17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

ČFL: Jiskra Domažlice - FK Dobrovice 4:2 (0:0)

V 11. kole třetí nejvyšší české fotbalové soutěže hostili po dvou kolech odehraných na hříštích soupeřů hráči Jiskry Domažlice na svém trávníku nováčka soutěže, celek FK Dobrovice. Postavení v tabulce a poslední výsledky neurčovalo žádného favorita tohoto utkání, protože Jiskra byla 9., ale jen o stupínek níže si stála Dobrovice, která získala o jediný bod méně, tedy 17. Zato skóre měli hosté lepší, když nastříleli 22 branek a inkasovali jich pouze 15, zatímco Jiskra měla bilanci 18:16.
Domácí chtěli zastavit svůj propad tabulkou a před domácími diváky vyhrát, ale soupeř jim to v prvním poločasu příliš neusnadnil, byl jim vyrovnaným partnerem a do žádné šance je v nudné první půli nepustil. Ve druhém dějství se sice o mírnou aktivitu mužstva střídala, ale domácí našli dříve recept na soupeřovu obranu a „začalo jim to tam padat.“ V samotném závěru ukázala domácí defenzíva jak je zranitelná, díky špatnému obsazování hráčů a nedůrazu před Šimanem, když během tří minut dvakrát inkasovala. Na drama však již hosté neměli naštěstí dost času.

