Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALČFL: Jiskra Domažlice - SK Viktorie Jirny 1:1 (1:0) PK 4:2

Osmé kolo České fotbalové ligy přivelo na domažlický trávník celek, kterému patří průběžně 7. místo tabulky, se stejným počtem 16 bodů, jako 5. Jiskře Domažlice - SK Viktoria Jirny. Domácí nové trenérské duo Michálek - Vaigl stále postrádá dlouhodobě zraněného Bártu a tak na levé straně obrany nastoupil opět Beránek.

V první půli zápasu byli domácí aktivnější a zaslouženě se dočkali vedoucí branky po akci Beránka. I potom byli domažličtí více u míče, ale pozorná jirnská obrana je k ohrožení své branky příliš nepouštěla. Druhý poločas, jak už jsme si zvykli se hrál naopak v režii hostů. Nervozita domácích s přibývajícími minutami narůstala, hráči kazili spoustu přihrávek, o kombinaci se jim mohlo jen zdát a to byla voda na mlýn hostů, kteří stále častěji dotírali na Šimana v domácí brance. Naprosto zaslouženě se dočkali vyrovnání čtyři minuty před koncem a nic na blížícím se penaltovém rozstřelu nezměnily ani poslední minuty, kdy se obě mužstva snažila rozhodnout. Berbrovu ruletu tentokráte lépe zvládli domácí, kteří si tak připsali  do tabulky  druhý bod.

Ve 4. minutě se dostal na dostřel domácí branky Stöckner, ale z 18 metrů zleva minul vzdálenější tyč Šimanovy svatyně. Domácí kontrovali dvěma centry, ale snaha Leitla i Nerada skončila odkopem hostujících zadáků. Ve 13. minutě se po levé straně prohnal hostující Vondráček, ale jeho střelu domácí zblokovali a i následný centr téhož hráče stačili domažličtí odvrátit. O dvě minuty později zastavil nadějnou akci domácích odpískaný ofsajd Fořta. O chvilku později se odrazil míč k domácímu Došlému, ten se uvolnil, ale z 20 metrů Štefkovu branku přestřelil. V 20. minutě se domácí zlobili na rozhodčího, že zůstal v klidu, když byl střílející Mužík na penaltě zezadu podkopnut a jeho střela proto byla nepřesná. O dvě minuty později hosté odvrátili Neradův centr zprava, po autovém vhazování se před brankou hostů neprosadil těsně bráněný Braun a míč skončil u Štefka. Když pak hosté srazili na roh další Neradův centr, přišla 27. minuta, v níž našel Fořt nabíhajícího Beránka, který prošel do šestnáctky hostů a střelou ze 14 metrů k pravé tyči otevřel skóre - 1:0. Po půlhodině hry poslal domácí Leitl dopředu Brauna, ale Štefek včasným vyběhnutím a pádem pod nohy nebezpečí zažehnal. Ve 32. minutě se jirnští ubránili dvěma centrům domácích a kontrovali střelou Melechovského ze střední vzdálenosri, se kterou si poradil Šiman. O čtyři minuty později se po akci domažlického Nerada a následném centru zprava dostal do zakončení hlavou z malého vápna Došlý, ale míč nasměroval o kousek výše, než bylo třeba. Když pak rodící se šanci Beránka zastavil odpískaný ofsajd, musel na druhé straně po střele hostujícího Dubského prokázat svoji formu Šiman, aby vyrazil míč, mířící k jeho vzdálenější tyči. Po nepřesných tr. kopech Mužíka na jedné a Dvořáka na druhé straně se šlo do kabin veseleji domácím.

