Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALI. B třída: Sokol Postřekov - Sokol Bor 2:0 (2:0)

V 11. kole fotbalové I. B třídy se ve skupině A na postřekovském trávníku představil 6. celek tabulky, kterým byl se 16 body Sokol Bor. Postřekovu po několika nevydařených zápasech patřila 10. příčka, když nasbíral 12 bodů. Hosté roli papírového favorita nezvládli, a ačkoli se v aktivitě na hřišti s domácími střídali, překonat domácí catenaccio v čele s Freiem se jim nepodařilo.

Kdo přišel v Postřekově na zápas o chvíli později, byl ochuzen o první gól, neboť jej Závodný zaznamenal již ve 2. minutě utkání. Vedoucímu gólu předcházela přesná Vavříkova přihrávka, kterou Závodný zúročil průnikem po levé straně a gólovým zakončením ze 14 metrů ke vzdálenější tyči – 1:0. Poté se osmělili i hosté, ale Stránského průnik zakončený střelou z 20 metrů skončil u Freie. V 7. minutě zatáhl míč po levé straně David Steinberger, jeho centr obloukem ke vzdálenější tyči prodloužil Závodný, ale Kruez míč ve skluzu spíše zasedl než nakopl a poslal jej vedle pravé Žaludovy tyče. Po vyrovnaném úvodu převzali otěže zápasu hosté, ale Jutkův pokus z šestnáctky, po samostatné akci výborně vyrazil domácí brankář Frei a na druhé straně si se střelou Petra Steinbergera poradil strážce druhé svatyně Žalud. Ve 12. minutě zneškodnil domácí brankář tr. kop Janků ze střední vzdálenosti a na druhém konci trávníku zakončil akci D. Steinbergera a prodloužení Vavříka střelou zleva z šestnáctky nad borskou branku P. Steinberger. Po čtvrthodině hry trefil hostující Stránský z tr. kopu zeď domácích hráčů a míč skončil vedle postřekovské branky. Roh rozehrál zleva Janků, Frei míč vyboxoval do výšky, ale napodruhé jej na zemi přikryl. V 18. minutě napřáhl z 23 metrů borský Andrle, ale Freiovu klec přestřelil a o šest minut později se po tr. kopu Janků míč odrazil od zdi zpět k exekutorovi, jehož opakovaný pokus z 18 metrů trefil jednoho z domácích zadáků. Domácí v této fázi kontrovali pouze tr. kopem Vavříka, se kterým si ale hosté poradili. Ve 27. minutě zatáhl borský Stránský míč a střelou z šestnáctky vyzkoušel pozornost domácího gólmana Freie. Když pak Andrle volejem z 18 metrů domácí branku přestřelil a závar před Freiem po rohovém kopu Stránského skončil odpískanou vysokou nohou hostů, převzali pomalu iniciativu na své kopačky domácí a přineslo jim to i druhý úspěch. Po půlhodině hry našel postřekovský Závodný nabíhajícího P. Steinbergera, ale ten zleva z 15 metrů mířil jen do boční sítě borské branky. Vzápětí se po pravé straně dostal k centru D. Steinberger, našel nehlídaného Karlíka, který střelou ze 14 metrů zvýšil na 2:0. Ve 33. minutě stačil těsně před nabíhajícím D. Steinbergerem hostující gólman odkopnout míč do bezpečí a vzápětí po rohovém kopu P. Steinbergera zprava hlavičkoval u bližší tyče Závodný vedle Žaludovy branky. Hosté zahrozili ve 39. minutě, ale Jutkovu střelu zleva z 18 metrů srazili domácí těsně vedle vzdálenější tyče na roh. Po jeho rozehrání poslal postřekovský Tomáš Ledvina dopředu P. Steinbergera, ten po levé straně zatáhl míč pro Karlíka, jehož střelu z 15 metrů k levé Žaludově tyči borský gólman výborně vyrazil. Poslední slovo před obrátkou měli rovněž domácí, když P. Steinberger našel Vavříka, s jehož střelou z 20 metrů měl Žalud starosti, ale vše zvládl.

