12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

ČFL: Jiskra Domažlice - FC MAS Táborsko B 5:1 (1:1)

Ve 22. kole České fotbalové ligy přivedl los na domažlický trávník na Střelnici celkově 12. celek, kterým byla rezerva FC MAS Táborsko. Domácí chtěli po nečekané ztrátě bodu na hřišti beznadějně posledního SK Brozany doma naplno bodovat, ale trenér Skála má ještě stále kádr oslabený o marody Bártu, Došlého, Leitla a Bauera. O to více mu přišly vhod posily z Viktorie Plzeň, kterými tentokrát byli Černý, Chocholoušek, Řezník, Končal, Krmenčík, Hrdlička a Kyndl.

Domácí byli téměř po celý zápas lepším mužstvem, ale poměrně rychle inkasovaný gól je trochu zaskočil, takže svoji převahu v prvním poločasu stačili vyjádřit pouze vyrovnávací brankou ve 45. minutě. Prvních osm minut druhé půle bylo pro hosty jako zlý sen, protože domácí stačili třikrát rozvlnit síť za brankářem Blažkem a získali tak tříbrankový náskok, který pak ještě zdůraznili závěrečným gólem dvacet minut před koncem a vyprovodili tak hosty na cestu domů pověstným „bůrem.“

Úvod patřil domácím a hned v první minutě po Končalově centru zleva se do šance dostal Krmenčík, ale nedokázal míč dobře zpracovat a hosté jej o něj připravili. Jen o minutu později zatáhl míč po pravé straně domácí Roubal, centrem oslovil u vzdálenější tyče nabíhajícího Končala, ale jeho pokus ve skluzu zneškodnil brankář Blažek. Ve 4. minutě vybojoval míč domažlický Krmenčík, našel nabíhajícího Černého, jehož volej z hranice šestnácky však skončil v Blažkově náruči. O dvě minuty později zahrozili hosté, ale Braun skluzem v poslední chvíli upálil míč do brejku našláplému Rabiňákovi od nohy. V 7. minutě pronikl po pravé straně domácí Roubal, centrem zprava našel ve výskoku Krmenčíka, ale ten usměrnil hlavou míč z 8 metrů vedle pravé Blažkovy tyče. Domácí měli navrch, ale z druhého soupeřova útoku překvapivě zahřmělo. Nohava zatáhl míč po pravé straně, jeho centr způsobil před domažlickou brankou zmatek, při němž se srazil brankář Švihořík s Chochološkem a oba zůstali ležet na zemi. Toho využil Novák, který se dostal k míči a poslal jej do nehlídané branky – 0:1. V 17. minutě si brankář Blažek poradil s Mužíkovým tr. kopem a na druhé straně po akci Stoszka zakončil centrem zprava Peterka, míč vrátil Stoszkovi, jehož střela z úhlu zleva stačili domácí zblokovat. Ve 23. minutě stačili hosté odvrátit Roubalův centr zprava na roh, který rozehrál zleva Mužík, poté ještě dvakrát zprava Končal, ale hosté se vždy ubránili. Do dobré šance se ve 27. minutě dostal po Končalově centru zleva domácí Černý, ale deset metrů před soupeřovou brankou jej zradilo zpracování míče a bylo po naději. Pak hosté odvrátili Řezníkův centr a vzápětí na další centr Roubala zprava nedosáhl včas u vzdálenější tyče na míč Černý a zasáhl jej už za čarou. Po půlhodině hry zneškodnil rodící se šanci Brauna po Javorského vysunutí vyběhnutím brankář Blažek. Vzápětí se k centru zleva dostal Končal, u vzdálenější tyče se do střely volejem položil domažlický Mužík, ale trefil jen tělo bránícího soupeře. Velký tlak domácích mohl přinést ovoce ve 33. minutě, kdy se po pravé straně probojoval do šestnáctky Krmenčík, pouze za cenu faulu jej zastavil Rabiňák a byl na světě pokutový kop. Vyhlášený exekutor Mužík jej však tentokráte dobře nezahrál a Blažek jeho polovysokou střelu kousek od středu branky vystihl a vyrazil. Ani to domácí nezastavilo a o chvilku později po Končalově tr. kopu hlavičkoval zblízka vedle branky Řezník. Potom tr. kop Mužíka hosté odvrátili a následný centr tohoto domácího kapitána zprava napálil u vzdálenější tyče míč z úhlu Beránek, ale trefil soupeře. Na branku Táborska se valil jeden útok za druhým, ale a hosté se před Švihoříka dostávali jen sporadicky, jako ve 42. minutě, kdy akci Nováka domácí zastavili. Ve 45. minutě nejprve Končalův centr zprava přizvedl hlavou Krmenčík, ale míč se odrazil od nabíhajícího Černého a Blažek jej zneškodnil. Ihned po rozehrání se k dalšímu centru zprava dostal domácí Řezník, našel u vzdálenější tyče nehlídaného Brauna, který hlavou přes vybíhajícího Blažka z 8 metrů ke vzdálenější tyči vyrovnal na 1:1. Když pak v nastaveném čase nedosáhl na Krmenčíkův centr zleva skluzem u vzdálenější tyče Roubal a obrany si pak poradily s centrem Mužíka na jedné a tr. kopem Smetany na druhé straně, přišel konec prvního poločasu.