Jako kouzla zbavení nastoupili domažličtí do druhého dějství a přenechali tak aktivitu hostům, kteří najednou ovládli střed hřiště, získávali míče po chybách domácích v kombinaci a rychlými průniky po křídlech ohrožovali prostor před Šimanem. Ve 47. minutě odcentroval zprava hostující Melechovský a hlavička Dubského z malého vápna olízla břevno domažlické branky. V 55. minutě stačil jirnský brankář vyboxovat míč po Beránkově centru a hosté jej dopravili do bezpečí. O tři minuty později se po Mužíkově tr. kopu prosadil hlavou Bauer, ale z 8 metrů nasměroval míč vedle levé Štefkovy tyče. Na druhé straně domácí zblokovali Dubského střelu z 22 metrů a vzápětí Došlého průnik po levé straně skončil střelou z úhlu ze 14 metrů do těla bránícího zadáka Jirn. Hosté byli stále aktivnějším celkem, ale dva Havierníkovy centry ke gólu nevedly a další přihrávku Pávka zneškodnil Šiman. Když se domácí dostali k ohrožení soupeřovy branky, zastavil je odpískaný ofsajd nebo chyba v kombinaci ještě poměrně daleko před jirnskou brankou. Blízko vyrovnávacímu gólu byli hosté v 69. minutě, kdy se do sóla pustil Melechovský, poradil si se dvěma obránci, ale tváří v tvář Šimanovi zamířil zleva ze 12 metrů vedle vzdálenější tyče domažlické branky. Nepřesný rozhodčí Cupl několikrát přehlédl jasné fauly zezadu, kdy byli soupeři zastaveni "kosou" přes achilovky a svým svérázným posuzování soubojů vnášel na trávník zbytečnou nervozitu. V 71. minutě se blýskl výborným zákrokem po Šimkově střele z šestnáctky domácí gólman Šiman, který následně zneškodnil i Dvořákův centr zleva. O šest minut později mohli domácí zvýšit své vedení, když se do brejku dostal Roubal, připravil si míč ke střele, ale zleva ze 14 metrů minul vzdálenější tyč jirnské branky. V 79. minutě se pěkně uvolnil hostující Melechovský, ale z 22 metrů minul levou Šimanovu tyč. Poté se domácí ubránili dvěma rohovým kopům Pokorného a v 82. minutě zatáhl míč po pravé straně Stöckner, na jeho centr si u vzdálenější tyče naběhl Dvořák, ale ve skluzu usměrnil míč jenom do boční sítě domažlické branky. Domácí špatnou kombinací ztratili mnoho míčů a po jednom z nich oslovil hostující Dvořák nabíhajícího Vondráčka, který se uvolnil a z úhlu zprava z 12 metrů střelou pod víko zaslouženě srovnal - 1:1. V poslední minutě měli domácí ještě jednu příležitost, když po Beránkově tr. kopu zleva hlavičkoval z malého vápna Braun, ale Štefek míč směřující pod břevno vytěsnil nad branku.

V následujícím penaltovém rozstřelu nejprve minul branku hostující Pávek, pak Šiman vychytal Pokorného a když Mužík, Špírek, Bauer i Braun své pokusy proměnili, připsali si domácí druhý bod do tabulky.

