17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

KP: J. Domažlice B - SSC Bolevec 3:2 (2:1)

V pořadí již 12. kolo fotbalového krajského přeboru přivedlo na domažlickou Střelnici plzeňský celek SSC Bolevec s kapitánem Michalem Bublíkem, který jídal svůj fotbalový chlebíček před několika roky právě v Jiskře, kde na něj dosud velmi rádi vzpomínají. Zatímco domácí trůnili na 8. místě tabulky, hosté na tom byli o poznání hůře, neboť s pouhými 8 body byli předposlední a jejich otbalovou krizi dokládal i fakt, že k zápasu přijeli pouze se dvěma náhradníky. Domácí svoji roli favorita splnili, byli téměř celý zápas aktivnějším mužstvem, vycházela jim kombinace ve středu hřiště a kdyby je nezradily finální přihrávky, mohlo být mnohem veseleji, ale nedůslednou defenzívní činností nechali hostům dosáhnout dvakrát kontaktního gólu, čímž byl zápas dramatický až do konce.

Hned po úvodním hvizdu rozhodčího Mazána se domácí do soupeře obuli a brankář Körner musel zasahovat před nabíhajícím Tumpachem. Ve 2. minutě srazili hosté Vojtkův centr zleva na roh, který rozehrál zleva Vojtko, ale Tumpach tečoval míč vedle bližší bolevecké tyče. O minutu později zakončil agilní Vojtko svoji akci střelou z 20 metrů, kterou Körner vyrazil a následně stačil míč před dotírajícím Tumpachem zachytit. V 5. minutě vystihl malou domů hostů Buršík, ale bolevecký gólman byl u míče o zlomek sekundy dříve a uklidil jej do bezpečí. Vzápětí zastavil na druhé straně rychlou akci Bolevce odpískaný ofsajd. Když si poté Körner poradil s Leškovým centrem, zkusil jej ve 14. minutě ze středu hřiště přehodit Korelus, ale bolevecký brankář se stačil do branky vrátit a na brankové čáře míč vyrazil. Uběhla přesně čtvrthodina hry, když se poprvé měnilo skóre. Po centru zleva se dostal k míči Bláha, připravil si jej na střelu a zprava z šestnáctky sice trefil ruce vybíhajícího Körnera, ten stačil míč pouze ztlumit, ale v cestě do sítě jej nezastavil - 1:0. V 16. minutě měli hosté šanci na vyrovnání, ale Pelnář zakončil průnik po pravé straně střelou do boční sítě. Když pak neuspěl s průnikem domácí Lucák, přišla 21. minuta, kdy se po levé straně prosmýkl domácí Lešek, našel nehlídaného Tumpacha, jehož pohotový volej sice Körner vyrazil, ale jen k Bláhovi, který se dvěma kličkami uvolnil a do odkryté branky pohodlně z 8 metrů zvýšil na 2:0. Domácí byli v této fázi mnohem aktivnější a soupeře ohrožovali akcemi po obou stranách hřiště, ale často je zradila finální přihrávka. Ve 23. minutě našel domažlický Tumpach našlápnutého Buršíka, ten se uvolnil, ale jeho střelu z šestnáctky zneškodnil bolevecký gólman. O dvě minuty později po jednom z rušivých protiútoků napřáhl hostující Šnaider a z šetnáctky zatřásl břevnem Švihoříkovy branky, míč se odrazil k Pelnářovi a ten jej zprava ze 14 metrů poslal do sítě - 2:1. Hosté zvolna vyrovnali hru, ale po nepřesné střele Černého zahájil na druhé straně dlouhý sprint bolevecký Šlehofer, ale domácí jej nakonec o míč připravili. Ve 33. minutě mohli domácí zvýšit, ale po Leškově centru trefil zprava z 12 metrů Tumpach vzdálenější tyč bolevecké branky a odraženého míče se zmocnil brankář Körner. O minutu později našel domažlický Vojtko zpětnou přihrávkou Lucáka, ale ten volejem z 18 metrů minul pravou boleveckou tyč a vzápětí Černého střelu z 18 metrů zneškodnil Körner. Ve 39. minutě hosté zblokovali střelu Lucáka a o dvě minuty později po přihrávce Vojtka střílel opět Lucák, ale od těla soupeře se míč odrazil k Vojtkovi, jehož střelu zleva z 10 metrů srazili bolevečtí na roh. Ten rozehrál zleva Lucák, ale míč poslal hlavou z 8 metrů nad Körnerovu branku Vojtko. Na druhé straně musel hasit brejk hostů po špatné rozehrávce domácí Kubr, který zakřižoval pronikajícího Šnaidera a míč mu ukopl.