Hned v úvodní minutě prodloužil pas ze středu pole domácí Fořt hlavou na Roubala, ale toho hosté odzbrojili za cenu rohového kopu. Po jeho rozehrání se míč odrazil k Mužíkovi, ale ten volejem z šestnáctky trefil jen tělo bránícího soupeře. Na druhé straně zatáhl míč po levé lajně dobrovický Bernát, ale jeho centr srazili domácí na roh. V 6. minutě měli domažličtí štěstí, že na střílený centr zleva nedosáhl u vzdálenější tyče nabíhající volný Sodoma. Štěstěna se pak přesunula o dvě minuty později k Bartošovi, když po Došlého tr. kopu zamířil Roubal hlavou z 8 metrů jen těsně nad jeho branku. Poté si obě obrany poradily s centry soupeře a v 11. minutě zahrozili hosté, když se uvolnil Sodoma, našel zpětnou přihrávkou Osvalda, ale jeho volej ze 14 metrů skončil vedle levé Šimanovy tyče. O chvíli později kopal dobrovický Osvald dva rohové kopy, ale domácí se ubránili. V 17. minutě zmařil po Došlého tr. kopu nadějnou akci domácích odpískaný útočný faul a o pět minut později mohlo být zle na druhé straně, když Roubal ztratil v souboji míč, se kterým se hnal Krystan na domažlickou branku, ale naštěstí zbytečně brzy vystřelil a z šestnáctky minul pravou Šimanovu tyč. Hosté byli v této fázi hry aktivnější, ale Sodomovu střelu po Rudolfově přihrávce zblokovali domácí zadáci, a když ve 24. minutě vyběhl Šiman z branky, aby již mimo šestnáctku hlavou odvrátil míč, snažil se jej Kotyza vrátit z 30 metrů do odkryté domácí svatyně, ale naštěstí pro Jiskru tři tyče minul. Poté zase chvíli tahali za nitky domácí, ale Došlého centr trefil jen tělo bránícího soupeře a další centr Matějů skončil v Bartošových rukavicích. Ve 34. minutě se za Bartošem rozvlnila síť, ale domácí radost z Fořtovy branky, po přihrávce Došlého, utnul hvizd rozhodčího Štefana, oznamující ofsajd. Hosté kontrovali ve 39. minutě, kdy Kotyza našel Patočku, ale jeho pokus zprava z 16 metrů minul vzdálenější Šimanovu šibenici. Když pak míč z hloubi pole prodloužil hlavou domácí Fořt na Došlého, který jej hlavou přizdvihl pro Vůcha, musel zasáhnout dobrovický brankář, který byl u míče o zlomek vteřiny dříve a šanci zmařil.
V úvodu druhého dějství mohl potrestat chybu v domácí rozehrávce hostující Bernát, který postupoval sám na Šimana, ale z 15 metrů jeho branku přestřelil. Poprvé na stadionu zahřmělo v 52. minutě, kdy Fořt našel křížnou přihrávkou nalevo našlápnutého Došlého, který tvrdou ranou z 15 metrů doslova prostřelil vybíhajícího Bartoše a míč se zatřepetal v síti – 1:0. O dvě minuty později kontrovali hosté, ale na Bernátův centr zleva jen o kousek ve skluzu u vzdálenější tyče nedosáhl Osvald. V 55. minutě se uvolnil domažlický Fořt, centrem našel Roubala, ale jeho nedůrazná hlavička z 8 metrů skončila v rukavicích dobrovického brankáře. V 61. minutě odcentroval zprava Mužík, míč prodloužil hlavou Fořt na nehlídaného Vůcha, ketrý zleva ze 12 metrů zvýšil na 2:0. Hosté však nesložili zbraně a domácí defenzíva musela odvracet dva centry mířící před jejich branku. Parádní fotbalový moment byl k vidění v 64. minutě, kdy centr zprava sice přelétl Fořta, ten však míč trefil patičkou tak parádně, že Bartoš musel ukázat kvalitní zákrok, aby míč směřující pod jeho břevno vyrazil, ale nasměroval jej k Braunovi, který však zleva zamířil kousek vedle dobrovické šibenice. Domácí byli „v laufu,“ ale centr Beránka srazili hosté na roh stejně, jako míč po Mužíkově pěkné promenádě o chvilku později. V 69. minutě zatáhl míč po levé straně domácí Došlý, centrem našel Fořta, který se s míčem obtočil kolem bránícího soupeře a střelou z 15 metrů k levé tyči nedal Bartošovi šanci – 3:0. V 71. minutě zneškodnil Šiman centr hostujícího Bernáta a na druhé straně odvrátili hosté Došlého centr zleva na roh. Hosty ani třetí gól nezlomil a po dvou centrech před domažlickou svatyni dokonce dosáhli branky, když Březinův centr usměrnil hlavou do sítě Just, ale radost hostů zmrazil odpískaný ofsajd. Dobrovičtí však opanovali na několik minut hru a domácí obrana nevěděla kam dřív skočit. V 78. minutě dosáhli podruhé gólu, když z šestnáctky vystřelil Krystan, Šiman stačil míč vyrazit jen k Volfovi, který jej poslal do sítě, ale opět se ozvala píšťalka oznamující ofsajdové postavení. O minutu později měli šanci na druhé straně domácí, když Došlý zatáhl míč po levé straně, přihrávkou pod sebe našel Brauna, ten míč poslal Fořtovi, od něhož putoval zpět k Došlému, ale jeho střela zleva z 12 metrů tentokrát skončila vedle bližší tyče dobrovické branky. V 82. minutě se blýskl domácí brankář Šiman při střele z 8 metrů, kterou reflexivně vyrazil a o chvilku později se v nepřehledné situaci před hostující brankou dostal k míči Mužík, který přehodil vybíhajícího Bartoše a zvýšil na 4:0. Neúnavnost hostů se vyplatila v 86. minutě, kdy se po centru Justa v závaru před Šimanem dostal k míči Boček a zblízka snížil na 4:1. Domácí defenzíva propadla i o tři minuty později, kdy se v další nepřehledné situaci před svou brankou nezorientovala, toho využil Volf a z malého vápna otřel míč o levou Šimanovu tyč – 4:2. V nastaveném čase pak ještě z tr. kopu minuli dobrovičtí domácí branku, ale na víc už jim rozhodčí Štefan čas, naštěstí pro domácí, nedopřál.

Branky: 52. Došlý, 61. Vůch, 69. Fořt, 84. Mužík - 86. Boček, 89. Volf.
Rozhodčí: Štefan - Hádek, Žáková. ŽK: 2:1 (41. Došlý, 88. Nerad - 73. Hruška). Diváků: 200.

Jiskra Domažlice: Šiman - Matějů, Chocholoušek, Bauer, Beránek (83. Nerad) - Vůch, Čada, Roubal (63. Braun), Mužík Došlý (85. Špírek) - Fořt (85. Hradecký). Trenér: Zdeněk Michálek.
FK Dobrovice: Bartoš - Patočka, Hruška, Váňa, Janošík - Rudolf (60. Boček), Kotyza (58. Just), Osvald, Krystan, Bernát (73. Březina) - Sodoma (56. Volf). Trenér: Petr Hejno.

Omlouvám se za kvalitu fotografií. S takovým šerem by si možná poradil objektiv za půl mega, ale moje "šidítko" za pár desítek tisíc to lépe nezvládlo...

Vy, kteří jste fotbal viděli hlasujte v anketě o nejlepší výkon hráčů - na webu vpravo dole.