Osmé kolo České fotbalové ligy přivelo na domažlický trávník celek, kterému patří průběžně 7. místo tabulky, se stejným počtem 16 bodů, jako 5. Jiskře Domažlice - SK Viktoria Jirny. Domácí nové trenérské duo Michálek - Vaigl stále postrádá dlouhodobě zraněného Bártu a tak na levé straně obrany nastoupil opět Beránek. 
V první půli zápasu byli domácí aktivnější a zaslouženě se dočkali vedoucí branky po akci Beránka. I potom byli domažličtí více u míče, ale pozorná jirnská obrana je k ohrožení své branky příliš nepouštěla. Druhý poločas, jak už jsme si zvykli se hrál naopak v režii hostů. Nervozita domácích s přibývajícími minutami narůstala, hráči kazili spoustu přihrávek, o kombinaci se jim mohlo jen zdát a to byla voda na mlýn hostů, kteří stále častěji dotírali na Šimana v domácí brance. Naprosto zaslouženě se dočkali vyrovnání čtyři minuty před koncem a nic na blížícím se penaltovém rozstřelu nezměnily ani poslední minuty, kdy se obě mužstva snažila rozhodnout. Berbrovu ruletu tentokráte lépe zvládli domácí, kteří si tak připsali druhý bod ze zápasu.
Ve 4. minutě se dostal na dostřel domácí branky Stöckner, ale z 18 metrů zleva minul vzdálenější tyč Šimanovy svatyně. Domácí kontrovali dvěma centry, ale snaha Leitla i Nerada skončila odkopem hostujících zadáků. Ve 13. minutě se po levé straně prohnal hostující Vondráček, ale jeho střelu domácí zblokovali a i následný centr téhož hráče stačili domažličtí odvrátit. O dvě minuty později zastavil nadějnou akci domácích odpískaný ofsajd Fořta. O chvilku později se odrazil míč k domácímu Došlému, ten se uvolnil, ale z 20 metrů Štefkovu branku přestřelil. V 20. minutě se domácí zlobili na rozhodčího, že zůstal v klidu, když byl střílející Mužík na penaltě zezadu faulován a jeho střela proto byla nepřesná. O dvě minuty později hosté odvrátili Neradův centr zprava a po autovém vhazování se před brankou hostů neprosadil těsně bráněný Braun a míč skončil u Štefka. Když pak hosté srazili na roh další Neradův centr, přišla 27. minuta, v níž našel Fořt nabíhajícího Beránka, který prošel do šestnáctky hostůn a střelou ze 14 metrů k pravé tyči otevřel skóre - 1:0. Po půlhodině hry poslal domácí Leitl dopředu Brauna, ale Štefek včasným vyběhnutím a pádem pod nohy nebezpečí zažehnal. Ve 32. minutě se jirnští ubránili dvěma centrům domácích a kontrovali střelou Melechovského ze střední vzdálenosri, se kterou si poradil Šiman. O čtyři minuty později se po akci domažlického Nerada a následném centru zprava dostal do zakončení hlavou z malého vápna Došlý, ale míč nasměroval o kousek výše, než bylo třeba. Když pak rodící se šanci Beránka zastavil odpískaný ofsajd, musel na druhé straně po střele hostujícího Dubského prokázat svoji formu Šiman, aby vyrazil míč, mířící k jeho vzdálenější tyči. Po nepřesných tr. kopech Mužíka na jedné a Dvořáka na druhé straně se šlo do kabin veseleji domácím.
Jako kouzla zbavení nastoupili domácí do druhého dějství a přenechali tak aktivitu hostům, kteří najednou ovládli střed hřiště, získávali míče po chybách domácích v kombinaci a rychlými průniky po křídlech ohrožovali prostor před Šimanem. Ve 47. minutě odcentroval zprava hostující Melechovský a hlavička Dubského z malého vápna olízla břevno domažlické branky. V 55. minutě stačil jirnský brankář vyboxovat míč po Beránkově centru a hosté jej dopravili do bezpečí. O tři minuty později se po Mužíkově tr. kopu prosadil hlavou Bauer, ale z 8 metrů nasměroval míč vedle levé Štefkovy tyče. Na druhé straně domácí zblokovali Dubského střelu z 22 metrů a vzápětí Došlého průnik po levé straně skončil střelou z úhlu ze 14 metrů do těla bránícího zadáka Jirn. Hosté byli stále aktivnějším celkem, ale dva Havierníkovy centry ke gólu nevedly a další přihrávku Pávka zneškodnil Šiman. Když se domácí dostali k ohrožení soupeřovy brnaky, zastavil je odpískaný ofsajd nebo chyba v kombinaci ještě poměrně daleko před jirnskou brankou. Blízko vyrovnávacímu gólu byli hosté v .69. minutě, kdy se do sóla pustil Melechovský, poradil si se dvěma obránci, ale tváří v tvář Šimanovi zamířil zleva ze 12 metrů vedle vzdálenější tyče domažlické branky. Nepřesný rozhodčí Cupl několikrát přehlédl jasné fauly zezadu, kdy byli soupeři zastaveni "kosou" přes achilovky a svým svérázným posuzování soubojů vnášel na trávník zbytečnou nervozitu. V 71. minutě se blýskl výborným zákrokem po Šimkově střele z šestnáctky domácí gólman Šiman, který následně zneškodnil i Dvořákův centr zleva. O šest minut později mohli domácí zvýšit své vedení, když se do brejku dostal Roubal, připravil si míč ke střele, ale zleva ze 14 metrů minul vzdálenější tyč jirnské branky. V 79. minutě se pěkně uvolnil hostující Melechovský, ale z 22 metrů minul levou Šimanovu tyč. Poté se domácí ubránili dvěma rohovým kopům Pokorného a v 82. minutě zatáhl míč po pravé straně Stöckner, na jeho centr si u vzdálenější tyče naběhl Dvořák, ale ve skluzu usměrnil míč jenom do boční sítě domažlické branky. Domácí špatnou kombinací ztratili mnoho míčů a po jednom z nich oslovil hostující Dvořák nabíhajícího Vondráčka, který se uvolnil a z úhlu zprava z 12 metrů střelou pod víko zaslouženě srovnal - 1:1. V poslední minutě měli domácí ještě jednu příležitost, ale když po Beránkově tr. kopu zleva hlavičkoval z malého vápna Braun, ale Štefek míč směřující pod břevno vytěsnil nad branku.
V následujícím penaltovém rozstřelu nejprve minul branku hostující Pávek, pak Šiman vychytal Pokorného a když Mužík, Špírek, Bauer i Braun své pokusy proměnili, připsali si domácí druhý bod do tabulky.

