10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

ČFL: Jiskra Domažlice - FK Králův Dvůr 1:0 (0:0)

Vložené 19. kolo České fotbalové ligy svedlo na domažlickém trávníku na Střelnici pátou Jiskru se třetím Královým Dvorem, který nasbíral 31 bod, tedy o sedm více než domácí. Tato bilance spolu s domácím prostředím Jiskry nepasovala žádný tým do role favorita a tak se čekal vyrovnaný souboj. Domácí trenér postrádal stále zraněné Bártu a Hrubého, zatímco z Viktorie Plzeň přišli vypomoci Matějů a Vůch.

Úvod zápasu patřil hostům, ale domácí postupně hru vyrovnali a v závěru poločasu byli aktivnější. Hra se přelévala od branky k brance, ale obě defenzívy pracovaly spolehlivě a tak byli diváci svědky několika zajímavých fotbalových akcí, bez gólového efektu. Ve druhém dějství se obě mužstva o iniciativu střídala, ale přece jen častěji byli na polovině soupeře domácí. Kanonýr Fořt byl hostujícími zadáky velmi těsně hlídán, často i dvěma hráči, ale když dostal v 72. minutě jen trochu prostoru, prokázal svou kvalitu, technickou střelou vnějším nártem přeloboval vybíhajícího Krčka a rozhodl zápas.

Ve 4. minutě stačili hosté těsně před Čadou odvrátit míč po Došlého centru zleva a vzápětí Mužíkovu nepříliš důraznou střelu z šestnáctky zneškodnil Krček. Na druhé straně si poradil domácí brankář Šiman s centrem Brandnera a rovněž s nebezpečně rychlým průnikem, který po pravé straně podnikl tentýž hostující hráč, když jeho střelu vyrazil na roh. Hosté dělali svým rychlým přechodem do útoku domácím zadákům starosti, ale po průniku Procházky stačili domácí jeho centr zprava srazit na roh. Ve 14. minutě předvedli hosté další rychlý brejk, který naštěstí pro domácí zakončil Mareš střelou zprava nad Šimanovu branku. O dvě minuty později našlápl k dlouhému sólu královodvorský Brandner, ale akci zakončil střelou zleva z 16 metrů vedle bližší tyče domažlické svatyně. Vzápětí se ke střele dostal další hostující hráč, tentokrát Procházka, ale zleva z šestnáctky minul vzdálenější tyč Šimanovy branky. Hosté hráli ve středu pole dobře kombinačně a dopředu se dostávali dlouhými nákopy na nabíhající Brandnera, Procházku, či Volešáka a domácí měli s tímto stylem hry starosti. Ve 22. minutě skončil Končalův centr v Šimanových rukavicích a o chvíli později musel domácí gólman vyboxovat míč do pole po Pilíkově rohovém kopu. Domácí postupně aktivitu hostů eliminovali, aby se sami zvolna dostali k otěžím zápasu. Nejprve ve 28. minutě srazili hosté Mužíkův centr zprava na roh a vzápětí si na Bauerův dlouhý odkop naběhl nalevo Došlý, jehož střela zpoza šestnáctky však Krčka neohrozila. Ve 35. minutě našel domácí Mužík nabíhajícího Beránka, ale jeho centr zleva hosté odvrátili. Beránek si však akci o dvě minuty později zopakoval, centrem našel Čadu, jehož střelu ze 17 metrů srazili hosté k Vůchovi, ale ten zprava soupeřovu branku přestřelil. Hosté v této fázi hry kontrovali pouze Volešákovým tr. kopem, který však zneškodnil Šiman.  V závěru druhého poločasu rozehrávali domácí dva rohové kopy za sebou, ale bez kýženého výsledku, který nepřinesl ani Mužíkův tr. kop ze 30 metrů, který hosté odvrátili. Když se pak královodvorští při své útočné akci chytili do ofsajdové pasti, ozvala se píšťalka sudího Benedikta a šlo se do kabin.

Po změně stran se dostali hned v úvodní minutě do akce hosté, ale na Končalův centr zleva jen těsně nedosáhl u vzdálenější tyče nabíhající Brandner. V 55. minutě našel zpětnou přihrávkou domácí Vůch Matějů, ten poslal míč Čadovi, ale jeho zakončení z 20 metrů skončilo v Krčkově náruči. Stejně dopadl o chvilku později i Vůchův centr zprava. V 57. minutě se domácí zadáci ubránili Petrovu centru jen za cenu rohového kopu a o minutu později na druhé straně vyslal pumelici ze střední vzdálenosti Mužík, ale trefil jen soupeře. V 59. minutě stačili hosté srazit Braunův centr zprava na roh, který rozehrál Mužík na hlavu Fořta, ale ten zamířil z 9 metrů nad Krčkovu branku a o dvě minuty později na centr domácího Došlého zleva nedosáhl Vůch. Domácí byli v této fázi zápasu nebezpečnější, ale obrana hostů pracovala velmi dobře a do šancí je nepouštěla. V 65. minutě zastavil snahu hostů odpískaný ofsajd a o minutu později stačili domácí srazit Volešákovu střelu zleva z úhlu a míč následně zneškodnil Šiman. V 68. minutě měl domácí kapitán Mužík k dispozici dva tr. kopy z 22 metrů, ale oba pokusy skončily na zdi hostující hráčů. Rozhodnutí přišlo v 72. minutě, kdy Mužík našel výjimečně nedůsledně bráněného Fořta, který měl míč na dlouhou nohu, ale stačil jej vnějším nártem poslat ze 14 metrů přes vybíhajícího Krčka do sítě – 1:0. O dvě minuty později jej chtěl po Mužíkově tr. kopu napodobit Roubal, ke kterému se odrazil míč, ale jeho technická střela zprava z 18 metrů mířila nad královodvorské břevno. Hosté dále hrozili rychlými kontry, ale v 79. minutě jim chyběl krok, aby centrovaný míč u levé Šimanovy tyče dostihl nabíhající Brandner. O dvě minuty později stačil těsně před týmž sprintujícím hráčem Králova Dvora míč ukopnout na roh Beránek. Po dalším centru hostů se dostal k zakončení z šestnáctky Pilík, ale mířil nad domácí svatyni. Velkou šanci zvýšit měli domácí v 82. minutě, kdy dostal do otevřené obrany míč nabíhající Roubal, ale jeho střela z 8 metrů mířila do těla vyběhnuvšího Krčka, odražený míč poslal Roubal Mužíkovi, ale jeho střelu rovněž z 8 metrů stačili hosté zblokovat. Když si potom s tr. kopem hostů poradil Šiman, domácí získali trochu oddechu při dvojím střídání, ale byli to oni, kdo měl hru na konci zápasu pod kontrolou. V 89. minutě našel domažlický Vůch zleva Hradeckého, ten se dostal před hranici malého vápna, ale místo střely zleva volil přihrávku na Fořta, kterému se nepodařilo uvolnit, a o míč přišel. Poslední akce hostů skončila centrem, který domácí odvrátili, a po dvouminutovém nastavení zazněl závěrečný hvizd rozhodčího Benedikta a domácí se mohli radovat z vydřených tří bodů.