Do druhého poločasu nastoupili domácí opět aktivně, ale po Lucákově tr. kopu zamířil z otočky z 8 metrů Černý vedle pravé Körnerovy tyče. Ve 48. minutě se uvolnil domažlický Vojtko, ale zleva z 22 metrů jen o kousek minul vzdálenější šibenici bolevecké branky. O minutu později našel domácí Tumpach Buršíka, ale ten "vykopl krtka" a slabá střela skončila vedle levé bolevecké tyče. V 51. minutě se pěkně uvolnil domácí Vojtko, dal míč pod sebe na Tumpacha, který volejem z 15 metrů nedal Körnerovi šanci - 3:1. O čtyři minuty později zatáhl míč Vojtko, zpětnou přihrávku našel Lucáka, jehož volej trefil jen tělo soupeře. Pak si s nedůraznou střelou Černého poradil bolevecký gólman a na druhé straně našel Šnaider nabíhajícího Pelnáře, ale jeho střelu zprava zpoza šestnáctky zneškodnil Švihořík. Hosté srovnali s domácími krok a na chvíli dokonce převzali iniciativu, ale tr. kopu se domácí ubránili a pak je zachránil odpískaný ofsajd. Po hodině hry zachytil po boleveckém rohovém kopu a závaru před svou brankou míč Švihořík a vzápětí mu při další akci hostů pomohl odpískaný ofsajd. O chvilku později odcentroval zprava hostující Humpál, ale Matoušek zleva z úhlu poslal míč jen podél branky a domácí jej odvrátili. V 63. minutě našel domácí Vojtko našlápnutého Buršíka, ale jeho střelu zleva z 15 metrů výborně vyrazil Körner a vzápětí po centru Tumpacha zamířil ve vyložené šanci hlavou z malého vápna Vojtko těsně vedle pravé plzeňské branky. Domácí opět ovládli hru, ale závar před soupeřovou brankou skončil pouze rohovým kopem a v 71. minutě kdy z šestnáctky napřáhl Vojtko, vyrazil výborně brankář Körner míč k Tumpachovi, ale ten volejem z 15 metrů jeho branku přestřelil. Hosté kontrovali rohovým kopem, ale bez ohrožení Švihoříkovy branky. Když pak střílel Tumpach v tísni z 10 metrů vedle soupeřovy branky přišel jeden z nenápadných útoků hostů na jehož konci se dostal ke střele z 15 metrů Šnaider, míč se odrazil od pravé tyče za Švihoříkova záda - 3:2. Domácí tento gól nerozhodil a tak hráli pořád aktivně. V 77. minutě postupoval Vojtko na Körnera, zezadu jej těsně před šestnáctkou stáhl na zem Soukup a protože se jednalo o vyloženou šanci, uviděl červenou kartu a šel si udělat osobní hygienu. Deset minut před koncem se odražený míč po Korelusově tr. kopu dostal k Černému, ale ten jej z 18 metrů poslal nad boleveckou branku. V 82. minutě zatáhl míč domažlický Tumpach, jeho střelu z šestnáctky výborně vyrazil Körner k Copákovi, ale ten střílel z 15 metrů nad soupeřovu svatyni. Šanci měli i hosté, ale po centru zprava zamířil hlavou z 9 metrů nad Švihoříkovy tyče Šlehofer a o chvíli později skončil pokus Sušánka na těle soupeře. V 88. minutě si domácí gólman poradil s centrem hostů a na druhé straně našel Lucák nabíhajícího Tumpacha, ten přehodil vybíhajícího Körnera, ale míč skončil kousek vedle levé tyče opuštěné branky. Když si pak po akci domácího Copáka poradil se střelou Lucáka z 15 metrů brankář Körner, ozvala se o chvilku později píšťalka rozhodčího Mazána a domucí mohli slavit tři body.
Branky: 15., 21. Bláha, 51. Tumpach - 25. Pelnář, 74. ̌Šnaider.
Rozhodčí: Mazán - Mazanec, Šálková. ŽK: 0:2, ČK: 0:1 (77. Soukup - Bolevec).
Jiskra Domažlice B: Švihořík - Šimůnek (85. Kalný), Kubr, Korelus, Lešek (56. Pavlíček) - Bláha (77. Copák), Lucák, Černý (82. Waldmann), Buršík - Tumpach, Vojtko (89. Hojda). Trenér: Antonín Vlček.
SSC Bolevec: Körner - Humpál, Bublik, Šanoba, Soukup - Greif (9. Šlehofer) - Fryček, Sušánka, Pelnář, Šnaider - Matoušek. Trenér: Jaroslav Klečka.

Branky: 15., 21. Bláha, 51. Tumpach - 25. Pelnář, 74. Šnaider.