19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

KP: J. Domažlice B - FC Rokycany B 6:1 (2:1)

Benfika si na Střelnici zastřílela.

Ve 21. kole fotbalového krajského přeboru se na domažlické Střelnici střílelo ostrými a více než stovka diváků si gólově přišla na své, když B mužstvo Jiskry deklasovalo rezervu rokycanského FC rozdílem pěti gólů. Domácí se museli obejít bez hráčů A mužstva, které hrálo v neděli v Kolíně a kromě stávajících marodů ještě bez Libora Bláhy, který se zranil v posledním zápasu v Holýšově. Na lavičce se proto objevili dorostenci, kteří v dopoledním zápasu porazili Rapid Plzeň 1:0.

Domácím vyšel úvod utkání náramně, když hned v úvodní minutě zatáhl Lešek míč zleva do středu hřiště, nebývale snadno prošel hostující obranou, dostal se do dobré střelecké pozice, ale míč posunul doleva na nabíhajícího Lucáka, který střelou z 10 metrů překonal vybíhajícího Wohlmutha – 1:0. V běžící 5. minutě se nad Střelnici přihnala bouřka s vydatným deštěm a tak rozhodčí Homr zavelel k odchodu do kabin. Zhruba po deseti minutách se mužstva opět sešla na trávníku, aby pokračovala v rozehraném duelu. Po této pauze začali lépe hosté, ale domácí zadáci si s centry Trnky a Sefziga bez problémů poradili. Ve 13. minutě zatáhl míč po levé straně domácí Lešek, dal jej pod sebe na nabíhajícího Šota, ale ten vteřinku prováhal a tak mu střelu z 12 metrů stačil jeden z hostů zblokovat na roh. Domácí se opět ujali iniciativy, snažili se o jednoduchý přechod do útoku dlouhými pasy do křídelních prostor, kde si na ně nabíhali Lešek s Kadlecem, ale v lepší efektivitě jim bránila nepřesnost finálních přihrávek a zakončení. Tak tomu bylo ve 14. minutě, kdy míč putoval po ose Kadlec – Vísner – Kadlec a posledně jmenovaný zakončoval střelou zprava z úhlu nad branku a ještě k tomu z ofsajdu. O čtyři minuty později musel po Škardově centru a zaváhání domácího stopera T. Koreluse zasáhnout Bratanič a vzápětí stačili domácí v poslední chvíli zastavit skluzem pronikajícího Křikavu. Ještě v téže minutě zahodil po akci Kadlece a jeho zpětné přihrávce zleva šanci nehlídaný Lucák, který z šestnáctky netrefil rokycanskou branku. Hosté kontrovali ve 25. minutě, kdy Kroc našel Křikavu, ale jeho pokus z 23 metrů stačili domácí odvrátit na roh a poté si domažličtí poradili i s centrem Škardy zprava. Hosté byli v této fázi hry nebezpeční, ale Pfeifer mířil po přihrávce Kroce zpoza šestnáctky nad Brataničovu branku a v 29. minutě se domácí ubránili po Blechově rohovém kopu. Ve 37. minutě využil Havlíčkovy chyby při odvracení vysokého míče Lucák a postupoval sám na Wohlmutha, kterého pak střelou z 15 metrů překonal – 2:0. O pouhé tři minuty později se skóre měnilo znovu, když se do míče z šestnáctky zleva opřel hostující Kohout a „angličanem“ o vzdálenější tyč snížil na 2:1. V závěru poločasu ještě domácí Šot „nabil“ Vísnerovi, ale jeho střela z 18 metrů skončila ve Wohlmuthových rukavicích.

