15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

ČFL: J. Domažlice - Loko Vltavín 4:3 (2:1)

První jarní představení na domácím trávníku bylo pro Jiskru mimořádně náročné, protože lídr současné tabulky České fotbalové ligy, pražský Loko Vltavín, se na Střelnici představil jako kompaktní celek kvalitních hráčů s mimořádně rychlým přechodem do útoku. V tomto souboji na sebe narazila ofenzívně laděná mužstva a výsledkem byla gólová přestřelka, ze které nakonec vyšli zaslouženě lépe domácí, kteří měli přece jen v průběhu zápasu více ze hry. Oba celky prodělaly v průběhu zimní přípravy větší odliv hráčů, než kolik jich do kádru přišlo a hostům navíc odešel jeden z nejkvalitnějších borců, třiadvacetiletý talent Michal Pavlata. Domácí trenér se musel obejít bez dlouhodobě zraněných Bárty, kterého čeká operace achilovky, Došlého, kterému se zlomenina lýtkové kosti nehojí podle představ a na plnou tréninkovou zátěž si bude muset ještě počkat, dalších marodů Leitla, Špírka a nově i Hrubého. K dispozici měl však viktoriánské posily Radima Řezníka, Matěje Končala, Vítězslava Hrdličku a Daniela Černého.

Jiskra začala zápas aktivně a od počátku se chopila iniciativy. Hned ve 2. minutě se po levé straně probil Černý, ale z levé strany z 18 metrů Pávkovu branku přestřelil. Domácí radost na sebe ale nenechala dlouho čekat, protože o dvě minuty později si tentýž domácí hráč naskočil za hranicí malého vápna na Mužíkův centr zleva a hlavou otevřel skóre – 1:0. Hosté mohli vzápětí vyrovnat, ale Švihořík se po závaru před svou brankou a následné střele Abeny z 8 metrů vytáhl a míč reflexivně nohou vykopl. Ofenzívy obou celků pracovaly naplno a tak se v 6. minutě dostal míč po Černého akci po levé straně opět do malého vápna před hostujícího gólmana Pávka, kde vznikl závar, ale hosté se nakonec i díky zásahu svého obránce Komárka, který hlavou odvrátil míč z branky po Braunově hlavičce, ubránili. Poté se probudily i defenzívní složky obou mužstev a hra se přesunula více do středu hřiště. O něco více aktivity však stále měli na kopačkách domácí, ale útoky se střídaly od jedné šestnáctky ke druhé. Na stavu nic nezměnil ani Hrdličkův tr. kop z 25 metrů, který lapil Pávek, ani na druhé straně špatný odkop Chocholouška, který nabil Macháčovi, jehož střelu z 12 metrů zprava však výtečně vytlačil Švihořík na roh. Skóre se měnilo v 19. minutě, kdy hostující Uvíra vhodil dlouhý aut do pokutového území domácích, kde se po několika hlavičkách dostal míč k Prokešovi a ten jej zleva z 10 metrů poslal do sítě – 1:1. Hra v poli se opticky vyrovnala, ale hosté měli velkou zbraň ve formě rychlých brejků, které táhli hlavně po levé straně přes Podzimka, Pozníčka a Macháče a které nenechaly domácí defenzívu v klidu. Ve 23. minutě zatáhl po pravé straně míč domácí Roubal, ale na jeho střílený přízemní centr nikdo ze spoluhráčů nedosáhl. O tři minuty později se nikdo ze spoluhráčů nedostal k míči po dlouhém autu Uvíry a ten skončil ve Švihoříkových rukavicích. Když si s centrem Roubala hosté poradili, přišel jeden z rychlých brejků po levé straně, Pozníček dal míč pod sebe na Macháče, ale jeho přízemní střelu z 13 metrů Švihořík výborně vytlačil na roh. O chvilku později na druhé straně museli hosté tesně před domácím Roubalem odvrátit na roh Hrdličkův centr zleva. Hra byla velmi dynamická, obě mužstva nešetřila pohybem a tak se měl divák stále na co dívat. Ve 34. minutě zatáhl míč po levé straně hostující Podzimek, centrem našel naskakujícího Láncze, ale jeho hlavička ze 14 metrů minula levou Švihoříkovu tyč. S blížícím se závěrem poločasu se soupeři o aktivitu přetahovali, ale Macháčův tr. kop ze 23 metrů minul domažlickou branku a na druhé straně si s Chocholouškovým pokusem z 18 metrů poradil Pávek. Hosté si potom poradili s tr. kopem Mužíka zleva z 18 metrů a když už se obě mužstva chytala do šaten, přišla 45. minuta, kdy se po Mužíkově rohovém kopu, tentokrát zprava, prosadil hlavou Bauer a poslal domácí do vedení 2:1.

