11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

I. B třída: S. Postřekov - TJ Hraničář Částkov 3:4 (1:1)

V 7. kole fotbalové I.B třídy se ve skupině A na postřekovském trávníku utkal domácí Sokol s TJ Hraničář Částkov. Postavení v tabulce favorizovalo domácí, kteří byli s 9 body na 7. místě, zatímco hosté okupovalli se šesti body místo 12. Kdo čekal, že po vydařeném zápasu v Klenčí budou domácí pokračovat v dobrém výkonu a soupeře bez problémů přehraje, byl asi hodně zklamán. Hosté se ukázali být kvalitním soupeřem, který domácí přehrával v kombinaci a když jim brankář Landrgott v prvním poločasu vychytal několik vyložených šancí domácích, přišlo po vyrovnaném prvním dějství rozhodnutí ve druhé půli, kdy sice domácí otočili nepříznivý stav, ale potom hosté vyrovnali a nakonec přidali další dva góly, na které málo pohybliví a nepřesní domácí již odpovědět nedokázali.
Kdo jen trochu v Postřekově s příchodem na fotbal zaváhal, přišel o první gól. Ten totiž padl hned z prvního útoku hostů asi někdy po 10. sekundě hry. Po levé straně zatáhl míč částkovský Bydžovský, centrem našel volného Pernglana, který hlavou z malého vápna nedal Freiovi v domácí brance šanci - 0:1. Hosté byli v úvodu zápasu pohyblivější a přesnější v kombinaci, takže získali mírnou převahu. ve 3. minutě musel nadvakrát likvidovat Bydžovského přízemní střelu ze střední vzdálenosti Frei a hned z protiútoku se na druhé straně dostal ke střele Petr Steinberger, míč se odrazil od soupeře ke Královcovi, ale tomu se nepodařilo dvakrát za sebou zblízka překonat brankáře Landrgotta, který výbornými zákroky jeho tutovky zmařil. O tři minuty později napřáhl na druhé straně hostující Flíček, ale s tečovanou střelou si Frei poradil. Další vyloženou šanci měl Tomáš Ledvina, který pronikl po levé straně až před branku hostů, ale ze
14 metrů zamířil vedle vzdálenější tyče. V 8. minutě zatáhl míč po levé straně T. Ledvina, jeho nevydařený centr mohl překvapit Landrgotta, ale míč se odrazil od břevna do zámezí. Když pak Frei zneškodnil rodící se šanci Pernglana a zachytil zblokovanou střelu Svobody, přišla další šance domácích, ale T. Ledvina ve skluzu u vzdálenější tyče usměrnil centr Davida Steinbergera zprava těsně nad odkrytou částkovskou branku. Domácí pomalu převzali mírnou iniciativu a když se neujala Kreuzova střela po přiťuknutí od D. Steinbergera přišly v 18. minutě další jejich tutovky. Němec zatáhl míč po levé straně, našel P. Steinbergera, jehož střela ze 12 metrů mířila jenom do brankáře Landrgotta od něhož se míč odrazil ke Královcovi, jehož střelu z 10 metrů Landrgott skvěle vyrazil, ale jen k Davidu Steinbergerovi, který konečně míč poslal do sítě odkryté branky - 1:1. Když si s Bydžovského centrem poradil Frei, přišla na druhé straně další šance pro domácí. P. Steinberger našel nabíhajícího Kreuze, ale ten z 8 metrů nepřekonal Landrgotta, míč se od něj odrazil k D. Steinbergerovi, jehož střelu z 9 metrů opět skvěle Landrgott vyrazil. Po dvou neúspěšných rohových kopech hostů přišla další šance domácích, ale Závodný ve skluzu u vzdálenější tyče po centru zprava usměrnil míč z malého vápna vedle odkryté branky. Ve 28. minutě se po tr. kopu dostal k hlavičce zpoza malého vápna hostující Bydžovský, ale mířil jen do Freiových rukavic. Ve 34. minutě zneškodnil další dvě tutovky domácích vynikající brankář Landrgott. Závodný poslal dopředu P. Steinbergera, jehož střelu z 10 metrů vyrazil částkovský gólman zpět ke střelci a rovněž druhý pokus z 8 metrů Landrgott vyrazil, tentokrát na roh. Na druhé straně si Frei poradil s tr. kopem Štípka z 35 metrů a o chvíli později z dalšího tr. kopu zamířil částkovský Boček vedle pravé Freiovy tyče. ̌Čtyři minuty před obrátkou se do vyložené šance dostal hostující Boček, ale vybíhajícího Freie nepřekonal. Když pak po tr. kopu Herouta stačil Jedličkovu hlavičku z 8 metrů zneškodnit domácí brankář Frei, ozval se hvizd rozhodčího Liškutína a šlo se smírně do kabin.
