14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

I. B třída: Sokol Postřekov - Start Tlumačov 0:3 (0:1)

V 9. kole fotbalové I. B třídy, svedlo ve skupině A na postřekovském trávníku k jednomu z chodských derby domácí Sokol s celkem ze špice tabulky, Startem Tlumačov. Postřekovští, kteří koketovali s druhou polovinou tabulky rozhodně nebyli favoritem zápasu, což se nakonec potvrdilo. Hosté byli téměř celý zápas aktivnější, fotbalovější, všechny jejich řady se výborně prolínaly, předčili domácí v pohybu a kombinaci a svým aktivním napadáním nutili domácí ke spoustě chyb a ztrátám míčů. Postřekovští vsadili na bojovnost, nasazení a tvrdost, ale to bylo na fotbalovějšího soupeře málo a když se jim nepodařilo proměnit ani penaltu, putovaly body zaslouženě do Tlumačova.

Hned v úvodu prošel po pravé starně hostující Bláha, ale z úhlu zamířil do boční sítě. V 5. minutě se prodral po pravé straně rovněž domácí D. Steinberger, na jeho centr si naskočil Závodný, ale hlavou zamířil z 8 metrů vedle vzdálenější Toušovy tyče. Když se neprosadil svým pokusem postřekovský Kreuz, rozehrál na druhé straně tr. kop hostující Malík, ale nabíhající Wolf ve skluzu usměrnil míč z malého vápna nad Freiovu branku. Když toto varování domácím nestačilo, rozehrál v 11. minutě Malík tr. kop z 28 metrů, míč "z první" nikdo nehrál, odražený se dostal do chumlu před domácí brankou, kde jej hlavou přes vybíhajícího Freie poslal do sítě Tesař - 0:1. Poté domácí pomalu srovnali s aktivnějšími hosty krok, ale s Malíkovým tr. kopem si poradil Frei a další šance hostů skončila po Frčkově centru tečí ve skluzu, při němž z malého vápna poslal Wolf míč jen do břevna domácí branky. Po půlhodině hry rozehrál rohový kop domácí Kreuz na hlavu Vavříka, ale ten nasměroval míč z 6 metrů hlavou vedle vzdálenější tyče tlumačovské branky. O dvě minuty později jej napodobil na druhé straně po Malíkově tr. kopu v dobré pozici Frček. Ve 34. minutě poslal dopředu domácí Vavřík našlápnutého P. Steinbergera, ten si udělal několik kliček a když obcházel brankáře Touše, zastavil jej hostující gólman faulem a byl na světě pokutový kop. Ten rozehrál Kuželka jen kousek vedle soupeřova brankáře, který směr vystihl a míč za svá záda nepustil. To byl důležitý okamžik, který mohl domácí nasměrovat k lepšímu výsledku. Do konce poločasu už byly k vidění pouze dva centry hostů, které s obtížemi domácí odvrátili a dvě žluté karty na straně hostů a to za protesty a filmování.
Do druhého poločasu nastoupil místo domácího Ledviny Václavovic, který v úvodu hru domácích oživil. Nejprve však zatáhl míč po pravé straně postřekovský D. Steinberger, ale jeho centr mířil Závodnému i Kreuzovi na paty. V 49. minutě prošel pěkně po levé straně domácí Václavovic, obešel soupeře, ale jeho centr srazili hostémna roh. O dvě minuty později rozehrál tr. kop Závodný nad tlumačovskou branku. Poté se opět chopili taktovky hosté a v 54. minutě utekl po levé straně Frček, centrem našel Minaříka, který volejem zpoza šestnáctky domácí branku přestřelil. O dvě minuty později rozehrál hostující Bláhanrohový kop, nejvýše vyskočil Šindelář, ale hlavou z malého vápna minul pravou Freiovu tyč. Domácí se snažili převahu hostů eliminovat tvrdostí a hosté hozenou rukavici zvedli, takže se dohrávaly souboje a fotbal dost bolel. Domácí nevytěžili nic z tr. kopu Královce a po hodině hry na centr hostujícího Šindeláře na malém vápně nedosáhl nabíhající J. Hruška. Hosté byli častěji před Freiovou brankou, ale v 61. minutě ještě domácí gólman výtečným zákrokem zachránil, když po akci Šindeláře střílel zprava ze 12 metrů Bláha. O pouhou minutu později již se skóre měnilo, když centr zprava našel nehlídaného Frčka, který se otočil a střelou z 9 metrů k pravé tyči překonal Freie - 0:2. Poté se rozhodčí Štěpán konečně rozhodl trestat některé zákroky a na hřišti se začalo žlutit, což s sebou přineslo další nervozitu. Několikanásobné oboustrané střídání potom hru rozdrobilo a fotbalu bylo k vidění poskrovnu. V 77. minutě hosté odvrátili Královcův tr. kop a o dvě minuty později měl stejnou výhodu hostující Minařík, ale z 23 metrů těsně přestřelil postřekovskou svatyni. Sedm minut před koncem zneškodnil domácí brankář pokus Wolfa a konečnou podobu dostal výsledek v 86. minutě, kdy se po rohovém kopu zprava v nepřehledné situaci zblízka prosadil Tesař - 0:3. Když pak po Minaříkově akci volejem z 18 metrů Freiovu branku přestřelil Řezníček, ozval se závěrečný hvizd rozhodčího Štěpána a body putovaly do Tlumačova.