Ve vyrovnaném úvodu druhého poločasu nic nenasvědčovalo tomu, že utkání skončí jasným vítězstvím domácích, i když ti byli v ofenzívě nebezpečnější. Nejprve si po Leškově akci a centru zleva naskočil na míč Kadlec, ale jeho hlavičku směřující pod vzdálenější šibenici výtečně vytlačil Wohlmuth. Ve 49. minutě se k odraženému míči dostal Lucák, ale z hranice šestnáctky mířil nad rokycanskou branku. Hosté kontrovali několika akcemi, které zakončili centry do šestnáctky, s nimiž si však domácí defenzíva poradila. V 53. minutě dostal míč do běhu hostující Pfeifer, který postupoval na Brataniče, ale Štěpán jej zastavil zezadu skluzem tak šikovně, že mu čistě vypíchl míč a vyloženou šanci zmařil. O dvě minuty později se v závaru před rokycanskou brankou nejrychleji zorientoval domácí Štěpán, ale branku soupeře z 15 metrů netrefil. Hosté se snažili o ofenzívu, ale jejich stereotypní centry před Brataniče stačili domácí odvracet. V 64. minutě po Leškově centru zleva zaváhal se střelou Kadlec a brankář Wohlmuth mu stačil pádem pod nohy míč z kopaček sebrat. Vzápětí na druhé straně po Trnkově centru spálil Pfeifer šanci, když zleva ze 12 metrů domažlickou branku přestřelil. Domácí v této fázi hry špatně kombinovali, jejich nepřesností využívali hosté a vytvořili si mírnou převahu. Dvacet minut před koncem po akci Škardy se Sefzigem poslal Kroc nedůrazný volej z 5 metrů přímo do Brataničovy náruče. Pak zase tahali za delší konec domácí, ale ze dvou rohových kopů Lucáka nic nevytěžili. V 73. minutě zatáhl po levé straně Lucák míč, na jeho centr si před brankou do souboje s Wohlmuthem naskočil Šot, hlavou jej prodloužil ke vzdálenější tyči, kde z těžkého úhlu polovysoký míč usměrnil ve skluzu Hojda mezi tyče – 3:1. Hosté tento vývoj těžce nesli a tak Blecha v rozmezí pouhých tří minut uviděl dvě žluté karty a šel se předčasně sprchovat. V 79. minutě měli domácí další šanci, když Kadlec obětavým skluzem poslal z brankové čáry míč zpět na Lucáka, ale ten mířil hlavou z 9 metrů vedle rokycanské branky. Hosté kontrovali deset minut před koncem, ale Pfeifer po Křikavově centru zleva domažlickou branku těsně přestřelil. V 82. minutě na druhé straně odcentroval Šot na Kadlece, jehož střelu hosté zblokovali k Lucákovi a ten volejem z 8 metrů Wohlmuthovu svatyni minul. Vzápětí předvedl, jak lze dezorientovanou obranou hostů snadno proniknout domácí Lešek, který obešel dva zadáky, položil si i brankáře a do prázdné branky zvýšil zblízka na 4:1. V 86. minutě na jedné straně zneškodnil hostující gólman střelu Žáka z 18 metrů a na straně druhé si Bratanič poradil s Kohoutovým tr. kopem ze střední vzdálenosti. Dvě minuty před koncem si na Lucákův rohový kop zprava naskočil nehlídaný Jakub Korelus a hlavou poslal oblouček ke vzdálenější tyči, na který byl Wohlmuth krátký – 5:1. Totálně rozhozená obrana hostů pak nechala v poslední minutě vystřelit zprava ze 12 metrů Lucáka, jeho pokus ještě Wohlmuth vyrazil, ale na následnou střelu Vlčka z šestnáctky byl již krátký – 6:1.

Branky: 1., 37. Lucák, 73. Hojda, 82. Lešek, 88. J. Korelus, 90. Vlček – 40. Kohout.

Rozhodčí: Michal Homr – Milan Vocelka, Michal König. ŽK: 2:4, ČK: 0:1 (76. Blecha). Diváků: 120.

Jiskra Domažlice B: Bratanič – Šimůnek, Štěpán, T. Korelus, Kubr (76. J. Korelus) – Kadlec, Vísner, Lucák, Hojda, Lešek (84. Žák) – Šot (87. Vlček). Trenér: Martin Steinbrücker.

FC Rokycany B: Wohlmuth – Trnka, Kroc, Blecha, Havlíček – Sefzig (72. Vašíček), Tobrman, Kohout, Škarda – Pfeifer, Křikava. Trenér: Peter Horváth.