V úvodu druhé půle se domácí ubránili po centru Macháče zleva a pak ve 49. minutě měli štěstí, když po Lánczově centru zprava a Abenově přiťuknutí mířil Macháčův volej ze 14 metrů nad domažlickou branku. Vzápětí na druhé straně po Mužíkově rohovém kopu zleva netrefil volejem z otočky míč v dobré pozici Roubal a další centr do své šestnáctky hosté odvrátili. Po faulu na Černého si míč postavil ve vzdálenosti 25 metrů Hrdlička, zatočil jej do šestnáctky, kde si nabíhalo celé klubko domažlických a Marek Bauer jej stačil nohou před padajícím brankářem Pávkem usměrnit do sítě – 3:1. Kdo si myslel, že se utkání „zlomilo,“ byl asi jeho dalším vývojem překvapen. V 55. minutě odvrátili hosté Hrdličkův tr. kop na roh, po kterém následovaly ještě dva, ale tentokrát ‚tři rohy je gól‘ neplatilo a hosté se ubránili. V 57. minutě přišel na řadu opět dlouhý aut v podání Uvíry, míč se dostal do malého vápna, Braunovi se jej nepodařilo odpálit do bezpečí, Komárek jej nadvakrát vleže zleva propasíroval k Proškovi, který ze 2 metrů snížil na 3:2. Hosté byli na koni a do šestnáctky domácích směřovaly další centry. Jiskra se však nechtěla nechat zatlačit před svou branku a snažila se hrát ofenzívně. V 61. minutě si Švihořík poradil s hlavičkou Podzimka a na druhé straně se dvakrát dostával do brejku Roubal, ale bez zakončení. O tři minuty později si hosté po rohovém kopu Mužíka a hlavičce Brauna oddechli, když míč skončil kousek vedle levé Pávkovy šibenice. V 65. minutě se po centru zleva a Roubalově přiťuknutí hlavou dostal ke střele z 18 metrů domácí Hrdlička, ale Pávek jeho přízemní střelu výtečně vyrazil na roh. Hosté neskládali zbraně a hlavně po levé straně neustále dobývali domácí šestnáctku, ale domácí defenzíva pracovala dobře a tak se útočné akce stále přelévaly od šestnáctky k šestnáctce bez gólového efektu. V 71. minutě napřáhl z 24 metrů Mužík, ale minul pravou tyč vltavínské branky. Vzápětí po dalším dlouhém autovém vhazování a zmatku před Švihoříkem střílel z 12 metrů Abena, ale domácí zadáci míč tečovali vedle branky. V 75. minutě si vybral slabší chvilku domácí gólman Švihořík, který několikrát mužstvo podržel, když se po dlouhém nákopu obtočil hostující Šípek kolem Beránka a jeho střela z otočky z 20 metrů přeskočila domácímu brankáři ruce a překvapivě skončila v síti – 3:3. Domácí nepříznivý vývoj skóre nezaskočil, ale po Mužíkově centru zleva nestačil v pádu míč dobře usměrnit ze 14 metr Řezník a o chvíli později po Roubalově centru střílel v tísni Černý vedle soupeřovy branky. Vltavínskou akci na druhé straně ukončil odpískaný ofsajd a centr hostů zleva stačil vzápětí na poslední chvíli upálit Bauer na roh. Hrálo se vabank a tak v 81. minutě domácím pořádně zatrnulo, když Šípek poslal dopředu Abenu, ale ten ve vyložené šanci z 12 metrů domažlickou branku přestřelil. V 83. minutě se na Střelnici vrátila radost, když Mužík vybojoval rohový kop, který zprava sám rozehrál, Chocholoušek míč hlavou nasměroval na branku Vltavínu, kde míč dobíhající Roubal u vzdálenější tyče zblízka zasunul do sítě – 4:3. Pak už domácí nikam nespěchali, snažili se odehrát co nejvíce času na polovině soupeře a když pražané dvojnásobným střídáním sami hru kouskovali, na skóre se už nic nezměnilo a domácí si za kolektivní a obětavý výkon připsali zasloužené tři body.

Branky: 4. Černý, 45., 52. Bauer, 83. Roubal – 19., 57. Prokeš, 76. Šípek. Rozhodčí: Rejžek – Němec, Kouba. ŽK: 2:2 (Mužík, Končal – Láncz, Komárek).

Jiskra: Švihořík – Řezník (78. Fořt), Chocholoušek, Bauer, Beránek – Braun – Roubal, Mužík, Hrdlička (90. Javorský), Končal – Černý. Trenér: Jiří Skála.

Loko Vltavín: Pávek – Láncz, Komárek (87. Hodas), Uvíra, Podzimek – Šípek, Macháček, Abena, Pozníček – Prokeš, Macháč (88. Dvořík). Trenér: Radek Kronďák.

Následuje 78 fotografií (na 2 listech)!!!