V úvodu druhého poločasu opticky více hráli hosté, ale nebezpečnější byli domácí. Ve 49. minutě poslal míč volejem zpoza šestnáctky domácí Karlík vedle levé Žaludovy tyče a o dvě minuty později pronikl po levé straně D. Steinberger, centrem našel Závodného, jehož bombu z šestnáctky výborně vyrazil Žalud. V 53. minutě po rohovém kopu P. Steinbergera putoval míč od Vavříka ke Kreuzovi, ale jeho střelu z 8 metrů zblokoval jeden z hostujících zadáků. Vzápětí na druhé straně po rohovém kopu zleva hlavičkoval u vzdálenější tyče nehlídaný Burda, ale přímo do Freiových rukavic. Hrál se důrazný, tvrdý fotbal a hráči na obou stranách často používali tvrdost nad rámec pravidel, což rozhodčí Duspiva trestal žlutými kartónky. V 56. minutě mířil hostující Jutka z 22 metrů vedle levé Freiovy tyče a o dvě minuty později stačil domácí gólman ve skluzu upálit míč od nohou nabíhajícího Jutky, po přihrávce Janků. Poté na jedné straně přestřelil Závodný borskou branku po Královcově centru a na druhé straně poslal míč z tr. kopu hostující Stránský jen do zdi domácích. V 68. minutě poslal dopředu domácí Kreuz našlápnutého Lukáše Ledvinu, ale jeho střelu zleva ze 17 metrů zneškodnil Žalud. V této fázi hry již vývoj opět režírovali domácí, ale P. Steinberger v 69. minutě nasměroval slabou střelu z 22 metrů vedle levé borské tyče. O čtyři minuty později našel Lukáš Ledvina P. Steinbergera, ale ten z 15 metrů mířil tentokrát vedle pravé Žaludovy tyče. Čtvrthodinu před koncem stačil v poslední chvíli ukopnout pronikajícímu Stránskému míč domácí Kuželka. Vzápětí na druhé straně vynikl borský gólman, když vyrazil Václavovicovu střelu z šestnáctky a hned poté zachytil centr D. Steinbergera od brankové čáry. Domácí měli převahu až do konce zápasu, ale v 78. minutě se po akci D. Steinbergera dostal míč k P. Steinbergerovi, jehož volej z šestnáctky trefil jen tělo bránícího soupeře. O čtyři minuty později skončil volej Vavříka ze střední vzdálenosti vedle pravé tyče borské branky a o chvilku později hosté ubránili Vavříkův rohový kop. Hra byla v závěru rozháraná díky množství faulů a polehávajících hráčů, kterým nevadil ani studený trávník. Po pouhých čtyřech minutách na hřišti, ve kterých stihl vyrobit dva fauly, se do velmi tvrdého šprajcu pustil Para Královec, ale tentokrát zůstal na trávníku on. K jeho transportu mimo hřiště se musela provětrat nosítka a navíc si ještě vykoledoval žlutou a zároveň i červenou kartu. Z fotbalu už k vidění moc nebylo a tak mohli domácí vyrazit s chutí zapít tři body do tabulky.

Branky: 2. Závodný, 30. Karlík.
Rozhodčí: Duspiva – Červený, Doksanský. ŽK: 4:4, ČK: 1:0 (88. Para Královec). Diváků: 100.

Sokol Postřekov: Frei – Paša Královec, Kuželka, Němec, Tomáš Ledvina – David Steinberger (84. Para Královec), Vavřík, Karlík (67. Lukáš Ledvina), Závodný – Petr Steinberger, Kreuz (73. Václavovic). Trenér: Adam Polák.
Sokol Bor: Žalud – Burda (62. Maczko), Jan Zeman, Blažek (46. Buben), Pták – Janků, Pokorný, Andrle, Pavel Zeman – Stránský, Jutka. Trenér: Jaroslav Folejtar.

Detail [›]
Postřekov - Bor 01
Detail [›]
Postřekov - Bor 02
Detail [›]
Postřekov - Bor 03
Detail [›]
Postřekov - Bor 04
Detail [›]
Postřekov - Bor 05
Detail [›]
Postřekov - Bor 06
Detail [›]
Postřekov - Bor 07
Detail [›]
Postřekov - Bor 08
Detail [›]
Postřekov - Bor 09
Detail [›]
Postřekov - Bor 10
Detail [›]
Postřekov - Bor 11
Detail [›]
Postřekov - Bor 12
Detail [›]
Postřekov - Bor 13
Detail [›]
Postřekov - Bor 14
Detail [›]
Postřekov - Bor 15
Detail [›]
Postřekov - Bor 16
Detail [›]
Postřekov - Bor 17
Detail [›]
Postřekov - Bor 18
Detail [›]
Postřekov - Bor 19
Detail [›]
Postřekov - Bor 20
Detail [›]
Postřekov - Bor 21
Detail [›]
Postřekov - Bor 22
Detail [›]
Postřekov - Bor 23
Detail [›]
Postřekov - Bor 24
Detail [›]
Postřekov - Bor 25
Detail [›]
Postřekov - Bor 26
Detail [›]
Postřekov - Bor 27
Detail [›]
Postřekov - Bor 28
Detail [›]
Postřekov - Bor 29
Detail [›]
Postřekov - Bor 30
Detail [›]
Postřekov - Bor 31
Detail [›]
Postřekov - Bor 32
Detail [›]
Postřekov - Bor 33
Detail [›]
Postřekov - Bor 34
Detail [›]
Postřekov - Bor 35
Detail [›]
Postřekov - Bor 36
Detail [›]
Postřekov - Bor 37
Detail [›]
Postřekov - Bor 38
Detail [›]
Postřekov - Bor 39
Detail [›]
Postřekov - Bor 40
Detail [›]
Postřekov - Bor 41
Detail [›]
Postřekov - Bor 42
Detail [›]
Postřekov - Bor 43
Detail [›]
Postřekov - Bor 44
Detail [›]
Postřekov - Bor 45
Detail [›]
Postřekov - Bor 46