11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

ČFL: Jiskra Domažlice - MFK Chrudim 2:1 (2:0)

V 15. kole České fotbalové ligy se Jiskra Domažlice naposledy v podzimní části soutěže představila domácím divákům a to s velice kvalitním soupeřem, kterým byl druhý celek tabulky, MFK Chrudim. Hosté díky velmi vyrovnaným a kvalitním výkonům v průběhu celé podzimní části soutěže nasbírali 40 bodů a na druhém místě byli pouze o skóre za vedoucím Vltavínem. Domácím patřila 5. příčka, když díky zlepšenému výkonu v posledních kolech získali celkem 32 body a tak v roli favorita do zápasu nastupovali spíše hosté.

Domácí trenér se tentokrát kromě dlouhodobě zraněných Bárty, Hrubého a Leitla musel obejít i bez posil z kádru Viktorie Plzeň, kterou čekalo pohárové utkání s Brnem. V prvním poločasu byla hra hodně o defenzívě a jistotě, domácí svým pohybem rozbíjeli kombinační hru hostů a téměř celých 45 minut byli aktivnějším celkem. Za to šli do kabin s dvougólovým náskokem. Po obrátce se obraz hry změnil a podle domácího receptu se ze hry Jiskry vytratil pohyb, hosté měli najednou dostatek prostoru na kombinaci a začali domácí jasně přehrávat. Ti i se štěstím přežili chrudimský tlak, který byl chvílemi velmi silný, inkasovali pouze jednu branku a mohli se tak radovat z velmi důležitých tří bodů.

Před samotným zahájením zápasu uctila obě mužstva a všichni přítomní diváci minutou ticha oběti teroristického útoku v Paříži.
Po úvodním oťukávání se první ke střele dostal domácí Fořt, ale z dvaceti metrů zprava minul vzdálenější tyč Mrázkovy branky. V 7. minutě zneškodnil domácí brankář Šiman centr hostujícího Kesnera a o chvíli později si se dvěma centry poradila domažlická defenzíva. V 18. minutě rozehrál zleva rohový kop domácí Mužík, ale hosté nebezpečí odvrátili pouze za cenu dalšího rohu. Ten Mužík rozehrál tentokrát nižším kopem na malé vápno, kde se v chumlu prosadil ze 4 metrů Fořt a poslal domácí do vedení - 1:0. Ve 20. minutě se domažličtí ubránili tr. kopu hostů a o dvě minuty později si na druhé straně na vysoký nákop Bauera, který hlavou prodloužil jako malou domů Mrázkovi Radouš naběhl domažlický Došlý, brankář Mázek v pádu míč nezachytil, ale podrazil Došlému nohy a proto se k velké nevoli hostů ozvala píšťalka rozhodčího Váni, hostující gólman uviděl žlutou kartu a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil domácí kapitán Mužík – 2:0. Postižený Petr Došlý byl po krátkém ošetření odveden do kabiny a následovala diagnóza: zlomená lýtková kost! Takže jasná stopka pro poslední utkání podzimu.
Poté se hra přestěhovala mezi šestnáctky, kde končily všechny ofenzívní snahy obou mužstev, takže pro diváka trochu nuda... Ve 36. minutě zastavil zajímavou akci domácích odpískaný ofsajd Fořta a o dvě minuty později se hosté ubránili při centru Beránka zleva. Ve 39. minutě posunul hlavou domácí Fořt míč na Brauna, ale jeho volej z 19 metrů skončil vedle pravé Mrázkovy tyče. O minutu později zastavil další akci aktivnějších domácích odpískaný ofsajd, tentokráte se v pasti ocitl Špírek. Ve 42. minutě se rodila pro domácí velmi nadějná šance, když Špírek posunul míč na Mužíka, ten si dělal na hranici malého vápna prostor ke střele, ale hosté jej nakonec o míč připravili. Dvě minuty před obrátkou zahrával tr. kop hostující Kopecký, ale Šiman jeho střelu z 25 metrů vyrazil na roh. V samotném závěru poločasu převzali iniciativu hosté, ale ve 44. minutě stačili domácí zadáci zblokovat Kopeckého střelu, a když si s pokusem Adámka ze střední vzdálenosti domácí gólman poradil, šli do kabin o poznání veseleji domácí.

