11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

KP: Jiskra Domažlice B – TJ Sušice 0:2 (0:1)

V sedmnáctém kole fotbalového krajského přeboru přivítali hráči domažlické rezervy na umělém trávníku třetí celek tabulky, TJ Sušice. Oba celky měly ve svém kádru hodně mladých hráčů a tak byl k vidění fotbal plný pohybu s ofenzívními akcemi na obou stranách. Domácí sice měli po většinu zápasu mírnou převahu, ale hosté hrozili rychlým přechodem do útoku, v ofenzívní fázi byli sehranější a důraznější. Když se domácí několikrát dostali do nadějné střelecké pozice, chybělo jim kvalitní zakončení a tak se stovka diváků gólu v síti hostů nedočkalo.  Naproti tomu hosté dokázali dvakrát vyšachovat domácí obranu a překonat brankáře Straku a proto si ze Střelnice odvezli všechny body.

Domácí začali aktivněji a po dvou centrech, které sušičtí odvrátili, zatáhl po levé straně míč Buršík, probil se obranou soupeře, ale ze 17 metrů Gillovu branku přestřelil. V 7. minutě se po Šotově přihrávce uvolnil Lucák, ale z 18 metrů minul pravou tyč sušické branky. O chvíli později se po tr. kopu domácích dostal ke střele ve skluzu domácí Šot, ale mířil nad Gillovu branku. Hosté se k ohrožení Strakovy branky dostali po čtvrthodině, ale domácí nebezpečný Vrhelův centr odvrátili a pak následoval útočný faul sušických. V 16. minutě rozehrál tr. kop z 23 metrů domácí Lucák, míč do sušické sítě usměrnil Šot, ale domácí radost utnul odpískaný sporný ofsajd. Poté hráli chvíli hosté - ve 20. minutě museli domácí v poslední chvíli odvracet Vargův centr a vzápětí napřáhl ze střední vzdálenosti Hubáček, ale zamířil jen těsně nad Strakovu branku. Na druhé straně si s nedůraznou Buršíkovou střelou z 20 metrů bez problémů poradil Gill. Ve 23. minutě se doslova probil domácí Buršík po levé straně, ale jeho střílený centr z těžkého úhlu srazili hosté na roh. O čtyři minuty později po pěkné akci Leška ‚nabil‘ zpětnou přihrávkou Bláha Buršíkovi, ale jeho volej z 8 metrů srazili hosté na roh. Ten rozehál zleva Lucák, před Gillem vznikl závar, ale hosté se ubránili za cenu dalšího rohu. Ve 28. minutě zneškodnil Tumpachův centr sušický gólman a vzápětí po akci Buršíka, který našel centrem Bláhu, jenž přihrál zpět Tumpachovi, vyslal posledně jmenovaný nedůraznou střelu z 10 metrů, kterou zneškodnil Gill. Ve 31. minutě se po Kubrově přihrávce dostal ke střele z 18 metrů Tumpach, ale o kousek minul pravou sušickou šibenici. Poté skončily centr Kadlece, Leškův tr. kop a volej Kubra na tělech hostujících zadáků. Hosté se v závěru poločasu chopili iniciativy a ve 39. minutě nejprve po Hubáčkově centru zblokovali domácí Vargovu střelu, ale sušičtí se ve středu hřiště zmocnili míče, Vrhal jej zleva odcentroval na nabíhajícího Vargu, kterým volejem míč uklidil z 8 metrů pod víko – 0:1. Ve 40. minutě si na druhé straně Gill poradil s Leškovým centrem zleva a o dvě minuty později putoval míč po ose Kralík – Vrhel k Szedmákovi, který volejem z 12 metrů mířil kousek nad domažlickou branku.

