Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALPřekvapivé rošády v Tachově a Domažlicích

Dnešní den je ve znamení trenérských ,,rošád“. Ráno bylo oznámeno odvolání trenéra Jaroslava Šilhavého z pozice hlavního kouče ,,Galáktikos“ FK Jablonec. Bohužel odpoledne přišla z Plzně další ne příliš potěšující zpráva, která se týká naší Jiskry Domažlice. Vedení FK Tachov z okamžitou platností odvolalo svoji trenérskou dvojici Stanislav Purkart a Michal Drahorád. Bývalí úspěšný trenér Jiskry Purkart, byl pro něj nečekaným odvolání viditelně zaskočen.

"Jsem nepříjemně překvapený. Před týdnem ubezpečil prezident Petr Morgenstein, že pokračuji do konce sezony, tak že jsem s ničím takovým nepočítal, když jsem jel na dnešní jednání natěšený, že se jdeme bavit o posilách, nakonec jsem se dozvěděl, že jedeme ukončit spolupráci, jsem z toho hodně zklamaný“ uvádí ke svému odvolání Purkart. Podle jeho dalších slov bylo celé jeho angažmá u sedmnáctého celku ČFL omyl už způsob, jakým byl k mužstvu dosazený. Šíře kvality kádru byla na ČFL neúnosná. Od některých hráčů trenér necítil upřímnost, ale na venek se jevilo vše v pořádku. Tréninková morálka, také nebyla valná a vybojovaných 19 bodů bylo maximum mužstva. Celá tato ,,akce“ měla za následek následné jmenování nového kouče, kterým se stal dosavadní asistent v Domažlické Jiskře Pavel Vaigl, jehož asistenty budou dosavadní asistenti Vladimír Pintíř a Pavel Hobza.

"Nebylo to pro mě lehké rozhodování, protože jsem byl v Domažlicích spokojený, jak s přístupem vedení, hráčů i funkcionářům kolem A mužstva a samozřejmě fanoušků. Před sezonou proběhli jednání mezi mnou a Tachovem a něco jsem jim slíbil, ale byla v trochu jiné situaci.Teď jsem byl znovu požádán vedením FK, je to pro mě výzva, protože je Tachov na sestupovém místě.“ Popisuje odchod z Domažlic Vaigl. "Samozřejmě vím, že je na mě trenér Michálek nazlobený i přes to mu děkuji a budu se k němu chovat stejně, jako doposud. Děkuji panu Ticháčkovi a klukům přeji, aby se jim i na dále dařilo a mě se s nimi pracovalo dobře.“dodal Vaigl.

Domažlice zažívají poněkud zvláštní sezonu ve které na lavičce A mužstva skončil z různých důvodů, už třetí trenér v řadě. "Samozřejmě jsme zklamaní, odchodem trenéra Vaigla. Měli jsme dohodu, že přijde s trenérem Michálkem po kterém postupně převezme mužstvo. Uplatnili jsme na trenéra Vaigla opci, že zůstane, on se však rozhodl pro odchod do Tachova, musíme to brát jako fakt, přejeme mu hodně štěstí.“ Uvedl k odstoupení asistenta trenéra Zdeňka Michálka Pavla Vaigla rozčarovaný prezident Jiskry Domažlice Jaroslav Ticháček. Vedení klubu se bude nečekanou na stálou situací zabývat v nejbližších dnech. O jejiho krocích, vás budeme samozřejmě informovat.

(poj)