10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

I. B třída: První chodská Klenčí - Sokol Postřekov 0:3 (0:1)

Šesté kolo fotbalové I. B třídy svedlo ve skupině A v chodském a sousedském derby domácí První chodskou Klenčí se Sokolem Postřekov. Více než stovka diváků byla svědkem bojovného utkání, plného osobních soubojů, nasazení, ale i nepřesností s minimem pohledných fotbalových akcí. Hosté byli téměř celý zápas aktivnější, nebezpečnější v ofenzívě a naprosto zaslouženě zvítězili nad nesourodým a bezzubým týmem domácích.

Úvod zápasu se nesl v duchu vyrovnané hry, ale dva útoky hostů, stejně jako dva rohové kopy domácích příliš vzruchu nepřinesly. Až v 9. minutě vybojoval míč hostující P. Steinberger, předal jej Kreuzovi, ten našel Závodného, ale jeho střelu zpoza šestnáctky zneškodnil domácí brankář Sokol. Domácí poté rozehrávali další dva rohové kopy, ale ani tentokráte z nich nic nevytěžili a když se po tr. kopu J. Sokola dostal k zakončení u vzdálenější tyči P. Sokol, z úhlu postřekovskou branku přestřelil. Pak už převzali aktivitu hosté a ve 14. minutě museli domácí zadáci srazit střelu P. Steinbergera z 18 metrů na roh, který rozehrál zprava sám střele, před domácí brankou vznikl závar ve kterém se dvakrát dostal ke střele z 8 metrů Kreuz, ale houštinu těl před sebou neprostřelil a míč nakonec zachytil brankář Sokol. Domácí kontrovali akcí J. Ledviny, ale jeho střela ze 17 metrů skončila na těle bránícího soupeře. V 18. minutě našel hostující Kreuz nabíhajícího P. Steinbergera, ale ten zleva z úhlu klenečskou branku přestřelil. Úspěch hostům nepřinesl ani pokus Karlíka z 23 metrů a stejně se vedlo domácím ve 23. minutě po Psutkově tr. kopu i po průniku V. Čecha, kterého obral o míč Němec. Na delší dobu poslední ofenzívní akcí domácích byl ve 28. minutě průnik Zímy, zakončený střelou z 20 metrů nad Freiovu svatyni a akce Osvalda, který nakonec přišel o míč. Ve 33. minutě se po Kreuzově rohovém kopu dostal do zakončení volejem z 18 metrů Němec, ale mířil vysoko. O dvě minuty později přestřelil domácí branku z tr. kopu Závodný a pak zleva nasměroval míč vedle vzdálenější tyče Královec (Paša). Když pak se na druhé straně netrefil mezi tyče domácí V. Čech, přišla 39. minuta, kdy míč po centru do pokutového území domácích odrazil k T. Ledvinovi a ten jej z 18 metrů nasměroval k levé Sokolovy tyči – 0:1. Ve 42. minutě stačil hostující gólman Frei odkopnout míč před nabíhajícím Housarem a o chvíli později zneškodnil brankář Sokol akci postřekovského Kreuze. V poslední minutě mohli domácí srovnat skóre, ale když se Řezníček ocitl sám proti Freiovi, zaváhal a když se odhodlal ke střele, stačil mu ji jeden z hostů zblokovat a následný nedůrazný pokus jednoho z jeho spoluhráčů zpoza šestnáctky zneškodnil Frei.

Hosté ovládli hru i po přestávce, ale Závodný a poté ani Karlík svoje pokusy mezi tyče nenasměrovali. Stejně se postřekovským dařilo i v 52. minutě po akci a centru D. Steinbergera, když volejem z 15 metrů Ledvina domácí branku přestřelil. Hosté se na dlouhé minuty nastěhovali na polovinu domácích a ti se z tohoto sevření vymanili jen výjimečně a na krátkou dobu. Na obou stranách bylo ve hře mnoho nepřesností, ale to, co chvílemi předváděli domácí, jsme zvyklí vídat ve III. nebo dokonce ve IV. třídě. Neudrželi ani na chvíli míč a to byla voda na mlýn běhavým hostům, jejichž útoky se valily ve vlnách na Sokola. V 55. minutě našel hostující Ledvina centrem zleva zcela volného Závodného, ten měl tolik času, že si pohrál s brankářem, a když jej dostal na zem, s klidem jej přehodil a z 9 metrů do odkryté branky zvýšil na 0:2. Domácí gólman musel o chvíli později na zem, aby zneškodnil rodící se šanci Kreuzovi a teprve potom se domácí dostali ze sevření, ale klenečský Ledvina akci zakončil střelou zprava nad Freiovu svatyni. V 64. minutě se odražený míč po Královcově tr. kopu dostal ke Karlíkovi, ale pálil volejem z 20 metrů vysoko. Pěknou akci předvedl o pět minut později postřekovský P. Steinberger, který se vydal na dlouhý sprint, při němž obešel obránce, pak i vybíhajícího brankáře Sokola, ale když vystřelil z úhlu zleva do odkryté branky, stačil míč ve skluzu těsně před bližší tyčí usměrnit mimo tři tyče domácí J. Čech. V 73. minutě srazili domácí Závodného pokus a pak míč zachytil těsně před Kreuzem brankář Sokol. Vzápětí zazdil velkou šanci hostující P. Steinberger, který se ocitl sám proti Sokolovi, ale zprava z 10 metrů minul vzdálenější tyč. Deset minut před koncem se dostal ke střele domácí Ledvina, ale trefil jen soupeře a odražený míč poslal Zíma vedle postřekovské branky. Domácí se v závěru zápasu dostali opět do hry, ale v 86. minutě po Housarově přihrávce trefil P. Sokol jen tělo soupeře a rohový kop stačil vyboxovat Frei do pole. Konečnou podobu dostal výsledek v 87. minutě, kdy J. Steinberger poslal dopředu P. Steinbergera, ten si pohrál s domácí obranou i brankářem a do odkryté branky nasměroval z 8 metrů míč – 0:3. Když si pak hosté poradili s centrem domácích, ozval se závěrečný hvizd rozhodčího Homera a o chvíli později i bujarý zpěv z kabiny Sokola Postřekov.

Branky: 39. T. Ledvina, 55. Závodný, 87. P. Steinberger.

Rozhodčí: Homer – Kulhánek, Velíšek, ŽK: 0:1. Diváků: 140.

První chodská Klenčí: Jan Sokol – Osvald, Psutka, J. Čech, J. Ledvina – J. Sokol (79. Hula), Housar, P. Sokol, V. Čech – Řezníček (60. Čipera), Zíma. Trenér: Miroslav Pajma.

Sokol Postřekov: Frei – T. Ledvina, Kuželka, Němec, Královec (Paša) – D. Steinberger, Karlík (84. Beroušek), Závodný, T. Ledvina (69. Cibulka) – P. Steinberger, Kreuz (84. J. Steinberger). Trenér: Adam Polák.