Druhý poločas se nesl ve znamení střídavé aktivity obou mužstev, ale první šance si vypracovali hosté, když Svoboda našel zprava Jedličku, který však střílel zleva z 10 metrů vedle vzdálenější tyče Freiovy branky. Ve 4. minutě se na druhé straně prodral domácí D. Steinberger, v souboji s Heroutem skončili oba na zemi a byl na světě pokutový kop, který bez problémů proměnil Kuželka - 2:1. V 52. minutě po několika "svíčkách" před domácí brankou se ke střele ze 14 metrů dostal hostující Pernglan, ale mířil velmi nepřesně. Vzápětí po špatné rozehrávce musel domácí gólman ve skluzu odvracet míč před dotírajícím Jedličkou. V 57. minutě se nechal o míč obrat domácí Lukáš Ledvina, hostující Jedlička se dostal sám proti Freiovi a z 12 metrů srovnal na 2:2. Po hodině hry mohlo být opět pro domácí veseleji, ale P. Steinberger opět nepřekonal z hranice šestnáctky výborného Landrgotta, který míč směřující k pravé tyči vytlačil na roh. O chvíli později šel míč po ose Závodný, Kreuz, ale zakončující P. Steinberger z 15 metrů minul částkovskou branku. Dvacet minut před koncem zavařil krátkou malou domů Freiovi P. Steinberger, ale domácí gólman míč před nabíhajícím Jedličkou odvrátil. V 72. minutě utekl po levé straně hostující Herout, přesným centrem našel nabíhajícího Svobodu, který v pádu hlavou z malého vápna poslal hosty do vedení - 2:3. Domácím vázla kombinace, chyběl větší pohyb, hráči s míčem neměli komu přihrát a obsazení domácí hráči pak většinou o míč přišli. Než stačili domácí odpovědět, přišla v 77. minutě rána do vazu. Bydžovský našel Jedličku ten zatáhl míč po levé straně, odcentroval na Bočka a ten otočkou z šetnáctky trefil přesně k pravé Freiově tyči - 2:4. Domácí semimpotom snažili výsledek otočit, ale jejich nepřesnosti a zbrklost jim jejich snahu komplikovaly. V 74. minutě po akci Bučka s P. Steinbergerem zakončil Kreuz akci střelou zpoza šestnáctky kousek vedle pravé Landrgottovy tyče. Nedopadl ani průnik Závodného pět minut pře koncem. Poté si s tr. kopem Jedličky poradil Frei a na druhé straně zneškodnil centr P. Steinbergera od brankové čáry gólman Landrgott. V 89. minutě se domácí dočkali, když se v nepřehledné situaci před částkovskou brankou několikrát míč odrazil, naposledy k Závodnému, který jej z šestnáctky poslal za Landrgottova záda - 3:4. V prodloužení částkovský brankář zmařil šanci Závodného a ozval se závěrečný hvizd.
Branky: 18. D. Steinberger, 49. Kuželka PK - 1. Pernglan, 57. Jedlička, 72. Svoboda, 77. Boček.
Rozhodčí: Liškutín. ŽK: 1:1. Diváků: 120.
