11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

OP: SK Poběžovice - S. Kvíčovice 2:5 (0:3)

V pátém kole fotbalového okresního přeboru hostily jedenácté Poběžovice celkově 4. mužstvo tabulky, tým Sokola Kvíčovice. Hosté svoji roli papírového favorita jednoznačně splnili, když jim k tomu vydatně pomohla dezorientovaná obrana domácích, která namísto uklizení míče do bezpečí několikrát "namazala" hostům a přímo je vybídla k ohrožení vlastní branky. Chvílemi bylo až neuvěřitelné, jak snadno hostující hráči procházeli nekompaktní domácí defenzívou a proto nebylo divu, že po prvním poločasu prohrávali poběžovičtí o tři góly. I úvod druhé půle patřil hostům, kteří zvýšili až na čtyřgólový rozdíl a teprve potom se prosadili i domácí, kteří nakonec dokázali zkorigovat výsledek na konečných 2:5.

Ve vyrovnaném úvodu zápasu vyzkoušel nejprve pozornost domácího brankáře Knopfa, po Majerově tr. kopu Dymek, ale ten jeho nedůrazný pokus z 8 metrů zneškodnil. Domácí kontrovali v 6. minutě, kdy se ke střele zprava dostal Němec, ale Čížka v brance hostů nepřekonal. Stejně se dařilo na druhé straně kvíčovickému Pavlíkovi, jehož centr skončil v Knopfových rukavicích. Hosté podruhé zahrozili o minutu později, ale Pavlík zpoza šestnáctky domácí branku přestřelil. Poté si s Krutinovým tr. kopem poradil hostující gólman Čížek a přišla 13. minuta, kdy s míčem domácí obranou proběhl Radim Červeňák, který střelou zpoza šestnáctky pod břevno otevřel skóre - 0:1. Hned po rozehrání našel domácí Němec nabíhajícího Královce, ale jeho volej z 18 metrů minul levou Čížkovu tyč. V 16. minutě skončila mimo i střela hostujícího Klesy z 20 metrů a po chvíli prodloužil na druhé straně hlavou Němec míč na Strassera, ale jeho střelu z šestnáctky srazili hosté na roh. Neujal se ani střelecký pokus domácího J. Ticháčka, který se mezi kvíčovické tyče nevešel. V 19. minutě zamířil po přihrávce Klesy hostující Pavlík zprava nad poběžovickou branku, ale o minutu později po špatném odkopu brankáře Knopfa získal míč Klesa, poslal jej před branku, kde vznikla nepřehledná situace, míč se dostal zpět ke Klesovi, ten jej poslal Majerovi, který z šetnácky střelou k levé Knopfově tyči zvýšil na 2:0. Druhý gól domácí zaskočil a dosud vcelku vyrovnanou hru postupně ovládli hosté. Domácí ještě zazlobili ve 22. minutě, kdy po Královcově rohovém kopu hlavičkoval Strasser, ale Čížek reflexivně zachránil a hosté šli do rychlého brejku, ale ten zakončil Jílek střelou zprava vedle bližší tyče. Po půlhodině hry našel hostující Klesa nabíhajícího Jílka, který střelou ze 14 metrů zprava rozezvučel vzdálenější tyč domácí branky. O šest minut později se opět osmělili domácí, ale Královec své dlouhé sólo zakončil nedůraznou střelou z šestnáctky, která nemohla Čížka ohrozit. Když pak na centr jednoho z hostů nedosáhl Radek Červeňák, přišly další minely domácí obrany a po jedné z nich se míč ve 41. minutě dostal opět k Radkovi Červeňákovi, ten jej z 15 metrů nesměroval do levé Knopfovy tyče, odražený míč se dostal ke Klesovi, který jej před zraky zkoprnělé domácí defenzívy poslal do odkryté branky - 0:3.

Úvod druhé půle byl opět vyrovnaný, ale první se po neodpískaném faulu na domácího  stopera Deckera dostali do šance hosté, když se míče chopil Klesa a sám proti Knopfovi nezaváhal - 4:0. A mohlo být pro domácí ještě hůř, když Vnouček vybojoval míč, zatáhl jej k šestnáctce domácích a pak jej poslal na nabíhajícího Radima Červeňáka, jehož střelu zprava z 10 metrů reflexivně Knopf vyrazil k Pavlíkovi, který však z 8 metrů poběžovickou branku přestřelil. Domácí defenzíva hořela jako papír, takže nadalo Klesovi moc práce projít po pravé straně, dát míč pod sebe na nabíhajícího Majera, jehož volej z 10 metrů zatřásl břevnem domácí branky. Poté se pomalu vraceli domácí do hry, ale když se v 55. minutě po rohovém kopu odrazil míč ke Springerovi, poslal jej z 10 metrů nad kvíčovickou branku. Po hodině hry dobře zabojoval u postranní čáry poběžovický Němec, nabil Strasserovi, ale ten z 15 metrů soupeřovu branku rovněž přestřelil. O minutu později se mezi tyče nevešel ani pokus domácího Krutiny. Poté musel zasahovat domácí gólman při pokusu hostů, ale v 64. minutě zatáhl míč po pravé straně Burík, akci však zakončil střelou z úhlu do boční sítě. Domácí se tlačili do zakončení, ale když se odražený míč dostal ke Královcovi, poslal na Čížka pouze zdvořilý pozdrav, se kterým neměl hostující brankář problém. V 68. minutě po Kneblíkově tr. kopu zprava hlavičkoval Němec vedle vzdálenější kvíčovické tyče. Hosté evidentně ubrali plyn a domácí ovládli hru. Dvacet minut před koncem se po závaru před kvíčovickou brankou dostal dvakrát ke střele zprava z rohu malého vápna domácí Burík, ale pokaždé trefil jen tělo brankáře Čížka a následný pokus Krutiny skončil v rukavicích kvíčovického gólmana. Čestného úspěchu se domácí zaslouženě dočkali v 77. minutě, kdy se po Královcově tr. kopu odrazil míč ke Springerovi a ten jej uklidil z 11 metrů k levé Čížkově tyči - 1:4. V 81. minutě rozehrál domácí Krutina tr. kop z 23 metrů, ale Čížek výborně míč směřující k jeho pravé tyči  vyrazil. O minutu později poslal lobem poběžovický Burík dopředu rozběhnutého Němce, který přeloboval vybíhajícího Čížka a snížil na 2:4. V 83. minutě se domácí hodně zlobili na rozhodčího, který neodpískal zákrok na pronikajícího Němce v pokutovém území. Hosté pak už větší drama nepřipustili, protože pět minut před koncem se protáhl obranou domácích Piotrowski, stanovil konečné skóre na 2:5 a nic na tom už nezměnila Demitrova střela zleva z úhlu, která skončila nad poběžovickou brankou v samotném závěru.

Branky: 77. Springer, 82. Němec - 13. Radim Červeňák, 20. Majer, 41., 51. Klesa, 85. Piotrowski.

Rozhodčí: Novotný. ŽK: 1:0. Diváků: 35.

SK Poběžovice: Knopf - J. Ticháček, D. Ticháček, Decker, Maier - Strasser (61. Burík), Štefan (55. Springer), Krutina, Kneblík - Němec, Královec.

Sokol Kvíčovice: Čížek - Procházka, Vnouček, Dymek, Demitrov - Jílek, Radim Červeňák, Majer, Radek Červeňák - Klesa (73. Piotrowski), Pavlík (62. Mleziva).