda na roh, který rozehrál Šácha, ale domácí se ubránili. V 19. minutě vybojoval domažlický Tumpach u půlící čáry míč, postupoval s ním sám po pravé straně na Makrlíka, poté zvolil přihrávku na nabíhajícího Bláhu, ale tomu při zpracování podklouzly nohy a hosté se ubránili. O minutu později vyslal nedůraznou střelu z 22 metrů na rozvadovskou branku Tumpach a míč bez problémů zachytil Makrlík. Poté si hosté poradili s Tumpachovým centrem zprava a ve 29. minutě sami zahrozili. Nejprve po dlouhém sólu Žemličky nikoho ze spoluhráčů jeho střílený přízemní centr nenašel a vzápětí unikl po levé straně Šácha, pěkně obešel dva obránce, ale ani na jeho centr nedosáhl žádný z nabíhajících spoluhráčů. O tři minuty později napřáhl z 20 metrů domácí Buršík, ale trefil jen Bronce, od které skončil míč vedle Makrlíkovy branky. Vzápětí tento domácí záložník zatáhl míč po levé straně, ale jeho centr skončil v rukavicích rozvadovského gólmana. Ve 33. minutě měli domácí štěstí, když se Žemličkův centr zprava jen nečekaně odrazil od jeho spoluhráče Skopového, který nestačil pár metrů před brankou zareagovat a Bratanič míč zachytil. O minutu později rozehrál hostující Šácha rohový kop zprava, domácí míč odvrátili zpět k Šáchovi a poradili si i s následným centrem do své šestnáctky. Ve 36. minutě předvedl rozvadovský Kabourek pěknou akci, když obešel dva domácí zadáky, ale v poslední chvíli jej o míč připravil křižující Hojda. Pět minut před obrátkou měli šanci domácí po dlouhém sprintu Kadlece, ale po jeho centru zprava nedokázal ve skluzu u vzdálenější tyče umístit Lešek míč jinam, než do boční sítě. Tentýž domácí hráč měl ještě šanci ve 45. minutě, kdy pěkně prošel obranou hostů, ale jeho slalom skončil na hranici malého vápna na vyhnuvším Makrlíkovi, od kterého se míč odrazil do pole. Do kabin se tak šlo za bezgólového stavu.

Ve 47. minutě pronikl ofenzívně laděný Lešek po levé straně obranou hostů, obešel obránce, ale jeho centr od brankové čáry zneškodnil Makrlík. O minutu později rozehrál Lešek zprava rohový kop, ale Kadlec stačil míč hlavou usměrnit jen mimo rozvadovskou branku. Aktivita domácí přinesla ovoce v 50. minutě, kdy výborně hrající Lešek našel nabíhajícího Tumpacha, ten postupoval sám proti Makrlíkovi, jenž jeho střelu z 9 metrů sice v pádu vyrazil, míč se však kutálel vedle pravé tyče, kde jej dostihl Tumpach a z úhlu usměrnil do odkryté branky – 1:0. O pouhých pět minut později, v době, kdy aktivitu přebírali hosté, mohli také srovnat, ale Čížek po Viternově centru zleva pálil ve vyložené šanci volejem z malého vápna nad domažlickou branku. Domácí kontrovali akcí neúnavného Leška, který zatáhl míč po levé straně, ale jeho centr srazili hosté na roh. Ten rozehrál zleva Lucák, míč se dostal k Bláhovi, ale toho hosté vytlačili vedle vlastní branky. Po hodině hry našel hostující Žemlička nabíhajícího Hánu, který však vyslal zprava z šestnáctky jen velmi nepřesnou střelu. Domácí se postupně vymanili z mírného sevření hostů a v 62. minutě zatáhl míč další ofenzívně laděný domácí záložník Tumpach, který našel Bláhu, ten se dostal sám proti vybíhajícímu Makrlíkovi, ale střelou ze 12 metrů trefil jen jeho tělo. O tři minuty později, když již začínali hosté viditelně „šlapat vodu,“ napřáhl zleva z 15 metrů domažlický Lešek, ale Makrlík jeho střelu výborně vyrazil, k míči se dostal Šimůnek, ale ze 14 metrů trefil jen tělo bránícího soupeře. Dvacet minut před koncem zatáhl míč po pravé straně domácí Bláha, našel Tumpacha, ale ten ze 14 metrů trefil opět jen tělo bránícího rozvadovského hráče. V 72. minutě se hosté ubránili Leškovu tr. kopu zleva stějně, jako domácí o minutu později, když rozehrával zleva z 18 metrů Hutta. Domácí pokračovali v přehlídce zahozených šancí v 78. minutě, kdy střídající Selnar odcentroval zleva na volného Lucáka, ale tomu zápas vyloženě „nesedl“ stejně, jako volej ze 14 metrů, který skončil vedle bližší rozvadovské tyče. Když pak brankář Makrlík vyboxoval další centr před svojí branku, přišla 81. minuta, kdy Buršík vybojoval míč v souboji se zkušeným Viternou, jeho střelu ze 13 metrů ještě stačil hostující gólman vyrazit, ale Bušík míč zblízka dopravil za jeho záda – 2:0. O pouhé dvě minuty později inkasovala naprosto konsternovaná hostující obrana potřetí, když Lešek získal míč v souboji s Křehlíkem, oslovil centrem zleva Buršíka a ten z 6 metrů zprava usměrnil míč do odkryté branky – 3:0. Domácí potom taktickým střídáním zápas v klidu dohráli a nic na tom nezměnila ani Žemličkova hlavička po Hánově rohovém kopu, která Brataničovu branku minula, ani Huttův centr, se kterým si domácí zadáci poradili. Domácí mohli slavit vítězství nad jedním z favoritů a zaslouženě získané body.

Branky: 50. Tumpach, 81. a 83. Buršík.

Rozhodčí: Robert Kleffmann – Joseph Stephan Baumgartner, Markus Bach. ŽK: 0:1. Diváků: 100.

J. Domažlice B: Bratanič – Šimůnek, Štěpán, Hojda, Kubr – Kadlec, Buršík (86. Žák), Lucák, Lešek (84. Vlček) – Bláha (70. Selnar), Tumpach (77. Hošek). Trenér: Martin Steinbrücker.

TJ Rozvadov: Makrlík – Hána, Křehlík, Bronec, Viterna – Hutta – Kabourek, Šácha, Skopový – Čížek, Žemlička. Trenér: Martin Bronec.