12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

ČFL: Jiskra Domažlice - Union 2013 3:3 (2:0) PK 5:3

Ve 13. kole České fotbalové ligy zavítal na domažlický pažit na Střelnici 11. celek tabulky, který v dosavadním průběhu soutěže získal 20 bodů, tedy o sedm méně než 5. Jiskra – Union 2013 z Nového Bydžova. Domácí trenér se musel kromě dlouhodobě zraněných Bárty a Hrubého obejít i bez Matějů, kterého Viktoria Plzeň neuvolnila a tak musel na postu pravého obránce naskočit Braun. Roli mírných favoritů domácí splňovali pouze v prvním poločasu, ve kterém byli o něco aktivnější a získali dvou brankové vedení, když ještě dvě velké šance neproměnili. Fotbaloví experti tvrdí, že stav 2:0 je ten nejošidnější a přesně to se potvrdilo i v tomto zápasu. Ve druhé půli totiž domácí ztratili pohyb a důrazní hosté se chopili taktovky zápasu. Přesně jako podle scénáře z fotbalové učebnice - kontaktní gól hosty „nakopl“ a ti se snažili o vyrovnání, zatímco domácí se k ofenzívním aktivitám již tak často nedostávali. Když pak hosté srovnali, nedokázali se domácí dostat opět na koně a když se soupeři podařil dokonce dokonalý obrat skóre, zbývalo Jiskře na odvrácení prohry pouhých devět minut řádné hrací doby. Domažličtí se nemohli dostat do hry a soupeř nikam nepospíchal. V posledních momentech dvouminutového nastavení se do šestnáctky soupeře vydal i domácí brankář Šiman, Roubalovi se podařilo ve skrumáži prostřelit houštinu těl před sebou a srovnat na 3:3. Pokutové kopy zvládli lépe domácí, kteří ani jednou nechybovali, zatímco hostujícího Bastina vychytal Šimon a prémiový bod zůstal doma.

Po opatrném úvodu zápasu se v 8. minutě pískala penalta, když na Mužíkův tr. kop nabíhajícího Bauera poslal na zem před malý vápnem Nobst. Mužík ji rozehrál pod pravou Nguyenovu šibenici a poslal domácí do vedení 1:0. O čtyři minuty později odvrátil domácí Fořt rohový kop rozehraný Šimečkem a po čtvrthodině hry se tentýž hostující hráč opřel volejem do míče, ale jeho bombu z šestnáctky Šiman výborně vyrazil. V 16. minutě našel domažlický Vůch Fořta, ten se uvolnil, centrem našel vlevo nabíhajícího Došlého, jehož hlavičku z 8 metrů stačil Nguyen reflexivně vytlačit nad břevno a tutovou šanci domácích zmařil. Domácí byli aktivnější a o minutu později museli hosté řešit nepřehlednou situaci před svou brankou odkopem. O další minutu později stačili novobydžovští odvrátit Beránkův centr zleva na roh a ten pak zneškodnil Nguyen. Ve 20. minutě našlápl s míčem domácí Fořt, našel nalevo nabíhajícího Došlého, ale ten akci zakončil střelou zleva z 18 metrů nad soupeřovu branku. O chvilku později vybojoval Došlý míč oslovil Fořta, ten se pěkně uvolnil, ale technickou střelou z 18 metrů přehodil nejen vpředu stojícího Nguyena, ale i jeho branku. Hosté v této fázi hry sice rovněž podnikali útočné akce před Šimanovu branku, ale k jejímu ohrožení se nedostali. Výjimkou byla 21. minuta, kdy si Šiman poradil s pokusem Nobsta z 23 metrů. O pět minuty později viděl Fořt nabíhajícího Čadu, ale tomu stačil vyběhnutím a pádem pod nohy míč sebrat hostující gólman. Poté hosté pozvolna vyrovnali hru v poli, ale po nepřehledné situaci před Šimanem se pískal útočný faul na Brauna. Na druhé straně rozehrál Mužík tr. kop zleva ze střední vzdálenosti, ale Bauer poslal míč hlavou z 9 metrů nad břevno Nguyenovy svatyně. Poté domácí nerozhodil centr soupeře do šestnáctky, a když na druhé straně oslovil Fořt centrem zprava našlápnutého Došlého, byl u míče dříve novobydžovský brankář a vše vyřešil. Ve 34. minutě se pěkně uvolnil hostující Janouch, zpětnou přihrávkou našel Adjeieho, který však volejem z 23 metrů mířil vysoko. Poté zastavil akci domácích Čady a Mužíka ofsajdový hvizd rozhodčího Hocka právě když se míč po lobu druhého jmenovaného odrazil od břevna novobydžovské branky. Domácí pak s přehledem vyřešili centry Šimečka a Nobsta, mířící před jejich branku, ale udeřit mohlo na druhé straně, když Fořt vybojoval míč dloubákem jej poslal na nabíhajícího Došlého, ale jeho střelu z 9 metrů stačil vybíhající Nguyen výtečně vyrazit a zmařil tak další tutovku domácích. Domácí se však dočkali v 39. minutě, kdy Mužíkův centr zprava přenechal Fořt za ním nabíhajícímu Vůchovi, ten se prosadil mezi dvěma obránci a v pádu střelou z 10 metrů zvýšil na 2:0. V závěru poločasu vznikl po rohovém kopu hostů před Šimanem závar, ale Bastinovu střelu stačili domácí srazit na roh. Poslední slovo měli domácí když Došlý dal míč na Mužíka, ten jej prodloužil na Čadu, který se dostal do další slibné situace, ale hosté stačili jeho pokus zleva ze 14 metrů srazit na roh.

