17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

I. B třída: Tatran Chodov - Sokol Postřekov 0:0 PK 2:4

V rámci desátého kola fotbalové I. B třídy se ve skupině A sehrálo další z tzv. chodských derby, když na chodovský trávník vyběhli hráči Sokola Postřekov. Domácí Tatran, kterému patřilo 4. místo tabulky za 19 nasbíraných bodů hostil 11. Postřekov, kterému se podařilo vyválčit o deset bodů méně. Tato bilance a domácí prostředí k tomu dělalo z chodovských jasné favority zápasu, ale ti svoji roli nezvládli. Především v prvním poločasu hráli druhé housle a pohyblivější, bojovnější a překvapivě i kombinačně lepší hosté, měli po celých 45 minut více ze hry, ale do vyložené šance je domácí defenzíva nepustila. Druhé dějství již bylo v poli vyrovnané, hosté si vypracovali dvě téměř tutovky, ale obě zneškodnil brankář Frei a když se nepodařilo přelstít obranu soupeře ani postřekovským, dozrál zápas do penalt. V těch domácí potvrdili, že jim zápas nesedl a tak si druhý bod po výsledku 2:4 odvezli hosté.

V úvodu zápasu se hrálo opatrně, obě strany se sice snažily o ofenzívu, ale obrany před oběma brankami dominovaly. První se ke střele dostal po centru Davida Steinbergera hostující Vavřík, ale volej zpoza šestnáctky skončil na těle bránícího soupeře. V 9. minutě rozehrál postřekovský Kreuz zprava rohový kop, ale Královec volejem z 15 metrů minul levou Staviarského tyč. Domácí se poprvé prosadili v 11. minutě, ale Pfeiferův volej po Chmelíkově přihrávce mířil nad postřekovskou svatyni. Poté si domácí poradili se dvěma centry před svojí branku a když D. Steinberger našel centrem Petra Steinbergera, stačili domácí jeho střelu ve skluzu tečovat na roh. Když pak pokus P. Steinbergera ze 20 metrů zneškodnil Staviarský, mohlo udeřit na druhé straně, kde se po Chmelíkově centru ocitl míč u nehlídaného Petra Holara, ale zen zpoza šestnáctky branku hostů přestřelil. Ve 23. minutě stačili hosté upálit míč těsně před nabíhajícím Auervekem na roh a o dvě minuty později zakončil svou akci na druhé straně střelou zleva z 18 metrů nad domácí branku P. Steinberger. Hosté napadali domácí hráče okamžitě při přebírání míčů a tím narušovali hru Tatranu, který neudržel míč a Postřekov tak získal trvalou herní převahu. Ve 29. minutě zatáhl míč po levé straně postřekovský P. Steinebrger, našel nakrátko Královce, ale jeho střela zleva z 15 metrů byla opět vysoká. Aktivní P. Steinberger oslovil centrem zleva o chvilku později D. Steinbergera, ale i ten mířil volejem zpoza šestnáctky nad Staviarského svatyni. Poté hosté nasměrovali dva centry před domácího gólmana, ale defenzíva Tatranu vše zvládla. Ve 32. minutě poslal dopředu postřekovský Lukáš Ledvina rozběhnutého Kreuze, ale ten akci zakončil střelou z úhlu zprava do boční sítě. O minutu později si velmi dobrou střeleckou příležitost vypracovali domácí, když Kuboušek našel zleva křížnou přihrávkou Pfeifera, který však volejem ze 14 metrů minul vzdálenější tyč Freiovy branky. Ve 38. minutě zmrazil hostům šanci po Královcově tr. kopu a trmě-vrmě před Staviarským odpískaný útočný faul na brankáře. Na druhé straně se domácí hodně zlobili na rozhodčího, který odpískal ofsajd Auerveka, jenž už pelášil sám na Freie. Závěr poločasu opět patřil hostům, ale po akci P. Steinbergera a Královce stačili domácí zblokovat bombu Závodného na roh. Ten rozehrál zprava P. Steinberger, zmatek před Staviarským vyústil v centr D. Steinbergera zprava, ale Němec hlavou z malého vápna zamířil vedle levé chodovské tyče.

I v úvodu druhé půle byli hosté aktivnější, ale Závodného pokus skončil u Staviarského a centr P. Steinbergera domácí odvrátili. V 51. minutě pronikl po levé straně postřekovský Němec, ale jeho centr stačil domácí gólman vyboxovat. O osm minut později poslal postřekovský Karlík dopředu po levé straně P. Steinbergera, který však z úhlu trefil jen boční síť chodovské branky. V 63. minutě vznikla před brankou hostů nepřehledná situace, míč se odrazil k Pfeiferovi, ale jeho střelu ze 20 metrů Frei zneškodnil. O dvě minuty později minul z tr. kopu postřekovský Vavřík domácí tři tyče a další jeho tr. kop o chvilku později domácí odvrátili. V 67. minutě našel domácí Veselý nabíhajícího Kobese, ten se dostal na dostřel, ale jeho střelu zprava z 15 metrů Frei výborně vyrazil na roh. O dvě minuty později rozehrál zleva rohový kop hostující Karlík, Závodného nevydařený volej nasměroval míč k Vavříkovi, který však z hranice šestnáctky minul levou Staviarského šibenici. Domácí sice v těchto chvílích hráli v poli vyrovnanou hru, před Freie se však dostávali sporadicky. V 72. minutě si s centrem hostujícího Václavovice poradil Staviarský a po Královcově centru zleva zamířil volejem Václavovic z šestnáctky vedle pravé chodovské tyče. Čtvrthodinu před koncem neměl domácí gólman s Vavříkovou střelou z 28 metrů starosti a v zápětí mohli jít do vedení domácí. Vysoký, dopadající míč neodhadl dobře postřekovský Němec, míč jej přeskočil a zmocnil se jej Kobes, jehož střelu z 12 metrů „bodlem“ na dlouhou nohu reflexivně Frei vyrazil. Hosté podruhé zaspali v 81. minutě, kdy Pfeifer našel Smazala, který se ocitl sám proti Freiovi, ale ten jeho střelu z 10 metrů opět výtečně vyrazil a tutovku domácích zmařil. Poté si ještě na druhé straně poradil Staviarský s tr. kopem P. Steinbergera a když v 86. minutě po Královcově tr. kopu hlavičkoval z 10 metrů postřekovský Karlík vedle pravé chodovské tyče, bylo to ze zápasu vše a šlo se na Berbrovu ruletu.

Při ní ve druhé sérii vyrazil Kubouškův pokus výtečně Frei, a když se ve čtvrté sérii netrefil domácí Smazal, vyhráli ji hosté 2:4 a mohli se radovat z druhého bodu.

Rozhodčí: Havránek – Lhoták, Plzák. ŽK: 0:1. Diváků: 125.

Tatran Chodov: Staviarský – Smazal, Dolejš, Miroslav Holar (59. Veselý), Martin Holar – Chmelík, Lorenz, Petr Holar, Kuboušek – Pfeifer, Auervek (46. Kobes).

Sokol Postřekov: Frei – Lukáš Ledvina, Kuželka, Němec, Královec – David Steinberger (77. Gibfried), Karlík, Vavřík, Petr Steinberger – Kreuz (69. Václavovic), Závodný.