12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

ČFL: FC Písek - J. Domažlice 3:2 (0:0)

V sobotu v 10:15 hodin nastoupil aktuálně šestý tým tabulky s 18 body - Jiskra Domažlice, v rámci 9. kola proti tabulkovému sousedu jihočeskému FC Písek. Tým od zlatonosné řeky Otavy byl na osmém místě se 17 ligovými body. Oproti loňské sezoně, kdy se svěřenci trenéra Ondřeje Plášila zachraňovali v třetí nejvyšší soutěži se jim letos vstup do ČFL povedl nad očekávání. Domažličtí kouči nemohli počítat s dlouhodobě zraněným motorem hry Jiskry Jiřím Bártou, který už odehrál poločas minulý týden za Benfiku. Bohužel musel pro indispozici střídat. Dále je na marodce obránce Hrubý a nově měl chřipku Nerad. Proto trenéři postavili na stopery Brauna a Bauera a Chocholouška posunuli na pravou stranu obrany.
Úvod utkání nabídl 510 přítomným divákům opatrný fotbal s cílem pro oba celky neudělat chybu. V šesté minutě zastavil rodící se akci domcích praporek postranního sudího Vnuka. Domácí fotbalisté měli častěji balon na svých kopačkách, ale bez vážnějšího ohrožení Šimanovy svatyně. Hosté vycházeli ze zabezpečené obrany. První vážnější ohrožení si připravila Jiskra. Fořt trefil břevno, ale praporek postranní sudí Zadinové vyletělí nahoru a útočníkovi Domažlic byl odmávaný ofasajd. Jako v uplynulých utkání diskutabilní. To ukazatel ukrajoval 23. minutu. Touto šancí začali přebírat iniciativu hosté. O minutu později zahrával z levé strany Mužík rohový kop, Braun na přední tyči však hlavičkoval vedle Rodzikovy svatyně. V 28. minutě si poradil golman Šiman s trestným kopem Milce. Ve 34. minutě zatáhl balon po levé straně domácí Ježdík, nacentroval na pravou stranu na Voráče, který však byl hodně nepřesný. Závěr první půle vyzněl jednoznačně pro Jiskru, která Písek zatlačila a vytvořila si dvě tutovky. Ve 43. minutě se ocitl ve vyložené šanci Hradecký po vysunutí Mužíkem, ale vyběhnutý Rondzik jeho střelu z 13 metrů vyrazil na rohový kop. O minutu později vysunul Fořt Hradeckého na pravou stranu, ten centrem našel ve vápně Mužíka, který z jedenácti metrů pořádně netrefil balon a Rondzik, neměl velkou práci.
Do druhého poločasu poslal domácí kouč Prášil místo Helda Němce, který svým důrazem dělal Jiskře problémy. V 56. minutě přenesl hru Beránek z levé strany na Fořta, který z 12 metrů překonal Rondzika, ale vše bylo zbytečné, protože pomezní rozhodčí Vnuk odmával ofsajd. Nedáš - dostaneš opět platilo v 60. minutě, kdy Rondzik založil dlouhým výkopem akci, míč hlavou prodloužil, jeden z domácích hráčů na Řezáče, který se zbavil nedůrazného Brauna a levačkou z 13 metrů prostřelil Šimana - 1:0. Za osm minut se protáhl středem pole Havel, který ideálně vysunul za obránce opět Řezáče, a ten tváří v tvář Šimanovi zakončil z 11 metrů k jeho pravé tyči na 2:0. Jiskra se nevzdávala a zaváhání Němce potrestal vystřídavší Špírek v 75. minutě střelou z 25 metrů, která před Rondzikem skočila a zapadla k levé tyči - 2:1. O dvě minuty později upadl v pokutovém území Mužík, ale píšťalka nepřesně pískajícího sudího Hoceka zůstala němá. V 84. minutě nejprve jeden z Píseckých hráčů srazil Bauera a ve strkanici Chocholoušek porazil domácího hráče, za což mu sudí po chvilce váhání udělil druhou žlutou a poslal ho předčasně pod sprchy. Za dvě minuty provedli domácí opět výpad do rozhozené obrany hostů, Voráček po pravé straně unikl, našel v šestnáctce Němce, který obstřelil vybíhajícího Šimana k pravé tyči - 3:1. Domažlice to opět nezabalily a po rohu Špírka se jim v nastaveném čase podařilo přesnou hlavičkou z 9 metrů Bauerem snížit na 3:2. Po tomto gólu sudí raději okamžitě ukončil zápas. Opět se projevilo neproměňování brankových příležitostí, ve kterých byl soupeř úspěšnější. Domácím se tak poprvé v historii povedlo porazit Jiskru, která má na kontě s tímto soupeřem šest vítězství dvě remízy a teď první prohru.
Branky: 60. a 67. Řezáč, 86. Němec – 75. Špírek, 90.+1 Bauer.

ŽK: Němec, Zušťák – Chocholoušek , Mužík. ČK: 85. Chocholoušek.
Rozhodčí: Hocek – Vnuk, Zadinová. Delegát: Andrejs. Diváků: 510.

FC Písek: Rondzik – Šlehofer, Havel, Holub, Řehák – Voráček (90. Grobár), Milec, Kalášek, Ježdík (88. Zušťák) – M. Held (46. Němec), Řezáč (81. J. Held). Trenér: Ondřej Prášil
Jiskra Domažlice: Šiman – Chocholoušek, Bauer,Braun,Beránek- Leitl (68. Špírek),Mužík, Čada, Došlý(69.Roubal) ,Hradecký (79. Javorský)- Fořt. Trenéři: Zdeněk Michálek a Pavel Vaigl.