S. Postřekov: Frei - L. Ledvina (60. Buček), Kuželka, Němec, Cibulka - Královec (Paša) - D. Steinberger, Závodný, T. Ledvina (82. Gibfried) - Kreuz, P. Steinberger. Trenér: Adam Polák.
TJ Hraničář Částkov: Landrgott - Štípek, Flíček, Krýsl, Pták - Svoboda, Pernglan, Bydžovský, Herout - Jedlička, Boček. Trenér: Roman Dvořák.

V 7. kole fotbalové I.B třídy se ve skupině A na postřekovském trávníku utkal domácí Sokol s TJ Hraničář Částkov. Postavení v tabulce favorizovalo domácí, kteří byli s 9 body na 7. místě, zatímco hosté okupovalli se šesti body místo 12. Kdo čekal, že po vydařeném zápasu v Klenčí budou domácí pokračovat v dobrém výkonu a soupeře bez problémů přehrají, byl asi hodně zklamán. Hosté se ukázali být kvalitním soupeřem, který domácí přehrával v kombinaci a když brankář Landrgott v prvním poločasu vychytal několik vyložených šancí domácích, přišlo po vyrovnaném prvním dějství rozhodnutí ve druhé půli, kdy sice domácí otočili nepříznivý stav, ale potom hosté vyrovnali a nakonec přidali další dva góly, na které málo pohybliví a nepřesní domácí již odpovědět nedokázali.
Kdo jen trochu v Postřekově s příchodem na fotbal zaváhal, přišel o první gól. Ten totiž padl hned z prvního útoku hostů, někdy po 10. sekundě hry. Po levé straně zatáhl míč částkovský Bydžovský, centrem našel volného Pernglana, který hlavou z malého vápna nedal Freiovi v domácí brance šanci - 0:1. Hosté byli v úvodu zápasu pohyblivější a přesnější v kombinaci, takže získali mírnou převahu. Ve 3. minutě musel nadvakrát likvidovat Bydžovského přízemní střelu ze střední vzdálenosti Frei a hned z protiútoku se na druhé straně dostal ke střele Petr Steinberger, míč se odrazil od soupeře ke Královcovi, ale tomu se nepodařilo dvakrát za sebou zblízka překonat brankáře Landrgotta, který výbornými zákroky jeho tutovky zmařil. O tři minuty později napřáhl na druhé straně hostující Flíček, ale s tečovanou střelou si Frei poradil. Další vyloženou šanci měl Tomáš Ledvina, který pronikl po levé straně až před branku hostů, ale ze 14 metrů zamířil vedle vzdálenější tyče. V 8. minutě zatáhl míč po levé straně T. Ledvina, jeho nevydařený centr mohl překvapit Landrgotta, ale míč se odrazil od břevna do zámezí. Když pak Frei zneškodnil rodící se šanci Pernglana a zachytil zblokovanou střelu Svobody, přišla další šance domácích. T. Ledvina ve skluzu u vzdálenější tyče usměrnil centr Davida Steinbergera zprava těsně nad odkrytou částkovskou branku. Domácí pomalu převzali mírnou iniciativu a když se neujala Kreuzova střela po přiťuknutí od D. Steinbergera, přišly v 18. minutě další jejich tutovky. Němec zatáhl míč po levé straně, našel P. Steinbergera, jehož střela ze 12 metrů mířila jenom do brankáře Landrgotta od něhož se míč odrazil ke Královcovi, jehož střelu z 10 metrů Landrgott skvěle vyrazil, ale jen k Davidu Steinbergerovi, který konečně míč poslal do sítě odkryté branky - 1:1. Když si s Bydžovského centrem poradil Frei, přišla na druhé straně další šance pro domácí. P. Steinberger našel nabíhajícího Kreuze, ale ten z 8 metrů nepřekonal Landrgotta, míč se od něj odrazil k D. Steinbergerovi, jehož střelu z 9 metrů opět skvěle Landrgott vyrazil. Po dvou neúspěšných rohových kopech hostů přišla další šance domácích, ale Závodný ve skluzu u vzdálenější tyče po centru zprava usměrnil míč z malého vápna vedle odkryté branky. Ve 28. minutě se po tr. kopu dostal k hlavičce zpoza malého vápna hostující Bydžovský, ale mířil jen do Freiových rukavic. Ve 34. minutě zneškodnil další dvě tutovky domácích vynikající brankář Landrgott. Závodný poslal dopředu P. Steinbergera, jehož střelu z 10 metrů vyrazil částkovský gólman zpět ke střelci a rovněž druhý pokus z 8 metrů Landrgott vyrazil, tentokrát na roh. Na druhé straně si Frei poradil s tr. kopem Štípka z 35 metrů a o chvíli později z dalšího tr. kopu zamířil částkovský Boček vedle pravé Freiovy tyče. Čtyři minuty před obrátkou se do vyložené šance dostal hostující Boček, ale vybíhajícího Freie nepřekonal. Když pak po tr. kopu Herouta stačil Jedličkovu hlavičku z 8 metrů zneškodnit domácí brankář Frei, ozval se hvizd rozhodčího Liškutína a šlo se smírně do kabin.
