14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

KP: J. Domažlice B - TJ Přeštice 0:1 (0:1)

Zatímco třetiligová Jiskra Domažlice hrála dva poslední zápasy na hřištích soupeře, její rezerva sehrála dvě utkání na domácím hřišti na Střelnici. Jestliže v prvním z nich o gól porazila TJ Sokol Lhota, ve druhém naopak o gól podlehla TJ Přeštice, když o výsledku rozhodla jedna chyba domažlické obrany. Protože ve stejném čase hrála své zápasy obě domažlická mužstva, nemohli "Benfiku" posílit hráči A teamu a B mužstvo si muselo poradit z vlastních zdrojů.

První poločas 10. kola krajského přeboru, ve kterém Jiskra Domažlice B hostila celek TJ Přeštice byl poměrně nudný, hrálo se převážně mezi šestnáctkami a šancí bylo na obou stranách jako šafránu. Hosté předčili domácí v kombinaci, přesnosti přihrávek a ve hře hlavou, zatímco domácí vsadili na obětavost a důraz. Když už se chystali hráči do kabin, přišla chyba domácí obrany v rozehrávce, kterou Bešta potrestal brankou "do šatny."

Druhý poločas již byl po fotbalové stránce zajímavější, obě mužstva se střídala v aktivitě, ale domácím, které nepřesnost přihrávek provázela až do konce zápasu, se nepodařilo překvapit přeštickou obranu a překonat brankáře Růžičku a tak zůstali tentokráte bez bodu.

Hosté měli první příležitost skórovat už v 5. minutě, kdy domácí obrana neodvrátila dlouhý centr, míč dostal do běhu přeštický Vacík, ale z 15 metrů trefil jen břevno Strakovy svatyně. Hosté měli v úvodu více ze hry, ale hrálo se většinou mezi šestnáctkami, což platilo až do 19. minuty, kdy hosty dvakrát za sebou ve velmi slibné příležitosti zastavil odpískaný ofsajd. Domácí zaútočili ve 22. minutě, ale Tumpachův centr zprava hosté srazili na roh. Ten rozehrál Lešek na hlavu Černého, který však z 9 metrů nasměroval míč vedle pravé Růžičkovy tyče. O dvě minuty později napřáhl ze střední vzdálenosti hostující Vacík, ale domácí střelu zblokovali na roh. Ve 32. minutě domácí odvrátili centr Lambora a vzápětí musel domažlický gólman zachytit míč před nabíhajícím Gerstnerem. Na druhé straně rozehrál tr. kop zprava ze 30 metrů domácí Lucák, na míč si naskočil Tumpach, ale hlavou z 8 metrů jej nasměroval nad přeštickou branku. Závěr poločasu patřil hostům, ale ve 38. minutě domácí odvrátili dva centry směřující před Straku a o dvě minuty později po Gerstnerově centru usměrnil ve skluzu míč Uzlík vedle domácí branky. Když už se viděli všichni hráči v kabinách, chyboval domácí Lešek, který namísto uklizení míče z vlastní šestnáctky volil kombinaci, ale přihrávka na Koreluse byla do "šprajcu," míč se odrazil k hostujícímu Beštovi, který měl dost času, aby ze 12 metrů obstřelil vybíhajícího Straku - 0:1. Domácí branka rozhodila a těsně před obrátkou špatně odhadl vysoký míč Korelus, namísto jeho odvrácení jej pouze prodloužil za sebe, kde nabíhal hostující Vacík, ale slibnou šanci zazdil střelou z šestnáctky nad domažlickou branku.

V úvodu druhé půle se dostal ke střele zleva přeštický Bešta, zblokovaný míč se dostal ke Gerstnerovi, ale ten zleva zamířil vedle vzdálenější tyče domažlické branky. V 51. minutě se po závaru před Růžičkovou brankou dostal ke střele domácí Černý, ale nedůrazná střela byla navíc i nepřesná. O dvě minuty později si na druhé straně bez problémů poradil se slabým pokusem Bešty domácí gólman Straka. Domácí měli možnost v 55. minutě, kdy Bláha dal míč pod sebe na nabíhajícího Černého, ale ten jej volejem z 16 metrů poslal vysoko nad branku. Když o minutu později slabou Buršíkovu střelu zneškodnil Růžička, zatáhl míč po levé straně hostující Lambor, jeho centr usměrnil ve skluzu Zdeněk vedle levé Strakovy tyče. Po hodině hry vybojoval domácí Lucák míč, zprava odcentroval na Černého, který v náběhu míč hlavou usměrnil z 8 metrů jen těsně nad přeštickou branku. V 61. minutě si na křížný centr z hloubi pole naběhl po levé straně domažlický Tumpach, probil se do šestnáctky, ale z úhlu ze 14 metrů mířil vedle bližší tyče přeštické branky. Poté si obě obrany poradily se soupeřovými centry a na další, který poslal zleva přeštický Bešta, jen těsně u vzdálenější tyče nedosáhl nabíhající Omet. V 72. minutě chybovali domácí na polovině hřiště, míče se zmocnili hosté, ale rychlý brejk zakončili Lamborovou střelou, kterou domácí stačili zblokovat. O dvě minuty později rozehrál tr. kop ze střední vzdálenosti domácí Korelus, ale brankář Růžička míč směřující k tyči výtečně vyrazil na roh. Poté si s centrem hostujícího Ometa poradil Straka a přeštičtí měli vzápětí vyloženou šanci na zvýšení skóre. Na křížný centr zleva si u vzdálenější tyče naběhl nehlídaný Omet, ale Straka jeho hlavičku z 8 metrů výtečně vyrazil zpět ke střelci, jehož druhý pokus, tentokrát nohou, stačili domácí zadáci zblokovat na roh. V 88. minutě napřáhl z 20 metrů domácí J. Korelus, ale Růžička míč výborně vyrazil na roh. Poslední slovo měli hosté, ale když Beštův centr srazili domácí na roh, bylo to v zápasu vše a rozhodčí Černý zadul naposledy do píšťalky.

Branka: 44. Bešta.

Rozhodčí: Černý. ŽK: 2:1. Diváků: 100.

J. Domažlice: Straka - Vojtko, Kubr, Korelus, Lešek - Bláha, Černý, Lucák (70. Hojda), Buršík - Tumpach (70. Šimůnek), Vísner (70. J. Korelus). Trenér: Martin Steinbrücker.

TJ Přeštice: Růžička - Lecjaks, Uzlík, Štěpán - Duchek - Vacík (46. Omet), Blahoudek, Zdeněk, Gerstner - Bešta, Lambor (75. Klokan). Trenér: Václav Uzlík.