Jako podle „starého scénáře“ nastoupili domácí do druhého dějství, ukolébáni dvougólovým vedením, šetřili pohybem, čehož nabuzení hosté využili a svého soupeře najednou přehrávali. Nejprve museli domácí čelit tr. kopu střídajícího Dudly a pak hra přestěhovala mezi šestnáctky. Až v 54. minutě našel domácí brankář Šiman odkopem Mužíka, ten zatáhl míč po levé straně, centrem našel Čadu, jehož střela z šestnáctky však byla o kousek vyšší, než bylo třeba. V 55. minutě nejprve Šimečkův centr domácí odvrátili, ale vzápětí se dostal k centru z levé strany Janda, míč prošel nečekaně celou domácí obranou, aby jej u vzdálenější tyče poslal za Šimanova záda Šimeček – 2:1. Ihned po rozehrání se hra opět přestěhovala před domácí branku, ale bez efektu. V 62. minutě si hosté vynutili tři po sobě zahrávané rohové kopy, ale i těm se domácí ubránili. O tři minuty později našel novobydžovský Janouch našlápnutého Adjeie, ale jeho pokus zpoza šestnáctky si Šiman pohlídal. Poté zastavil domácí ofenzívu odpískaný ofsajd, ve kterém se ocitl Roubal, a o chvíli později na druhé straně si domácí oddychli, když v závaru před jejich malým vápnem byl odpískán útočný faul. V 69. minutě zakončil nepřehlednou situaci před Nguyenem domácí Čada nepřesnou střelou a stejně se vedlo na opačné straně hřiště hostujícímu Adjeiovi. Hosté byli stále aktivnějším mužstvem, domácí se k ohrožení jejich branky dostávali jen sporadicky. V 71. minutě se Šimanovi podařilo ve spolupráci s Bauerem zneškodnit akci Bastina, ale o tři minuty později, když zahrátl tr. kop zprava ze 30 metrů novobydžovský Janda, si nejvýše na míč naskočil Bastin a hlavou jej z malého vápna poslal do sítě – 2:2. Ofenzívní tažení hostů tím však nekončilo, protože v 77. minutě po dalším Jandově tr. kopu, tentokrát zleva se k hlavičce dostal Žalman, ale ze 14 metrů mířil nad domažlickou svatyni. Jiskra kontrovala o minutu později, ale centr Roubala vyboxoval Nguyen a hosté míč odvrátili. V 81. minutě se dostal ke střele Šimeček, ale zpoza šestnáctky minul domažlickou branku. Hned po rozehrání se hra opět přestěhovala před Šimana, kde vznikla trma-vrma, ze které se míč dostal k Adjeiovi a ten jej střelou z 18 metrů poslal chumlem těl branku a když míč těsně před Šimanem skočil, zaplul až do sítě – 2:3. Domácí to však nezlomilo, a když nejprve hostující Nobst minul z 18 metrů domažlickou klec, vsadili jiskráci všechno na jednu kartu. Hosté nejprve museli odvracet dva centry před jejich svatyni, pak se do šestnáctky soupeře nastěhoval i brankář Šiman, tam vznikla obrovská mela, domácí se opakovaně snažili zblízka prostřelit hustý chumel hráčů, až se míč dostal k Roubalovi a tomu se to zleva z 9 metrů, ale až napotřetí, už v nastaveném čase, podařilo – 3:3. Hosty branka evidentně psychicky velmi poznamenala, protože se dlouho nemohli zvednout z trávníku, ale zápas vyústil do Berbrovy rulety.

Tu s přehledem zvládli domácí, kteří proměnili všech pět penalt (Mužík, Vůch, Bauer, Braun, Javorský), zatímco hostujícího Bastina ve druhé sérii vychytal Šiman a moc nechybělo, aby se mu to podařilo i u pokusu Žalmana, který vrazil na tyč, od níž se však míč podél brankové čáry dokutálel do branky. Domácí nakonec z dobře rozehraného zápasu jeden bod přenechali soupeři, ale vzhledem k vývoji zápasu, museli být i se dvěma body spokojeni.

Branky: 9. Mužík PK, 39. Vůch, 90. Roubal - 55. Šimeček, 74. Bastin, 82. Adjei.

Rozhodčí: Hocek - Vnuk, Žáková. ŽK: 1:2 (26. Došlý - 52. Besta, 90. Bastin). Diváků: 250.

Jiskra Domažlice: Šiman - Braun, Chocholoušek, Bauer, Beránek - Vůch, Hradecký (83. Javorský), Mužík, Čada, Došlý (60. Roubal) - Fořt. Trenér: Zdeněk Michálek.

UNION 2013: Nguyen - Nobst (46. Dudla), Žalman, Besta, Živnůstka - Adjei - Šimeček (89. Motyčka), Janouch (67. Pago), Macháček, Janda - Bastin. Trenér: Pavel Nademlýnský.

Pavel Medynský, trenér Unionu: „Opět to bylo velmi těžké utkání. Když to shrnu, tak za stavu 3:2 pro nás soupeř vyrovnal v 90. minutě po takové nepřehledné situaci. Je to škoda. V první půli jsme nehráli dobře, i soubojově to bylo špatné, asi jsme byli ještě v autobuse. Soupeř byl lepší. Po domluvě jsme se po změně stran zlepšili, kluci začali hrát jako v posledních zápasech a otočili skóre z 0:2 na 3:2. I když je z toho nakonec jen bod, tak mě těší, že kluci zvedli hlavu a zamakali."