I do druhého poločasu nastoupili domácí aktivně a hned ve 48. minutě našel Krmenčík Roubala, ten zatáhl míč po pravé straně, centrem našel nabíhajícího Končala, který volejem z malého vápna poslal domácí do vedení 2:1. Než se stačili hosté otřepat, přišel o tři minuty později Končalův tr. kop zprava, na míč si nejvýše naskočil Braun a hlavou z malého vápna zvýšil na 3:1. O pouhé dvě minuty později dokončili domácí svoji smrtící pětiminutovku, když Končal zatáhl míč po levé straně, centrem našel Černého, který volejem z 8 metrů pokořil hostujícího brankáře – 4:1. V 55. minutě jednoznačného utkání stačili hosté srazit Končalův tr. kop na roh a o chvilku později tentýž velmi aktivní domácí záložník zamířil ze střední vzdálenosti nad Blažkovu branku. V 58. minutě zastavil akci hostů po tr. kopu Smetany odpískaný ofsajd a stejně se dařilo na druhé straně po dlouhém nákopu Černému a Roubalovi. Po hodině hry se hosté ubránili Mužíkově rohovému kopu a pak i centru domácího kapitána, který srazili na roh. Vzápětí vznikl po Končalově tr. kopu před Blažkem závar, ale hosté se opět ubránili. Hostující gólman se vytáhl v 66. minutě, kdy reflexivně vyrazil Roubalovu střelu zprava ze 14 metrů a vzápětí se po Končalově centru odrazil míč od Černého a Blažek jej před brankovou čarou zachytil. Dvacet minut před koncem zatáhl míč po pravé straně domácí Beránek, jeho střílený centr našel nabíhajícího Krmenčíka, který jej z 8 metrů usměrnil za Blažkova záda – 5:1. Na výsledku už pak nic nezměnila Hrdličkova střela z úhlu, kterou Blažek vyrazil, dva centry hostů před Švihoříka ani akce domácího Krmenčíka na jedné a snaha dvojice Novák Stoszek na druhé straně. Když si pak špatně zpracoval míč  v brejku domácí Hrdlička a ten mu utekl vedle branky, bylo to v tomto zápasu vše a domácí se mohli zaslouženě radovat z tří bodů.

Branky: 45. a 51. Braun, 48. Končal, 53. Černý, 70. Krmenčík - 9. Novák.

Rozhodčí: Ondřej Šedivka - Jiří Dujsík, Dan Vodrážka. ŽK: 0:1 (26. Rabiňák). Diváků: 360.
Jiskra Domažlice: Švihořík - Řezník, Chocholoušek (37. Kyndl), Javorský, Beránek - Roubal (71. Hrdlička), Bauer, Mužík (63. Špírek), Končal - Černý (75. Fořt), Krmenčík. Trenér: Jiří Skála.
FC MAS Táborsko B: Blažek - Nohava, Turek, Škarda, Smetana - Peterka (78. Škrábek), Bouška, Sladký, Rabiňák (73. Bosnyak) - Stoszek (88. Michalec), Novák. Trenér: Josef Pleticha.