Branky: 11. Tesař, 62. Frček, 86. Tesař.
Rozhodčí: Štepán. ŽK: 4:4. Diváků: 120.
S. Postřekov: Frei - Lukáš Ledvina (79. Gibfried), Kuželka, Němec, Královec (Paša) - David Steinberger (82. Jiří Steinberger), Závodný, Kreuz (79. Karlík), Vavřík, Tomáš Ledvina (46. Václavovic) - Petr Steinberger. Trenér: Adam Polák.
Start Tlumačov: Touš - Šindelář, Malík, Luboš Hruška, Minařík - Bláha (64. Matěj Hruška), Tesař, Wolf, Brichcín, Čadek (59. Josef Hruška) - Frček (84. Řezníček). Trenér: Pavel Čadek.
Hned v úvodu prošel po pravé starně hostující Bláha, ale z úhlu zamířil do boční sítě. V 5. minutě se prodral po pravé straně domácí D. Steinberger, na jeho centr si naskočil Závodný, ale hlavou zamířil z 8 metrů vedle vzdálenější Toušovy tyče. Když se neprosadil svým pokusem postřekovský Kreuz, rozehrál na druhé straně tr. kop hostující Malík, ale nabíhající Wolf ve skluzu usměrnil míč z malého vápna nad Freiovu branku. Když toto varování domácím nestačilo, rozehrál v 11. minutě Malík tr. kop z 28 metrů, míč "z první" nikdo nehrál, odražený se pak dostal do chumlu před domácí brankou, kde jej hlavou přes vybíhajícího Freie poslal do sítě Tesař - 0:1. Hosté byli aktivnější, ale s Malíkovým tr. kopem si poradil Frei a další šance hostů skončila po Frčkově centru tečí ve skluzu, při němž z malého vápna poslal Wolf míč jen do břevna domácí branky.  Poté domácí pomalu srovnávali s aktivnějšími hosty krok. Po půlhodině hry rozehrál rohový kop domácí Kreuz na hlavu Vavříka, ale ten nasměroval míč z 6 metrů hlavou vedle vzdálenější tyče tlumačovské branky. O dvě minuty později jej napodobil na druhé straně po Malíkově tr. kopu v dobré pozici Frček. Ve 34. minutě poslal dopředu domácí Vavřík našlápnutého P. Steinbergera, ten si udělal několik kliček a když obcházel brankáře Touše, zastavil jej hostující gólman faulem a byl na světě pokutový kop. Ten rozehrál Kuželka jen kousek vedle soupeřova brankáře, který směr vystihl a míč za svá záda nepustil. To byl důležitý okamžik, který mohl domácí nasměrovat k lepšímu výsledku. Do konce poločasu už byly k vidění pouze dva centry hostů, které s obtížemi domácí odvrátili a dvě žluté karty na straně hostů a to za protesty a filmování.
Do druhého poločasu nastoupil místo domácího Ledviny Václavovic, který v úvodu hru domácích oživil. Nejprve zatáhl míč po pravé straně postřekovský D. Steinberger, ale jeho centr mířil Závodnému i Kreuzovi na paty. V 49. minutě prošel pěkně po levé straně domácí Václavovic, obešel soupeře, ale jeho centr srazili hosté na roh. O dvě minuty později rozehrál tr. kop Závodný nad tlumačovskou branku. Poté se opět chopili taktovky hosté a v 54. minutě utekl po levé straně Frček, centrem našel Minaříka, který volejem zpoza šestnáctky domácí branku přestřelil. O dvě minuty později rozehrál hostující Bláha rohový kop, nejvýše vyskočil Šindelář, ale hlavou z malého vápna minul pravou Freiovu tyč. Domácí se snažili převahu hostů eliminovat tvrdostí a hosté hozenou rukavici zvedli, takže se dohrávaly souboje a fotbal dost bolel. Domácí nevytěžili nic z tr. kopu Královce a po hodině hry na centr hostujícího Šindeláře na malém vápně nedosáhl nabíhající J. Hruška. Hosté byli častěji před Freiovou brankou, ale v 61. minutě ještě domácí gólman výtečným zákrokem situaci zachránil, když po akci Šindeláře střílel zprava ze 12 metrů Bláha. O pouhou minutu později již se skóre měnilo, když centr zprava našel nehlídaného Frčka, který se otočil a střelou z 9 metrů k pravé tyči překonal Freie - 0:2. Poté se rozhodčí Štěpán konečně rozhodl trestat přibývající tvrdé zákroky a na hřišti se začalo žlutit, což s sebou přineslo další nervozitu. Několikanásobné oboustrané střídání potom hru rozdrobilo a fotbalu bylo k vidění poskrovnu. V 77. minutě hosté odvrátili Královcův tr. kop a o dvě minuty později měl stejnou výhodu hostující Minařík, ale z 23 metrů těsně přestřelil postřekovskou svatyni. Sedm minut před koncem zneškodnil domácí brankář pokus Wolfa a konečnou podobu dostal výsledek v 86. minutě, kdy se po rohovém kopu zprava v nepřehledné situaci zblízka prosadil Tesař - 0:3. Když pak po Minaříkově akci volejem z 18 metrů Freiovu branku přestřelil Řezníček, ozval se závěrečný hvizd rozhodčího Štěpána a body putovaly do Tlumačova.