16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

ČFL: SK Zápy - Jiskra Domažlice 2:1 (0:0)

V posledním 16. kole třetí nejvyšší soutěže v kopané odjela do té doby čtvrtá Jiskra na půdu tabulkového souseda pátých SK Zápy. Hostující kouči Michálek a Vaigl nemohli počítat s čtveřicí zraněných hráčů Hrubý, Bárta, Leitl a Došlý naopak nechyběl Viktorián Vůch. Domácí trenér Michal Mašek nemohl do základní sestavy zařadit obránce Dubna pro zranění.

Utkání se hrálo na trávníku, který byl hodně na hraně regulérnosti, byl měkký a podmáčený a v průběhu utkání ho několikrát zasypala buď dešťová přeháňka anebo sníh. Úvodní šanci utkání měl v šesté minutě Roubal, kdy využil nepřesné rozehrání Pavlíka, ale nestačil důrazně zakončit. O dvě minuty později vysunul Fořt Brauna, který z pravé strany z hranice šestnáctky mířil k bližší levé tyči, kde Straka míč s námahou vyrazil zpět na šestnáctku, tam se k němu dostal Mužík, ale jeho technická střela k levé tyči našla připraveného brankáře domácích. Tlak Jiskry pokračoval, ale v 9. minutě Mužíkův roh z pravé strany a následnou Braunovu hlavičku k bližší levé tyči Straka vyrazil. V 11. minutě prosvištěl na druhé straně trestný kop Kalivody kolem branky Jiskry, míč se postupně dostal k domácímu Jelínkovi, který z 22 metrů mířil k levé tyči, ale Šiman jeho pokus vyrazil. O pět minut později byl faulován Mužík, na pravé straně, po po jeho rozehraném trestném kopu si naběhl Bauer a následnou hlavičku musel Straka vyrazit na roh. Ve 23. minutě rozehráli hosté akci po ose Mužík- Vůch – Fořt, který hledal míč před brankou, ale domácí ho uklidili na roh. Ten rozehrál Mužík a poslal míč na hlavu Fořta, který mířil opět k levé tyči, kde byl znovu Straka. V 25. minutě nebezpečně střílel domácí Doležal kousek vedle pravé tyče po přihrávce od Hakla. Ve 29. minutě chtěl vracet malou domů Beránek, míč na nerovném terénu vystihl Jelínek a vše musel hasit odkopem Hradecký. Po půl hodině hry vysunul Mužík Vůcha jeho tvrdou střelu k zakleté levé tyči však Straka opět kryl. Ve 37. minutě přišla tutovka hostů. Čada se po levé straně dostal přes Kalaše přihrál do malého vápna, kde Roubal netrefil odkrytou branku, ale nohy obránce Pavlíka. Ve 40. minutě střílel Kalivoda vedle pravé tyče. V závěru poločasu zastavil rodící se brejk nesmyslně postranní sudí Kouba.
Druhý poločas začali hosté výborně. Ve 49. minutě se k míči dostal Mužík a střelou z 20 metrů do levého horního rohu vyhnal pavouky ze Strakovy branky - 0:1. V 51. minutě nacentroval z levé strany Hakl na Kalaše na hranici malého vápna, ale ten nestačil zakončit. O osm minut později střílel Mužík z šestnáctky, ale jeho střelu zadáci zblokovali na roh. V 67. minutě se po levé straně dostával Kalaš obíhal Brauna, upadl bez Braunova zásahu a nepřesný sudí Rejžek nařídil k překvapení hráčů i diváků penaltu, kterou v 69. minutě proměnil Kalivoda a srovnal na 1:1. V 79. minutě rozehrál Kalivoda příčně na Pavlíka, který dalekonosnou střelou z 38 metrů k pravé tyči otáčí na konečných 2:1. V 84. minutě se k odraženému míči dostal Mužík, ale mířil vedle pravé tyče. V závěru šel z brány Šiman, ale otřeseným hostům už se vyrovnat nepodařilo.

SK Zápy: Straka – Hakl, Pavlík, Doležal M., Kovařík, Jelínek (89. Bejbl), Svoboda, Putz, Kalaš (90. Petržílka), Kalivoda (84. Jemelík), Hejný . Trenér: Michal Mašek
TJ Jiskra Domažlice: Šiman – Chocholoušek, Braun, Bauer, Beránek, Vůch, Čada,Mužík , Roubal (46. Špírek), Hradecký (86. Javorský), Fořt.Trenéři: Zdeněk Michálek a Pavel Vaigl.
ŽK: 61. Svoboda – 89. Javorský 1:1
Diváků: 110
Rozhodčí: Pavel Rejžek- Miroslav Průcha- Štěpán Kouba.
Delegát:Martin Schröter

,,Věděli jsme, že to dneska bude těžké utkání na malém hřišti, těžkém terénu a proti kvalitnímu soupeři. Do utkání jsme vstoupili dobře, první půli jsme byli lepší měli šance, které jsem bohužel neproměnil. Do druhé půle jsme vstoupili nejlépe jak jsme mohli. Dali jsme gól a měli zápas ve svých rukou. Po té to vzal do svých rukou sudí, který pomohl Zápům vymyšlenou penaltou a nakonec poté ještě dali domácí branku,při které jsme neobsadili hráče a ten to trefil krásně bohužel. Prostě jsme opět doplatili na neproměňování hlavně mích šancí, kdyby jsme je dali brali by jsme tři body my “ uvedl po utkání zklamaný ofenzivní záložník Lukáš Roubal.

,,V prvním poločase jsme byli jasně lepší, vytvořili jsme dost šancí, které jsme bohužel neproměnili, hlavně Roubal trvá to delší dobu , jeho neproměňováni šancí, ale my věříme že se do toho dostane. Snažili jsme se o kombinační hru, ale špatný terén to moc nedovoloval , což vyhovovalo spíš domácím. Povedlo se nám hned v úvodu poločasu otevřít skoré Mužíkem což nám pomohlo. Potom jsme měli šanci po centru Beránka znovu Mužíkem , neproměnili a potom si rozhodčí vymyslel penaltu , což domácím hodně pomohlo. Potom se utkání lámalo Zápy vstřelil velice pěkný gól , který se dá jednou za čtyři roky, domácí měli štěstí. Utkání by minimálně slušela remíza. Naše hra nebyla špatná jsme zklamáni spíše z výsledku. Celkově musím kluky pochválit, že se po porážkách v Benátkách a v Písku zvedli. Při troše štěstí jsme mohli být v tabulce třetí ,ale kontakt se špičkou máme.“ rekapituluje sezonu Pavel Vaigl asistent trenéra Jiskry Domažlice.

,,Jednalo se o naše poslední utkání v první části sezóny. Až do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli zápas vůbec odehrajme kvůli špatnému počasí. Hřiště v Zápech bylo velice nepříjemné, bahnité a velice malé. To bylo ovšem pro obě mužstva stejné. Musím říct, že o hezký fotbal se ani jednat nemohlo. Přesto si myslím, že jsme byli lepším týmem a dokázali si vytvořit alespoň dvě stoprocentní šance. Bohužel jsme si na gól museli počkat až do druhé půle, kdy se krásně trefil Petr Mužík. Zlomovým momentem utkání byla velice sporná penalta pro domácí. Penalta nás položila a víc než na fotbal jsme se soustředili na výroky rozhodčích a soupeř přidal krásný druhý gól ze střední vzdálenosti. Přesto ale musím říct, že jsme si nezasloužili prohrát a utkání by při nejmenším slušela remíza“ řekl po utkání brankář Jiskry Jakub Šiman.