Druhý poločas se nesl ve znamení střídavé aktivity obou mužstev, ale první šance si vypracovali hosté, když Svoboda našel zprava Jedličku, který však střílel zleva z 10 metrů vedle vzdálenější tyče Freiovy branky. Ve 49. minutě se na druhé straně prodral domácí D. Steinberger, v souboji s Heroutem skončili oba na zemi a byl na světě pokutový kop, který bez problémů proměnil Kuželka - 2:1. V 52. minutě po několika "svíčkách" před domácí brankou se ke střele ze 14 metrů dostal hostující Pernglan, ale mířil velmi nepřesně. Vzápětí po špatné rozehrávce musel domácí gólman ve skluzu odvracet míč před dotírajícím Jedličkou. V 57. minutě se nechal o míč obrat domácí Lukáš Ledvina, hostující Jedlička se dostal sám proti Freiovi a z 12 metrů srovnal na 2:2. Po hodině hry mohlo být pro domácí veseleji, ale P. Steinberger opět nepřekonal z hranice šestnáctky výborného Landrgotta, který míč směřující k pravé tyči vytlačil na roh. O chvíli později šel míč po ose Závodný, Kreuz, ale zakončující P. Steinberger z 15 metrů minul částkovskou branku. Dvacet minut před koncem zavařil krátkou malou domů Freiovi P. Steinberger, ale domácí gólman míč před nabíhajícím Jedličkou odvrátil. V 72. minutě utekl po levé straně hostující Herout, přesným centrem našel nabíhajícího Svobodu, který v pádu hlavou z malého vápna poslal hosty do vedení - 2:3. Domácím vázla kombinace, chyběl větší pohyb, hráči s míčem neměli komu přihrát a obsazení domácí hráči pak většinou o míč přišli. Než stačili na třetí gól jakkoli odpovědět, přišla v 77. minutě rána do vazu. Bydžovský našel Jedličku ten zatáhl míč po levé straně, odcentroval na Bočka a ten otočkou z šetnáctky trefil přesně k pravé Freiově tyči - 2:4. Domácí se i potom snažili výsledek otočit, ale jejich nepřesnost a zbrklost jim útočné snahy komplikovaly. V 74. minutě po akci Bučka s P. Steinbergerem zakončil Kreuz akci střelou zpoza šestnáctky kousek vedle pravé Landrgottovy tyče. Nedopadl ani průnik Závodného pět minut před koncem. Poté si s tr. kopem Jedličky poradil domácí brankář Frei a na druhé straně zneškodnil centr P. Steinbergera od brankové čáry gólman Landrgott. V 89. minutě se domácí dočkali, když se v nepřehledné situaci před částkovskou brankou několikrát míč odrazil, naposledy k Závodnému, který jej z šestnáctky poslal za Landrgottova záda - 3:4. V prodloužení částkovský brankář zmařil šanci Závodného a pak už se ozval závěrečný hvizd rozhodčího Liškutína.