11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

ČFL: J. Domažlice - SK Převýšov 2:0 (0:0)

Ve 24. kole české fotbalové ligy se na domažlickém trávníku představil 10. celek tabulky z východních Čech, SK Převýšov, který je farmou Hradce Králové. Domácí, kterým patřila 5. příčka se ziskem 47 bodů, tedy o 13 více než jich vybojoval jejich soupeř, byli favority tohoto zápasu, ale jejich vítězství se nerodilo lehce. Domácí trenér si připsal na seznam zraněných dalšího obránce, kterým je Ondřej Chocholoušek s přeraženým nosem. Spolu s Došlým, Leitlem a Bártou se jedná o čtvrtého hráče, který pravidelně nastupoval v základní sestavě Jiskry. Naštěstí byl již k dispozici obránce Hrubý a tak se na místo stopéra postavil Javorský a obranná čtveřice byla kompletní. Z plzeňských hráčů měl trenér Skála k dispozici pouze Hrdličku a Kyndla. Při skládání sestavy udělal jedno velmi symaptické rozhodnutí, když dal v základní sestavě důvěru mladému odchovanci Buršíkovi a ten se mu odvděčil nejen dobrým výkonem, ale i veledůležitým prvním gólem. Na hřiště se pak dostali i další hráči rezervního týmu Lucák, Lešek a Bláha, a to je ta správná cesta pro jejich další fotbalový vývoj.

Ve vyrovnaném zápasu se po úvodních dvaceti minutách o mírnou aktivitu na hřišti oba soupeři střídali, ale když největší šance hostů skončila pouze trefenou levou tyčí domažlické branky, šlo se do kabin smírně a bez gólu. Hostům v tu chvíli však už chyběl po dvou žlutých kartách vyloučený Černý. Ve druhé půli se hrálo zpočátku opět vyrovnaně, ale domácí šli po akci Roubala a hlavičce Buršíka do vedení. Po dvaceti minutách začali mít lehce navrch hosté, snažící se o vyrovnání, a když pak Hrdlička po individuální akci zvýšil na 2:0, stáhli se domácí a hosté získali výraznější převahu, ze které však nezahřmělo a domácí ukormidlovali zápas k důležitému vítězství.

Hned v úvodní minutě si s Mužíkovým centrem poradil Lindr a na druhé straně trefili hosté z tr. kopu jen domácí zeď a následný Mužíkův tr. kop stačil Lindr vyboxovat. V 7. minutě rozehrával domácí Mužík dva rohové kopy zleva, ale nic z toho Jiskra nevytěžila. O dvě minuty později zatáhl míč po levé straně hostující Urbanec, ale jeho střelu ze 14 metrů z úhlu Švihořík vyrazil. Poté se hra na chvíli přesunula mezi šestnáctky a domácí byli opticky aktivnější. Centr Hrubého zprava skončil v rukavicích brankáře Lindra stejně, jako ne druhé straně centr převýšovského Jana Labíka. Ve 14. minutě si pro vysoký míč vyběhl domažlický gólman Švihořík a o dvě minuty později stačil po Urbancově akci odvrátit míč před nabíhajícím Bederkou jeden z domácích zadáků. Vzápětí zakonči svou akci střelou z 24 metrů nad Lindrovu branku domácí Buršík. Ve 20. minutě poslal Mužík dloubáčkem dopředu Roubala, ten stihl míč před vybíhajícím Lindrem poslat do odkryté branky, ale z brankové čáry jej skluzem vykopl jeden z hostujících zadáků. O minutu později našel domácí Hrdlička beránka, ten volného Kindla, který se uvolnil a vyslal ze střední vzdálenosti střelu na soupeřovu branku, kterou však Lindr stačil vyrazit. Jiskra byla v této fázi hry aktivnější, ale hosté nevynechali jedinou možnost zahrozit a to zejména po levé straně přes Urbance. Tak tomu bylo i ve 23. minutě, ale i tentokrát se domácí ubránili odkopem. O chvíli později stačili domácí odvrátit centr Týfy zprava a vyřešit i nepřehlednou situaci před Švihoříkem o chvilku později. To už byly chvíle, kdy se aktivita přestěhovala na kopačky převýšovských, ale domácí obrana stačila nebezpečí odvracet. V 32. minutě zatáhl míč po pravé straně hostující Týfa, dostal se až před Švihoříka, ale z úhlu z 10 metrů jeho branku netrefil. Deset minut před obrátkou odcentroval zprava domácí Hrubý na Kyndla, ale tomu míč trochu odskočil a brankář Lindr jej pádem pod nohy zachytil. Ve 35. minutě zatáhl míč po pravé straně hostující Jan Labík, jeho střelu z 22 metrů tečoval Beránek a míč naštěstí pro domácí skončil pouze na levé Švihoříkově tyči. Poté si domácí zadáci poradili s Týfovým centrem zprava, a když pak šanci Roubala po vysunutí Hrdličky zastavil odpískaný ofsajd, šlo se do šaten. Hostů již odcházelo pouze deset, protože ve 41. minutě jim byl po druhé žluté kartě vyloučen Černý.

