15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

KP: J. Domažlice B - FC Chotíkov 1932 2:3 (0:1)

Ve 14. a předposledním kole fotbalového krajského přeboru se na domažlický trávník v dresu FC Chotíkov 1932 po několika letech vrátil místní odchovanec Jirka Hartl, který z Jiskry odešel právě do chotíkovského FC. Hostům patřila 4. příčka tabulky a byli tedy proti 8. domácím mírnými favority zápasu. Tuto roli nakonec beze zbytku splnili, když ve vyrovnaném zápasu dokázali potrestat chyby domácí defenzívy a vyhráli 3:2.

Samotný úvod zápasu patřil domácím, ale když po Vojtově rohovém kopu napálil odražený míč zpoza šestnáctky Lucák, pod břevno chotíkovské branky, ale brankář Vojáček jej stačil tečovat a vytlačit na břevno. V 7. minutě se domácí ubránili rohovému kopu Chotěborského a o sedm minut později stačil ukopnout míč před nabíhajícím Waldmannem brankář hostující Vojáček. Hosté hráli jednoduchý fotbal s míči nakopávanými na hrotové hráče, ale domácí stačili tyto rychlé ofenzívní akce likvidovat. Domácí byli blízko gólu ve 20. minutě, kdy po Pavlíčkově centru hlavičkoval v dobré pozici Černý z 8 metrů kousek vedle levé chotíkovské tyče. O pouhou minutu později mohlo zahřmít na druhé straně, ale Hartl, který se ocitl tváří v tvář brankáři Strakovi, který ale jeho střelu ze 14 metrů výborně vyrazil. Hosté postupně převzali iniciativu, ale nehlídaný Hartl usměrnil hlavou míč po Chotěborského rohovém kopu vedle vzdálenější tyče domácí branky. Ve 34. minutě neuhlídal domácí stoper Nerad pronikajícího Martina Míku, který střelou z šestnáctky k pravé Strakově tyči otevřel skóre - 0:1. O pět minut později musel Straka na zem, aby zastavil pronikajícího Martina Míku. Domácí se snažili o kombinaci, ale hosté je těsně bránili, což jim dělalo problémy se zpracováním míčů, rozehrávkou a kazili zbytečně mnoho přihrávek. Ve vyrovnaném konci poločasu nejprve vyzkoušel pozornost Vojáčka střelou z šetnáctky domácí Vojtko a pak se na druhé straně ubránili domácí rohovému kopu Chotěborského.

Ve druhém dějství se hrál vyrovnaný fotbal, v němž se obě strany střídaly v aktivitě. Ve 48. minutě zakončil svou akci po levé straně domažlický Buršík střelou kousek vedle vzdálenější tyče. O dvě minuty později si se slabou Hartlovou střelou poradil domácí gólman Straka. Velkou šanci na vyrovnání propásli domažličtí v 51. minutě, kdy pronikl po pravé straně Lucák, ale jeho střílený centr usměrnil ve skluzu z 8 metrů Buršík vedle pravé Vojáčkovy tyče. O tři minuty později rozehrál tr. kop hostující Levý, míč v chumlu před domácí brankou zblízka usměrnil za Strakova záda David Míka - 0:2. V 56. minutě se domácím podařilo vstřelit kontaktní gól, když na přesný Lucákův centr zprava naběhl před chotěšovskou branku Waldmann a volejem usměrnil polovysoký míč z 9 metrů do soupeřovy sífě - 1:2. Zápas dostal pro domácí nový náboj a ti na chvíli ovládli hru. Po hodině hry stačili hosté odvrátit Buršíkův centr zleva na roh a poté se vyrovnali i s Lucákovým tr. kopem. Mezitím na druhé straně zachytil Chotěborského centr gólman Straka a stejně si vedl chotíkovský brankář těsně před nabíhajícím Lucákem. V 73. minutě sáhl ve snaze o zvrat výsledku domácí trenér Steinbrücker k dvojímu střídání. Místo zraněného Vísnera a Vojtka nastoupili Bláha s Dufkem. V 77. minutě si stoper Nerad dovolil kličku, ale o míč přišel, ten pak putoval k Chotěborskému, který zprava z 12 metrů prostřelil vybíhajícího Straku - 1:3. Domácí ani tentokrát nerezignovali a dál se snažili dobýt chotíkovskou svatyni. V 79. minutě rozehrál domácí Lucák zprava z 28 metrů tr. kop, míč se dostal k Buršíkovi jemuž pokus o střelu zblokoval šlapákem jeden z hostů a kopala se penalta. Tu proměnil Waldmann i přesto, že si Vojáček na míč sáhl - 2:3. V 81. minutě zakončil svoji pěknou akci zprava ostrým centrem domácí Lucák, ale Vojáček míč směřující k nabíhajícím protihráčům výborně vyrazil. Hosté pak už zkušeně drželi míč, a když stačil brankář Straka hlavou odvrátit balon před nabíhajícím Pechlerem, ozval se závěrečný hvizd nepřesného rozhodčího Šišky, který v zájmu plynulosti hry pouštěl někdy i zákroky za hranicí pravidel, a hosté mohli slavit tři body.

Branky: 56. Waldmann, 79. Waldmann PK - 34. Martin Míka, 54. David Míka, 77. Chotěborský.
Rozhodčí: Šiška - Vocelka, Hessová. ŽK: 0:2. Diváků: 90.
Jiskra Domažlice B: Straka - Pavlíček, Hojda (84. Copák), Nerad, Kalný - Vísner (73. Bláha) - Waldman, Černý, Lucák, Buršík - Vojtko (73. Dufek). Trenér: Martin Steinbrücker.
FC Chotíkov 1932: Vojáček - Kluska, Fikar, Levý, Prais - Vacek, Chotěborský, David Míka, Martin Míka (86. Pechler) - Hartl, Lopata (75. Hruška). Trenér: Jaroslav Urbánek.