I úvod druhé půle patřil domácím, kteří chtěli zvýšenou aktivitou smazat náskok soupeře. Ve 49. minutě skončil Bláhův centr v rukavicích sušického gólmana, o čtyři minuty později další centr, tentokrát Šimůnkův, odvrátili hosté za cenu rohu. Rozehrání se ujal zleva Lucák, před Gillem vznikl velký závar, ale neposedný míč nakonec poslali hosté daleko do pole. V 55. minutě našel Buršík Lucáka, ale jeho pokus z 18 metrů skončil na těle bránícího soupeře. O minutu později stačili po Leškově tr. kopu hosté odklidit míč na roh. Na druhé straně se domácí postupně ubránili po dvou centrech sušického Fuchse a v 64. minutě zneškodnil další centr Vargy domácí gólman Straka.  O čtyři minuty později se prodral po levé straně domácí Lucák, jeho střílený centr však nestačil u vzdálenější tyče ve skluzu usměrnit Bláha. Dvacet minut před koncem zatáhl míč domažlický Lešek, našel našlápnutého Kadlece, který však střelou ze 17 metrů minul sušickou branku. V 73. minutě se dravý Lucák prohnal po pravé straně, jeho střílený centr trefil pouze soupeře, který míč tečoval i rukou, ale rozhodčí Bogdan penaltu neodpískal. Čtvrthodinu před koncem si s Kadlecovým centrem poradil Gill a na druhé straně se po závaru před svou brankou ubránili domácí odkopem. Hrálo se vabank, domácí se tlačili na šestnáctku soupeře ve velkém počtu a hostům se odkrýval prostor na brejky. V 81. minutě odvrátili domažličtí Skrbkův centr pouze na roh. Po jeho rozehrání odcentroval zprava hostující Szedmák přesně na hlavu Vrhela a ten z 8 metrů podruhé rozvlnil Strakovu síť – 0:2. Domácí byli blízko gólu v 88. minutě, kdy Tumpach pronikl po pravé straně, centrem našel nabíhajícího Hojdu, ale ten volejem z malého vápna v tísni netrefil ve vyložené šanci míč. Když si na druhé straně poradil s centrem Kralíka domácí brankář Straka, který stačil vzápětí těsně před nabíhajícím Vrhelem zachytit míč, přišly další šance domácích. Nejprve musel na poslední chvíli z branky Gill, aby zachytil míč před nabíhajícím Lucákem a v nastavení se tento agilní domácí záložník dostal po dlouhém Hojdově nákopu z vlastní poloviny sám proti vybíhajícímu Gillovi, ale stoprocentní akci zakončil jen střelou do gólmanova těla.

Branky: 39. Varga, 81. Vrhel. Rozhodčí: Gabriel Bogdan – Jakub Šlajs, Michal Volf. ŽK: 5:2. Delegát FAČR: Vladimír Bláha. Diváků: 100.

Jiskra Domažlice B: Straka – Šimůnek, Štěpán, Korelus, Lešek (86. Vísner) – Kadlec, Kubr, Lucák, Buršík (69. Hojda) – Bláha, Šot (24. Tumpach). Trenér: Martin Steinbrücker.

TJ Sušice: Gill – Skrbek, Kalný, Melka, Fuchs – Kralík, Szedmák, Hubáček (89. Skuhra), Skála – Varga, Vrhel. Trenér: Jan Staněk.      Vok

VIDEOZÁZNAM  [›]

Ohlasy:

Milan Lucák záložník Jiskra Domažlice B: "Myslím, že jsme začali dobře, soupeře přehrávali, měli dost šanci a dokonce i gól jsme dali, i když neuznaný, podle mě regulérní, protože ‚Máňa‘ Šot v ofsajdu nebyl. Pak jsme však bohužel před koncem poločasu dostali gól do šatny, po mé chybě, za což bych se klukům chtěl omluvit... A druhý poločas jsme si zase vytvořili dost šancí, jednou tam po mojí přihrávce zahrál soupeř viditelné rukou, bohužel penalta se nepískala… Pak mohla byt další, když do ‚Hurviho‘ Leška po odehrání balonu zajel soupeřův stoper. Je to velká škoda, myslím, že jsme na soupeři měli, ale stále nás trápí proměňování šancí jako na podzim. Doufám, že v Horšovském Týně domácí porážku odčiníme a odvezeme si tři body! “

Pavel Kadlec záložník Jiskry Domažlice B: "Začali jsme dobře, dostávali jsme soupeře pod tlak, akorát jako po celou dobu zápasu jsme měli problém proměnit šance a když už jsme gól dali tak nebyl uznán. Do poločasu jsme inkasovali, ale myslím si, že se ukázal charakter mužstva a i přesto jsme bojovali. Je obrovská škoda, že nedokážeme dávat góly i z vyložených šancí a soupeři stačí naše dvě zaváhání k tomu vytvořit si pohodlný náskok. Ale máme ohromně mladý tým, který zkušenosti sbírá, a věřím, že s každým zápasem půjdeme nahoru jak herně, i když předvedená hra nás tolik trápit nemusí, tak i výsledkově“.

Martin Steinbrücker trenér Jiskry B: "Herní projev jsme měli dobrý, měli jsme více ze hry, většinu zápasu a byli lepším mužstvem. Soupeře jsme zatlačili, ale bohužel naše šance jsme neproměnili. Vstřelili jsme branku, kterou nám rozhodčí pro ofsajd, který podle diváků nebyl, neuznal. Zápas ovlivnilo i zranění Šota, který dokázal v útoku udržet balon. Byli jsme aktivnější a nezasloužili jsme si prohrát. Nedali jsme šance a soupeř naše chyby potrestal. Ze tří příležitostí dal dvě branky. Jsem spokojený s naším nasazením a tempem, které naši kluci udrželi docela vysoké po celé utkání. Kombinačně jsme na tom byli také líp. Bohužel se hraje na góly. Musíme se z toho dostat sami. Z posledních dvou zápasů by pro nás bylo spravedlivých, pět bodů, my máme pouze jeden“.                                                                                                                                                             Jirka Pojar