10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

I. B třída: S. Postřekov - FK Staňkov 2:1 (2:1)

Ve 14. kole fotbalové I. B třídy se ve skupině A na postřekovském trávníku v okresním derby představil předposlední celek tabulky FK Staňkov. V zápasu plném nepřesností šli do vedení z pokutového kopu hosté, ale domácí ještě do přestávky skóre otočili. Ve druhém poločasu už si mužstva příliš příležitostí ke skórování nevytvořila a tak se nakonec ze tří bodů mohli radovat domácí.

Začátek zápasu patřil domácím, ale Ledvina hlavou po centru Němce mířil nad staňkovskou branku a k úspěchu nevedla ani Němcova střela z 18 metrů po akci Steinbergera, která mířila vedle Jánského branky. Aktivní Němec rozehrál i tr. kop v 8. minutě, ale Jánský míč zachytil. Hosté zahrozili poprvé po čtvrthodině hry, kdy po centru do šestnáctky vznikl před Freiem závar, ale následná Vovsova střela ze 14 metrů skončila pouze na těle jednoho z domácích zadáků. Hosté však v aktivitě pokračovali a atakovaný Frei měl problém zachytit vysoký míč, směřující na jeho branku, ale nakonec vše zvládl. V 19. minutě rozehrál zprava hostující Vachtl rohový kop, ve změti těl zahrál jeden z domácích hráčů rukou, rozhodčí Štěpán ani chvíli nezaváhal a nařídil pokutový kop. Ten bez problému proměnil staňkovský Dolejš a poslal hosty do vedení 0:1. Ti se však z vedení radovali pouze pět minut, protože ve 24. minutě zahrál zprava rohový kop domácí Steinberger, míč se dostal ne druhou stranu k Ledvinovi, který jej vzduchem vrátil před Jánského branku, kde jej zcela nehlídaný Němec poslal hlavou z 8 metrů pod víko a srovnal na 1:1. Domácí opět převzali mírnou iniciativu, ale Steinberger po přihrávce Kreuze soupeřovu branku z 18 metrů přestřelil a na druhé straně si s Hruškovým tr. kopem poradil Frei. Ve 34. minutě se aktivita domácím vyplatila podruhé, když Václavovič zatáhl míč po pravé straně, přesným centrem našel Závodného, který téměř akrobatickým způsobem nasměroval polovysoký míč volejem z 8 metrů za Jánského záda – 2:1. Pět minut před obrátkou mohlo být pro postřekovské ještě lépe, když si na hranici šestnáctky postavil míč Závodný a tr. kop nasměroval do spodní části břevna stavovské branky, ale ten se odrazil do pole a následná Ledvinova střela mířila vysoko. I na druhé straně v závěru poločasu zamířil po Vachtlově tr. kopu hlavou z 12 metrů nad Freiovu branku hostující kapitán Štverka.

V úvodu druhé půle zamířil po Vachtlově centru zleva hlavou z 10 metrů nad postřekovskou svatyni Gust a domácí kontrovali dvěma Steinbergerovými centry a jedním rohovým kopem, ale vše bez efektu. V 55. minutě zneškodnil Frei střílený Dolejšův centr zprava a po hodině hry si poradil rovněž s Gustovým tr. kopem. V 66. minutě si na dlouhý nákop zleva naběhl hostující Voves, ale jeho střelu ve skluzu zprava stačil Frei vyrazit na roh. V 67. minutě vystřídal hostujícího Vrbu Fořt, ale vydržel na hřišti pouhé čtyři minuty, když po ostrém zákroku na soupeře uviděl rovnou červenou kartu a poslal hosty do slabení. Ti však měli příležitost v 78. minutě, ale Dolejš po Hrdinově tr. kopu hlavou Freiovu branku přestřelil. V 83. minutě musel Frei zasahovat, když Královec odkopem trefil tělo soupeře a odražený míč směřoval na jeho branku. Na druhé straně poslal Cibulka dopředu Bučka, ale jeho střelu stačili hosté zblokovat. Vzápětí zůstal neodpískán zákrok hostujícího Štverky na Steinbergera v pokutovém území, který zaváněl faulem. Pět minut před koncem zatáhl míč staňkovský Dolejš, našel Vovsa, který se uvolnil, ale střelou ze 14 metrů zprava těsně minul bližší tyč Freiovy branky. Poslední slovo měli domácí, ale Steinberger po Kreuzově centru staňkovskou branku z 18 metrů přestřelil.

Branky: 24. Němec, 34. Závodný - 19. Dolejš. Rozhodčí: Štěpán. ŽK: 2:4, ČK: 0:1 (71. Fořt). Diváků: 100.

Sokol Postřekov: Frei – Kuželka (65. Buček), Němec, Královec (Paša), Cibulka – Ledvina, Karlík (87. Gibfried), Závodný, Václavovic – Steinberger P., Kreuz (90. Steinberger J.). Trenér: Adam Polák.

FK Staňkov: Jánský – Štverka, Gust, Hruška, Vrba (67. Fořt), – Vachtl, Dolejš, Hrdina, Výrut – Bron (83. Zahoř), Voves. Trenér: Vladimír Kukla.