Branka: 72. Fořt.

Rozhodčí: Benedikt - Němec, Průcha. ŽK: 1:6 (Bauer - Procházka, Balšánek, Mareš, Volešák, Soldát, Šilhavý). Diváků: 230.

Jiskra Domažlice: Šiman - Matějů, Chocholoušek, Bauer, Beránek - Braun -  Vůch (90. Nerad), Mužík (89. Hradecký), Čada, Došlý (69. Roubal) - Fořt. Trenér: Zdeněk Michálek.

FK Králův Dvůr: Krček - Petr, Šilhavý, Soldát, Pilík - Procházka (82. Eliáš), Mareš (78. Hájek), Balšánek, Končal - Volešák(79. Kraus), Brandner. Trenér: František Barát.

Pozápasové reakce:

Zdeněk Michálek, trenér Jiskry Domažlice: „Věděli jsme, že nás čeká velmi těžký soupeř a tomu jsme přizpůsobili i trochu přípravu na to utkání. Hráli jsme ze zajištěné obrany, ale dá se říci, že nám to v prvním poločasu v některých případech moc nevycházelo když nás soupeř přečíslil rychlým protiútokem. Ve druhém poločasu už to bylo lepší, soupeř už se do šancí nedostával a my jsme ten jeden gól dali a stoprocentní jednu nebo dvě šance jsme ještě neproměnili. Takže s výsledkem můžeme být spokojení, s hrou  méně, tam se pochopitelně dá mnohé vylepšovat a zlepšovat. Teď jsme třikrát po sobě získali vítězství, tak z toho můžeme mít radost. Se soupeřem přijeli asi čtyři hráči, kteří normálně trénují s ligovým mužstvem Příbrami a Končal hraje stabilně v ligovém áčku Příbrami. Myslím si, že jsme utkání i přesto zvládli. Pomohli nám dva hráči Viktorie Plzeň což jsem určitě uvítal. Opakuji, že výsledek nás potěšil, ve výkonu máme co zlepšovat, ale třetí vítězné utkání za sebou, to už je dobrá série.  Teď jsem ještě nestrávil utkání s Královým Dvorem, ale od zítřka se začneme připravovat na utkání s Unionem 2013. Máme trošku nevýhodu v tom, některá mužstva hrála systémem sobota - středa - neděle, my hrajeme neděle - středa - sobota, takže to máme v šesti dnech tři utkání a to je pro hráče, kteří hrají amatérský fotbal namáhavé, ale musíme se s tím vyrovnat a tu sérii prodloužit.“

Aleš Matějů, obránce Jiskry Domažlice: „Zápas byl hodně vyrovnaný, protože soupeř chtěl hrát taky fotbalově, což mohlo být i pro diváky zajímavé. Jsem rád, že jsme to zvládli, protože Králův Dvůr je velmi dobrý soupeř a jsou to důležité body do tabulky. To, že jsem hrál proti klukům, se kterými jsem předtím hrál v jednom mužstvu je takové zpestření, ale nechtěl jsem na to myslet, a ještě že to pro nás dobře dopadlo… Dalšího soupeře Jiskry Nový Bydžov vůbec neznám a nemohu k němu nic říci.“

Pavel Fořt, útočník Jiskry Domažlice: „S některými kluky z Králova Dvora jsem trénoval půl roku v Příbrami, takže jsem je dobře znal, s některými jsem chodil hrát i za juniorku, tak jsem věděl, že to nebude lehký soupeř, ale my máme docela kvalitní mužstvo na to, abychom se s tím vypořádali. Škoda, mohl to dnes být asi zajímavější zápas, kdybychom proměnili víc šancí. Dneska jsme měli šance a oni  měli v prvním poločasu také nějaké šance, ve druhém poločasu se k nim už nedostali. Základ je nula, na to teď hrajeme, abychom nedostávali branky a udrželi vzadu nulu, protože ten gól dáme. Když dáme góla, pak neproměníme dvě vyložené šance, tak za to můžeme pykat... Kdybychom dokázali ty šance proměnit, tak by výsledek byl jinej.“