Jak už si diváci na Střelnici zvykli, druhá půle je pro domácí „za trest.“ Kam se vždy ztratí jejich pohyb a napadání soupeře při přebírání míče, důraz v osobních soubojích a snaha o kombinaci ví snad jen samotní hráči... Soupeř ovládl hru, zatlačil domácí před Švihoříka a názorně předváděl v čem je jeho největší síla. Jiskra se často nedostala několik minut přes půlku a ve vzduchu viselo výsledkové drama, podobné tomu s Unionem 2013. V 50. minutě zamířil z tr. kopu chrudimský Kopecký jen na horní síť domažlické branky a vzápětí po přihrávce Řezníčka nasměroval míč volejem z 23 metrů Vácha vedle levé Šimanovy tyče. Domácí stačili kontrovat pouze Roubalovou přihrávkou na Špírka, který volejem z 20 metrů minul levou Mrázkovu tyč. V 54. minutě byli hosté blízko vyrovnání, když si Rybička orazil míč s Váchou, ale v zakončení v dobré pozici nasměroval míč zprava z 12 metrů vedle vzdálenější tyče domácí svatyně. Domácí se na chvíli vymanili ze sevření, ale po Mužíkově tr. kopu zleva usměrnil Bauer míč vedle bližší tyče soupeřovy branky. Domácí obrana pak odvrátila centr Rybičky a v 58. minutě se po tr. kopu Kesnera odrazil míč ke Kopeckému, jehož volej z 18 metrů minul bližší Šimanovu tyč. Když se po hodině hry domácí ubránili Kesnerovu centru, musel na druhé straně zasahovat Mrázek před nabíhajícím Špírkem. Tlak hostů pokračoval, ale tr. kop Sixty domácí odvrátili na roh, který rozehrál zleva Kesner, míč se odrazil k Řezníčkovi, jehož střelu zpoza šestnáctky stačili domácí zblokovat. Další dva centry a rohový kop hostujícího Kesnera museli řešit domácí zadáci, kterým ve vápně pomáhalo celé mužstvo. V 66. minutě našel chrudimský Kopecký nehlídaného Kesnera, ale jeho střelu zprava domácí zblokovali. Přetížená domažlická defenzíva si své fotbalové štěstí vybrala v 67. minutě, kdy po Drahošově tr. kopu spolu s brankářem Šimanem pouze přihlížela, jak se míč odráží od pravé tyče domažlické branky, aby míč následně zachytil gólman. Když se výjimečně domácí dostali k nějaké ofenzívní akci, skončila nepřesnou přihrávkou nebo faulem. V 68. minutě rozehrál domácí Čada tr. kop z 20 metrů, míč se odrazil od zdi a skončil v Mrázkově náruči. O minutu později zachytil Šiman Řezníčkův tr. kop a poté domácí odvrátili další centr do šestnáctky. V 71. minutě do dlouhém Mastíkově autovém vhazování domácí míč odvrátili jen k hostujícímu Kopeckému a ten jej s přehledem z 20 metrů nasměroval pod levou Šimanovu šibenici – 2:1. Pak ofenzívu na obou stranách zastavily odpískané ofsajdy a v 78. minutě se po Kesnerově centru dostal k hlavičce z 10 metrů Kopecký, ale naštěstí pro domácí mířil nad jejich branku. O dvě minuty později rozehrál na druhé straně tr. kop domažlický Špírek, ale zprava z 20 metrů minul vzdálenější tyč a vzápětí se další Špírkův tr. kop odrazil od zdi k brankáři Mrázkovi, který míč zachytil. V době vrcholícího snažení domácí trochu nepochopitelně rozkouskovali hru dvojnásobným střídáním v 87. minutě, a když střídali i domácí, byla po fotbalové stránce k vidění už jen střela Špírka zleva, která minula vzdálenější tyč chrudimské svatyně a na druhé straně pokus Váchy, který skončil rohovým kopem. Když z něj hosté nic nevytěžili, udrželi domácí Fořtem míč daleko od své branky, kde si počkali na závěrečný hvizd rozhodčího Váni, který nastavoval 2 minuty. Velká radost domácích, oslavujících přežité „peklo druhé půle“ a tři důležité body, mohla vypuknout.

Branky: 19. Fořt, 27. Mužík PK - 71. Kopecký.
Rozhodčí: Josef Váňa - Ivo Duchoň, Olga Zadinová. ŽK: 2:5 (57. Čada, 76. Mužík - 21. Drahoš, 26. Mrázek, 32. Radouš, 36. Langr, 87. Adámek).
Diváků: 320.

Jiskra Domažlice: Šiman - Braun, Chocholoušek, Bauer, Beránek - Čada - Roubal (90. Vojtko), Hradecký (73. Javorský), Mužík, Došlý (29. Špírek) - Fořt. Trenér: Zdeněk Michálek.

MFK Chrudim: Mrázek - Krčál, Drahoš (46. Mastík), Radouš, Adámek (87. Hauf) - Langr (46. Vácha) - Řezníček, Kesner, Sixta, Kopecký - Rybička (87. Luptovský). Trenér: Pavel Jirousek.