10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

I. B třída: S. Postřekov - ZD Meclov 1:2 (1:1)

V 15. kole fotbalové I. B třídy se na postřekovském trávníku odehrálo další z okresních derby, když na něm nastoupili hráči ZD Meclov. Oba celky se pohybovaly ve spodní polovině tabulky a tři body by se oběma velmi hodily. Hrál se fotbal, který pro stovku diváků nebyl příliš atraktivní, na trávníku bylo k vidění mnoho nepřesností, tvrdých zákroků za hranicemi pravidel a z toho pramenících zbytečných emocí, které se z trávníku přenesly i na funkcionáře klubů. Rozhodčí Rada měl hodně starostí, aby udržel vášně v přijatelných mezích. Pohledných fotbalových akcí bylo jako šafránu, zato tvrdých střetů a faulů na trávníku o to více.

V úvodu vyrovnaného zápasu se k první střele po rohovém kopu dostal domácí Petr Steinberger, ale zpoza šestnáctky meclovskou branku netrefil. Ve 4. minutě rozehráli hosté zleva rohový kop, domácí míč odvrátili pouze k Paluchovi, který trefil volejem z 18 metrů míč pod břevno Freiovy branky a poslal hosty do vedení 0:1. O dvě minuty později si domácí poradili s Beňušíkovým tr. kopem. Poté se hra přestěhovala mezi obě šestnáctky, hra byla plná osobních střetů i za hranicí pravidel a bez patřičného vzruchu před brankami. V 18. minutě hosté srazili na roh Královcův tr. kop a to bylo na delší dobu z fotbalových akcí zase vše. Ve 26. minutě se ke střele ze 14 metrů dostal postřekovský Ledvina, ale meclovští jeho pokus zblokovali a následný Kreuzův nedůrazný pokus ze střední vzdálenosti bez problémů zneškodnil Dolejš v meclovské brance. Domácí byli v této fázi hry aktivnější, ale meclovský gólman o chvíli později zneškodnil centr Davida Steinbergera. Ve 35. minutě zaváhala meclovská defenzíva při postřekovském centru zleva, k míči se u vzdálenější tyče dostal David Steinberger, přiťukl jej lépe postavenému Kreuzovi, který z 8 metrů srovnal na 1:1. V závěru poločasu sice opticky hráli domácí, ale nebezpečnější byli hosté. Nejprve si domácí brankář ve spolupráci s obranou poradil s Paluchovým tr. kopem stejně jako s jeho dvěma opakováními v poslední minutě první půle a rohovém kopu Beňušíka.

I úvod druhého poločasu se nesl ve znamení mírné převahy domácích, ale tr. kopy P. Steinbergera a Závodného skončily na zdi soupeře a když po odraženém míči střílel volejem zpoza šestnáctky P. Steinberger, nasměroval  míč nad Dolejšovu branku. V 53. minutě rozehrál tr. kop i hostující Čižikov, ale domácí míč odvrátili. O dvě minuty později si na nákop z hloubi pole naběhl hostující Obdržálek, postupoval proti Freiovi, ale míč mu v poslední chvíli ukopl jeden z domácích zadáků. Vzápětí meclovští odvrátili Závodného tr. kop za cenu rohu a po chvíli si se střelou téhož domácího záložníkem ze střední vzdálenosti poradil Dolejš. Hrálo se mnoha nepřesnostmi na obou stranách a aktivita se přelévala ze strany na stranu. V 58. minutě zneškodnil Frei centr Pačesného a na druhé straně si Dolejš poradil s pokusem Karlíka. V 63. minutě stačili hosté odvrátit nebezpečí při průniku P. Steinbergera za cenu rohového kopu, který rozehrál zprava P. Steinberger, ale Kreuz poslal hlavou míč vedle vzdálenější Dolejšovy tyče. O pět minut později pronikl aktivní P. Steinberger po levé straně a jeho centr srazili hostující zadáci na roh. Rána pro domácí přišla v 71. minutě, kdy P. Steinberger rozehrál tr. kop bez pokynu rozhodčího, ten mu udělil žlutou kartu a protože to byla již druhá, musel jít zkontrolovat, zda v kabinách teče teplá voda. Opakovaný tr. kop rozehrál Závodný, k odraženému míči se dostal Kreuz, ale jeho nedůrazná střela z 19 metrů minula levou tyč meclovské branky. Čtvrthodinu před koncem zatáhl míč po pravé straně David Steinberger, centrem oslovil nabíhajícího Kreuze, ale ten míč usměrnil volejem z malého vápna vedle soupeřovy branky. Vzápětí na druhé straně zneškodnil Frei Beňušíkův tr. kop z 30 metrů a v 82. minutě zamířil z dalšího tr. kopu tentýž meclovský exekutor z 19 metrů jen kousek vedle pravé tyče postřekovské branky. Pět minut před koncem vybojoval míč domácí Závodný, ale z 20 metrů zamířil vedle pravé Dolejšovy tyče. V samotném závěru se více o změnu skóre snažili hosté, ale před Beňušíkem stačil míč odkopnout Královec a centr hostů zprava skončil vedle vzdálenější Freiovy tyče. Když už se všichni připravovali na Berbrovu ruletu v podobě pokutových kopů, přišla 91. minuta, kdy hostující Váchal zleva odcentroval na nehlídaného Pačesného, který střelou z 8 metrů stanovil konečné skóre na 1:2 a rozhodl o tom, že všechny body putovaly do Meclova.

Branky: 35. Kreuz – 4. Paluch, 91. Pačesný.

Rozhodčí: Jiří Rada – Jaroslav Rubáš, Adam Stökl. ŽK: 4:3. ČK: 0:1 (71. P. Steinberger).

Sokol Postřekov: Frei – Kuželka, Němec, Královec (Paša), Cibulka – D. Steinberger, Závodný, Karlík (76. T. Ledvina), L. Ledvina – Kreuz, P. Steinberger. Trenér: Adam Polák.

ZD Meclov: Dolejš – Pačesný, Kafka, Malík, Kopperberg – Vogeltanz, Beran (29. Váchal), Paluch (70. Vlasák), Čižikov – Obdržálek, Beňušík. Trenér: Jiří Vogeltanz.