V úvodu druhého poločasu byl opět k vidění vyrovnaný fotbal, ale v ofenzívě aktivnější byli domácí. Nejprve zazdil tutovku po akci Javorského a zpětné přehrávce Hrubého Špírek, který polovysoký míč slabým volejem z 8 metrů poslal jen do náruče brankáře Lindra. Na druhé straně se ve 48. minutě pěkně uvolnil hostující Jan Labík, který vyzrál nad dvěma zadáky, ale jeho střelu z úhlu zprava z 8 metrů srazili domácí obránci. O minutu později se na levé straně dostal k odraženému míči Roubal, probil se mezi dvěma zadáky do šestnáctky soupeře, centrem našel špatně hlídaného Buršíka, který hlavou z 5 metrů u vzdálenější tyče otevřel skóre – 1:0. Poté nezpracoval dobře míč po Mužíkově tr. kopu Braun a hosté nebezpečí odvrátili. Na druhé straně si domácí poradili s centrem Špidlena a v 57. minutě se ke střele po Roubalově přihrávce dostal Špírek, ale jeho pokus ze střední vzdálenosti kryl Lindr. Tentýž domácí záložník napřáhl o chvilku později, ale tentokrát branku netrefil. Poté se domácí začali více stahovat před vlastní branku a hosté měli navrch. Nevytěžili z toho kromě několika centrů a tr. kopů nic, co by stálo za pozornost. V 66. minutě našel domažlický Mužík na levé straně Hrdličku, ten se rozhodl jít sám, obešel tři zadáky a svým důrazem v souboji s Bederkou se dostal k zakončení ve skluzu z otočky a trefil to náramně k zadní tyči – 2:0. Poté musel zasahovat domácí brankář Švihořík před nabíhajícím Urbancem a na druhé straně skončila akce po Špírkově tr. kopu útočným faulem domažlických. Když se pak s tr. kopem Urbance na jedné a centrem Lucáka na druhé straně obě obrany vyrovnaly, přišla 84. minuta, kdy byli hosté blízko úspěchu, ale Sedláčkovu střelu z šestnáctky po zpětném přiťuknutí od Bederky srazili domácí nad Švihoříkovu branku.  Pak si ještě domácí gólman poradil v závaru před svou brankou, když poskakující míč zachytil, Sedláčkův centr zprava odvrátila domácí obrana a poslední slovo měli domácí, ale akci Beránka, který vysunul Bláhu, skončila ofsajdem a domácí se mohli radovat z vydřených tří důležitých bodů.

Branky: 49. Buršík, 66. Hrdlička.
Rozhodčí: Ladislav Benedikt - Václav Němec, Miroslav Průcha. ŽK: 1:4 (Mužík - Černý 2x, Jarkovský, T. Labík), ČK: 0:1 (41. Jiří Černý). Diváků: 400.

Jiskra Domažlice: Švihořík - Hrubý, Javorský, Bauer, Beránek - Braun - Buršík (69. Lucák), Mužík, Kyndl (46. Špírek), Hrdlička (72. Lešek) - Roubal (86. Bláha). Trenér: Jiří Skála.
SK Převýšov: Lindr - Doležal (78. Veselka), Bederka, Jarkovský, Špidlen - J. Labík (52. T. Labík), Týfa (67. Bláha), Vobejda (78. Sedláček), Černý, Urbanec - Bastin. Trenér: Petr Hrabík.