10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

ČFL: J. Domažlice - Vikt. Žižkov 0:1 (0:1)

26. kolo České fotbalové ligy přivedlo na trávní domažlické Střelnice věhlasné mužstvo, které přes zimu hodně posílilo a stalo se tak výrazným aspirantem na postup do 2. ligy, Viktorii Žižkov. Domácí trenér měl k dispozici čtveřici jarních posil Černého, Chocholouška, Kyndla a Hrdličku, nastoupit nemohl Končal, který odpykával trest za červenou kartu v dresu plzeňské juniorky. Chyběli dlouhodobě zranění Bárta, který je po operaci při níž mu byl vyoperován zdroj zánětu achilovky a v současnosti jej „zdobí“ dvě berle, Došlý, který už začal s lehkým tréninkem a Leitl.

Hosté se představili jako kvalitní soupeř, hráči byli silní s míčem, dokázali si jej tělem výborně pokrýt, urostlými postavami kralovali ve hře hlavou a svým pohybem a důrazným napadáním domácí hráče ve středu pole většinu zápasu přehrávali. Domácí vsadili na svou tradiční bojovnost, snažili o ofenzívu, ale pohyblivý soupeř byl často dříve u míče nebo jejich přihrávky narušoval, takže se příliš často do slibných střeleckých pozic nedostávali. Ve vyrovnané první půli se obě mužstva v aktivitě střídala, ale po úvodních minutách druhé půle, které patřily domažlickým, už tahali za delší konec hosté a své vedení si pohlídali, když ještě v závěru zápasu trefili břevno Švihoříkovy branky.

Před samotným začátkem zápasu pogratulovat prezident oddílu pan Jaroslav Ticháček čerstvému sedmdesátníkovi Josefu Schröpferovi, který byl dlouholetým hráčem Jiskry k jeho kulatým narozeninám a předal mu malý dárek. Poté jej následovali Vojtěch Fořt a kapitán A mužstva Jiskry Petr Mužík.

Hrálo za stálého mírného deště a po úvodním oťukávání se nejdříve osmělili domácí, ale Hrdličkův centr zleva v 9. minutě stačili hosté srazit na roh. O dvě minuty se představili i hosté, ale domácí obrana si se Šanderovým centrem a následným volejem Volka poradila. O chvilku později pronikl po levé straně domácí Beránek, poslal míč Hrdličkovi, ale na jeho centr o kousek nedosáhl Černý a hosté míč odvrátili na roh. Ten zleva rozehrál Mužík na Brauna, který stál u bližší tyče, ale jeho hlavička skončila vedle Soukupovy branky. Ve 13. minutě rozehrál hostující Podrazký tr. kop a následnou Petráškovu střelu z 13 metrů zneškodnil Šiman. Na druhé straně musel o chvilku později zachraňovat vyběhnutím z branky Soukup před nabíhajícím Černým. Poté zatáhl míč po pravé straně domažlický Roubal, ale jeho centr stačil těsně před nabíhajícím Mužíkem hlavou odvrátit Petrášek na roh. Ten rozehrál zprava Hrdlička, Bauer míč hlavou posunul na Bauera, ale ten u vzdálenější tyče hlavou nasměroval vedle viktoriánské branky. Chvilku na to zastavil pronikajícího Roubala za cenu rohového kopu Šandera, když srazil jeho centr. Domácí byli první dvacetiminutovku aktivnější, ale poté se pomalu žezla zápasu chopili hosté. Ve 25. minutě rozehrál tr. kop hostující Hurka, ale na míč o kousek nedoskočil Klán. Gól přišel ve 27. minutě, kdy nejprve rozehrál tr. kop hostující Podrazký, míč volejem poslal Petrášek za Šimanova záda, ale k překvapení všech branka uznána nebyla, ale kopala se penalta proti Jiskře. Proč rozhodčí Martínek vynesl tento verdikt ví asi jen on sám, protože nikdo jiný porušení pravidel nezaznamenal... Pokutový kop s přehledem proměnil Volek – 0:1. O dvě minuty později se ke střele zleva dostal viktoriánský Hurka, ale domácí branku přestřelil. Na druhé straně po Mužíkově tr. kopu hlavičkoval u vzdálenější tyče Bauer, ale hosté míč odvrátili. Pražané byli blízko druhého gólu ve 39. minutě, kdy po Podrazkého tr. kopu rozvlnil hlavou síť za Šimanem Petrášek, ale gól pro útočný faul uznán nebyl. Když si pak domácí obrana poradila s centrem Volka zleva, bylo to v prvním dějství zápasu vše.