Branky: 27. Beránek - 86. Vondráček. PK: (Mužík, Špírek, Bauer, Braun - Dubský, Kejha) Neproměnili: Pávek, Pokorný. 
Rozhodčí: Cupl - Cihlář, Simbartl. ŽK: 3:3 (Čada, Došlý, Špírek - Šimek, Škorvánek, Kejha). Diváků: 320.
J. Domažlice: Šiman - Nerad, Chocholoušek, Bauer, Beránek - Leitl (46. Roubal), Mužík, Čada, Braun, Došlý (74. Špírek) - Fořt. Trenér: Zdeněk Michálek.
SK Viktorie Jirny: Štefek - Parys (15. Čepelák), Pávek, Kejha, Šimek - Melechovský, Dubský, Stöckner (89. Havierník), Škorvánek (62. Pokorný) - Nečas (37. Dvořák), Vondráček. Trenér: Vasil Boev.

 

 

Detail [›]
Domažlice - Jirny 01
Detail [›]
Domažlice - Jirny 02
Detail [›]
Domažlice - Jirny 03
Detail [›]
Domažlice - Jirny 04
Detail [›]
Domažlice - Jirny 05
Detail [›]
Domažlice - Jirny 06
Detail [›]
Domažlice - Jirny 07
Detail [›]
Domažlice - Jirny 08
Detail [›]
Domažlice - Jirny 09
Detail [›]
Domažlice - Jirny 10
Detail [›]
Domažlice - Jirny 11
Detail [›]
Domažlice - Jirny 12
Detail [›]
Domažlice - Jirny 13
Detail [›]
Domažlice - Jirny 14
Detail [›]
Domažlice - Jirny 15
Detail [›]
Domažlice - Jirny 16
Detail [›]
Domažlice - Jirny 17
Detail [›]
Domažlice - Jirny 18
Detail [›]
Domažlice - Jirny 19
Detail [›]
Domažlice - Jirny 20
Detail [›]
Domažlice - Jirny 21
Detail [›]
Domažlice - Jirny 22
Detail [›]
Domažlice - Jirny 23
Detail [›]
Domažlice - Jirny 24
Detail [›]
Domažlice - Jirny 25
Detail [›]
Domažlice - Jirny 26
Detail [›]
Domažlice - Jirny 27
Detail [›]
Domažlice - Jirny 28
Detail [›]
Domažlice - Jirny 29
Detail [›]
Domažlice - Jirny 30
Detail [›]
Domažlice - Jirny 31
Detail [›]
Domažlice - Jirny 32
Detail [›]
Domažlice - Jirny 33
Detail [›]
Domažlice - Jirny 34
Detail [›]
Domažlice - Jirny 35
Detail [›]
Domažlice - Jirny 36
Detail [›]
Domažlice - Jirny 37
Detail [›]
Domažlice - Jirny 38
Detail [›]
Domažlice - Jirny 39
Detail [›]
Domažlice - Jirny 40
Detail [›]
Domažlice - Jirny 41
Detail [›]
Domažlice - Jirny 42
Detail [›]
Domažlice - Jirny 43
Detail [›]
Domažlice - Jirny 44
Detail [›]
Domažlice - Jirny 45
Detail [›]
Domažlice - Jirny 46
Detail [›]
Domažlice - Jirny 47
Detail [›]
Domažlice - Jirny 48
Detail [›]
Domažlice - Jirny 49
Detail [›]
Domažlice - Jirny 50