I úvod druhého poločasu byl ve znamení ativity domácích, ale dobře fungující defenzíva hostů je k ohrožení branky příliš nepouštěla. Ve 47. minutě zahrál Hrdlička tr. kop, míč se odrazil k Beránkovi a ten jej volejem z 22 metrů poslal do těla bránícího soupeře a vše skončilo rohovým kopem. O chvíli později našel domácí Beránek nabíhajícího Roubala, ten prošel zleva do šestnáctky, ale jeho střelu z úhlu Soukup reflexivně vyrazil. V 52. minutě napřáhl zpoza šestnáctky domažlický Černý, ale trefil jen tělo jednoho ze soupeřů. O čtyři minuty později hosté odvrátili Mužíkův tr. kop z 28 metrů a poté po Braunově vysunutí neprostřeli z těžkého úhlu zleva domácí Černý. Pak převzali aktivitu hosté. Nejprve musel Šiman vyboxovat Petráškův centr zleva a vzápětí domácí obrana zblokovala Volkovu střelu zprava. Domácí kontrovali vydařenou akcí Černého v 68. minutě, kterou zakončil střelou zleva ze 17 metrů, trefil ruku daleko od těla jednoho z hostů, ale rozhodčí nedal na bouřlivou reakci domácích a nechal pokračovat ve hře. V 72. minutě se ke střele z 22 metrů dostal domácí kapitán Mužík, ale opět trefil jen tělo bránícího soupeře, který jej srazil mimo branku. Rohový kop rozehrál Mužík zleva na Braunovu hlavu, ale jeho pokus z 8 metrů výtečně reflexivně vyrazil Soukup. Nedáš - dostaneš mohlo platit o pouhou minutu později, kdy po Podrazkého rohovém kopu hlavičkoval z 8 metrů hostující Kodr, ale Šiman vytáhl výtečný zákrok a míč vyrazil. V 76. minutě rozehrál rohový kop viktoriánský Hurka, míč se dostal u vzdálenější tyče ke Kodrovi, jehož pohotovou střelu z úhlu však Šiman opět výborně vyrazil. Hosté v této fázi ovládali hru - o tři minuty později napřáhl z 23 metrů Hurka a trefil břevno domažlické branky. Domažličtí se sice snažili o ofenzívu, ale kazili mnoho přihrávek a tak se na dostřel Soukupovy branky nedostávali. Když už se tak stalo, hosté míč odvrátili, jako v případě Mužíkova tr. kopu nebo branku netrfili, jako v případě téhož domácího hráče v 89. minutě. Když pak po Hanušově akci a centru zleva výborně střelu Kodra z 19 metrů vyrazil Šiman, nastavil rozhodčí Martínek dvě minuty, které hosté odehráli na polovině domácích a nepřipustili penaltovou ruletu.

Branka: 28. Volek PK

Rozhodčí: Martínek - Ginzel, Poživil. ŽK: 3:3. Diváků: 560.

TJ Jiskra Domažlice: Šiman - Hrubý, Chocholoušek, Bauer, Beránek - Braun - Roubal (69. Špírek), Mužík, Kyndl (75. Buršík), Hrdlička - Černý. Trenér: Jiří Skála.

FK Viktoria Žižkov: Soukup - Šandera, Petráček, Kodr, Šimkovský - Trýzna (66. Marek), Podrazký, Pavlata (63. Křeček), Hurka (90. Hanuš), Volek (78. Svatonský) - Klán (57. Dočekal). Trenér: Zdeněk Hašek.